• Головна
  • Результати роботи банків за I квартал
10:07, 16 травня 2016 р.

Результати роботи банків за I квартал

За підсумками I кварталу діючі банки отримали збиток 8 млрд.грн., що в два рази менше, ніж в аналогічному періоді 2015 року. Головна причина - скорочення витрат банків на формування резервів, як повідомляє «Судебно-юридическая газета».

За даними НБУ, за підсумками I кварталу 2016 року відрахування до резервів знизилися до 11,3 млрд грн. У I кварталі 2015 року цей показник склав 114,3 млрд грн. Крім цього, банки стали більш стійкі до валютних ризиків. Зменшення збитків відбулося на тлі скорочення загальної кількості українських банків. За рік на ліквідацію вирушили 22 банки, які показували великі збитки і тягнули систему вниз. Якщо включити в загальний фінансовий результат банки, які пізніше були виведені з ринку, то сукупний збиток українських банків за минулий рік склав 80 млрд.грн.

Лідери ринку

У трійці лідерів по фінпоказниках виявилися банки з іноземним капіталом. За даними Асоціації українських банків (АУБ), найбільший прибуток отримав Райффайзен Банк Аваль - 683 млн.грн. У два рази менше заробив угорський ОТП Банк - 327 млн.грн. Замикає трійку лідерів нідерландський ІНГ Банк, який працює виключно в корпоративному сегменті. Його результат - 238 млн.грн.

В плюс вийшли банки, які кредитували населення і економіку. Таким чином, вони продовжили заробляти на процентний дохід. Банки з іноземним капіталом як правило дотримуються консервативної ризикової політики і вже повністю сформували резерви.

Залишилися в мінусі

Найбільшим аутсайдером минулого року став Альфа-Банк. Його фінансовий результат склав -536 млн.грн. Фідобанк втратив 323 млн.грн. Замикає трійку Діамантбанк. Банк показав збиток в 287 млн ​​грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #банки #НБУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...