17:00, 14 травня 2016 р.
Карпати. 620 метрів над рівнем моря. Відео
Магічна. Загадкова. Невідома. Богом забуте місце, чи інший світ? Держава в державі, зі своїми законами, часовим виміром, погодними умовами.
Жаб'є або Жєб'є наштовхує на думки про якусь французьку страву, яка в своїй основі має жаб'ячі лапки. І в любителів всіляких делікатесів вже починають "текти слинки". Хоча мова не про гастрономічний смаколик, а про географічну точку Карпат — Верховину, саме так називали карпатську місцину до 1962 року, — повідомляє 0342.ua
Гуцули практично не вживають слово гори, усе кажуть "верхи", тому й маємо сьогодні Верховину. До речі, це найвище селище міського типу в Карпатах — 620 метрів над рівнем балтійського моря. Тому рекомендую тим, хто знаходиться тут загадувати бажання — більша вірогідність, що долетять до неба.
Якщо говорити про Верховину, то для когось це богом забуте місце, а для когось — це інший світ, держава в державі зі своїми законами, часовим виміром, погодними умовами. До речі, погода тут, наче дуже примхлива жінка або вередливе дитя. Навіть sinoptik.ua іноді в легкому нерозуміння від того, що тут може "закаламотитися".
В — значить Верховина
Практично кожен відвідувач цього краю може знайти той вид відпочинку, який близький по духу саме йому: починаючи з відвідування святинь, закінчуючи купанням в чані. Активно відірватися в гуцульський столиці можна сплавляючись на рафті Черемошем, катаючись на велосипеді гірськими доріжками чи квадроциклах. А також, кінні прогулянки і, звичайно, трекінг, адже саме тут знаходиться епіцентр маршрутів на двохтисячники. Тому, якщо одним із позицій списку вашого must do є скинути кілька кілограмчиків, тоді вам — до Верховини.
Для тих, хто хоче більше проникнутися історією й традиціями Верховинщини рекомендую відвідати такі музеї як "Тіні забутих предків", "Народних інструментів", "Хата-стая" та ін. Одним із найвідвідуваніших є "Музей гуцульської магії", де модна дізнатися більше про земних богів (місцевих магів), торкнутися їхніх артефактів, словом замольфаритись.
А також здійснити екскурсії до місць сили, карпатських святилищ (Писаний Камінь, Терношорське святилище, або Лада, Угорське каміння). Саме в цих точках нашої Землі люди можуть оздоровитися, відновити гармонію та внутрішнє звучання. А також набратися сили для реалізації тих бажань, які загадали, торкаючись каменів.
Хотілося б розказати й описати ту красу, що оповиває цей край, але дарма. Краще самим це побачити, відчути і врешті написати свій рецепт відпочинку у Верховині.
Музей народних інструментів
Гуцульське весілля
Хата-стая
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
14:58, 12 листопада
21:19, 5 листопада
14:58, 12 листопада
18:14, 11 листопада
live comments feed...