• Головна
  • Івано-Франківську потрібно готуватися до суду за землю?
13:15, 27 лютого 2012 р.

Івано-Франківську потрібно готуватися до суду за землю?

Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міськради щодо врегулювання межового спору і запропонувала власний проект мирової угоди

Нагадаємо, мова йде про спірні землі в урочищі  «Нивки», які рішенням облвиконкому  ще від 21 листопада 1989 року мали перейти від радгоспу «Авангард» до Івано-Франківська під перспективну забудову мікрорайону «Пасічна». Однак цю передачу так і не довели до логічного завершення, бо відповідне рішення не затвердили ні президія Верховної Ради колишньої УРСР, ні Верховна Рада України. Попри це, в 2006 році Івано-Франківська міськрада виділяє там ділянки під забудову 358 особам. А в 2009 році двома розпорядженнями голови Тисменицької РДА шістьом особам там надаються земельні ділянки у приватну власність. Ось так і виник конфлікт, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень і відстоюють свої інтереси в судах.

На думку теперішньої обласної влади, ні місто, ні район не мали підстав виділяти там людям земельні ділянки, а тому мали би скасувати свої попередні рішення. Однак сторони конфлікту робити цього не хочуть, декларують прагнення дійти компромісу, щоб припинити судову тяганину, але його не знаходять.

Спершу сільська рада  пропонувала містові залишити земельні ділянки за сімома загвіздянцями, які їх обробляють з 90-х років, закріпити за Загвіздям ще два гектари землі з метою подальшого розвитку села та надати вісім мільйонів гривень фінансової допомоги.

Міськрада такий компроміс вважає надто дорогим і запропонувала варіант мирової угоди, який передбачав наступні умови: Тисменицька РДА скасовує свої розпорядження про надання права власності на спірні землі в урочищі «Нивки». Загвіздянська сільрада передає меліоративні системи залишковою балансовою вартістю 4300 грн. Івано-Франківську. Сторони погоджують межі між містом та селом відповідно до розробленої інститутом землеустрою схеми. Івано-Франківська міськрада передає 1,6 га землі Загвіздю для розподілення між особами, які, відповідно до записів в господарській книзі, її обробляли, а також здійснює відшкодування сільраді за передачу меліоративних земель і надає безповоротну фінансову допомогу Тисменицькій РДА в розмірі трьох мільйонів гривень з розтермінуванням на три роки на соціально-економічний розвиток, в тому числі й Загвіздя.

Загвіздянська сільська рада з ним не погодилась і запропонувала містові свій варіант мирової угоди. Він передбачає, що міськрада не включатиме до проекту формування території Івано-Франківська землі площею 7,0 га, в тому числі землі, які розпорядженнями голови Тисменицької РДА надані у приватну власність сімом землекористувачам. З цією умовою Загвіздянська сільська рада погоджує межі між містом та селом, згідно зі схемою, розробленою інститутом землеустрою, за винятком тих 7,0 га, і передає містові меліоративні системи,  розташовані на земельних ділянках площею 12,8 га в урочищі «Нивки». А Івано-Франківська міська рада відмовляється від адміністративних позовів до Тисменицької РДА про визнання нечинними розпоряджень голови РДА від 2009 року.

Чи погодиться Івано-Франківськ на цю пропозицію, стане відомо під час розгляду питання про врегулювання земельного спору між Загвіздям та Івано-Франківськом, що знову внесене в порядок денний чергової 21-ї сесії міської ради, яка розпочне свою роботу наступного вівторка, 28 лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...