• Головна
  • Українська міліція масово і системно порушує право власності громадян
10:15, 29 лютого 2012 р.

Українська міліція масово і системно порушує право власності громадян

Українська міліція створила систему порушення права власності громадян. Про це свідчать дані дослідження “Моніторинг дотримання права власності в діяльності ОВС: актуальний стан і проблеми”, який провела Одеська правозахисна група “Верітас” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Результати дослідження правозахисники представили 28 лютого в Києві.

За словами експерта дослідження Сергія Швеця, в Україні функціонує озброєний орган виконавчої влади, який суспільство спроможне утримувати лише в межах 40%. Саме таким є обсяг фінансування міліції з бюджету. Додаткові ж надходження за рахунок платних послуг та інших, непрозорих джерел фінансування міліції 2010 року склали, за оцінками фахівців, майже 12 мільярдів гривень.

“Механізм позбавлення громадян їхньої власності полягає в тому, що люди змушені оплачувати дії міліції, які вона зобов’язана вчиняти безкоштовно. Це послуги ДАІ, підрозділів дозвільної системи, відділу у справах реєстрації громадян (ГІРФО) тощо. Переважну більшість цих послуг громадянам нав’язують”, – наголосив Сергій Швець.

У свою чергу, керівник групи “Верітас” Андрій Толопіло додав, що таке “благодійництво”,запроваджене міліцією на свою користь, – ніщо інше, як системне позбавлення громадян їхньої власності. “Використовуючи право на отримання благодійних внесків, міліція фактично створила систему “поборів” щодо залежних підприємств, організацій і громадян”, – вважає він.

За даними дослідження, співробітники української міліції нерідко скоюють різноманітні злочини, щоб заволодіти майном громадян. Найбільш поширеним є вимагання хабарів. Трапляються й випадки викрадення чи протиправного затримання людей із подальшим вимаганням викупу, катування людей з метою заволодіти їхніми коштами, розбої, пограбування, крадіжки, шахрайства тощо.

Одним із найбільш поширених і масових видів порушень експерти назвали протиправні затримання транспортних засобів і доставку їх на платні майданчики. За оцінкою фахівців, щороку міліція затримує 7 тисяч автомобілів під різними приводами, найчастіше протизаконними. Найбільш дієвим способом протидії цьому керівник проекту “Дорожній контроль” Ростислав Шапошников називає позови до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...