• Головна
  • Громадськість Івано-Франківська обговорила проект перекриття руху в центральній частині міста
10:19, 27 лютого 2012 р.

Громадськість Івано-Франківська обговорила проект перекриття руху в центральній частині міста

Громадськість Івано-Франківська обговорила наміри міської влади перекрити площу Ринок для автотранспорту, а для бажаючих заїхати до центру встановити фіксовану платню.

Дане питання за словами ініціаторів ідеї визрівало вже давно. Ще в 1995-му році була подібна спроба. Тоді влада встановила шлагбауми, які незадовго були зруйновані вандалами.

Нині комунальники планують встановити спеціальні пристрої – болерди. Це металеві стовпці, які обмежують рух автотранспорту. Заборонять рух автомобілів з 8 ранку до 19 вечора. Таким чином, в’їзд в історично-архітектурну частину міста буде платний – 50 гривень. Для туристичного транспорту в’їзд вартуватиме 80 гривень. А жителям центральної частини міста введуть пільги: - 50% від тарифу. Тобто пропонується збирати з них по 25 гривень. Контролером видаватиметься спеціальний чек, який даватиме право цілий день пересуватися автомобілем Площею Ринок.

Андрій Строїч запевняє, що обмеження руху в центральній частині міста супроводжуватиметься втіленням нової схеми руху в центральній частині міста. Він переконує, що «корків» вдасться уникнути. Крім цього, планується встановлення пристроїв, які не даватимуть змогу припаркуватися без оплати парковочного місця.

Якщо даний проект вдасться, потім обмеження руху транспорту буде застосовуватись на Площу Міцкевича та Площу Шептицького.

Проте, вже такі припущення викликали багато суперечок серед громадськості.

Із всіх озвучених пропозицій, найраціональнішими були дві. Перша – експериментально перекрити Площу Ринок для виявлення наслідків такої «затії» - корки і перевантаженість автотранспортом міста. Друга стосувалася практики міста Львова, де центральну частину міста перекривають лише у вихідні та святкові дні.

Як вчинить влада поки що невідомо. Проект рішення має розглядатися ще на багатьох засіданнях профільних інстанцій, а вже потім отримає довершений вигляд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...