• Головна
  • Чотири сільські ради на Берегівщині отримали гроші від ООН
11:15, 3 березня 2012 р.

Чотири сільські ради на Берегівщині отримали гроші від ООН

Минулого року Берегівщина долучилася до другої фази проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" – 22 серпня 2011 року була підписана тристороння угода про партнерство між Берегівською РДА, районною радою та Програмою розвитку ООН.

З 15 поданих заявок для участі у проекті було обрано чотири сільські ради Берегівського району, які  подали свої мікропроектні пропозиції, що є важливими для сільських громад. Серед них затверджено: капітальний ремонт приміщення ФАП у селі Геча (240 тис. 477 грн.), капітальний ремонт та енергозбереження будівлі дитячого садка у селі Чома (161 тис. 767 грн.), капітальний ремонт та енергозбереження будівлі дитячого садка-ясел у селі Запсонь ( 160 тис. 600 грн.), проведення енергозберігаючого вуличного освітлення у селі Кідьош (164 тис. 411 грн.).

Громадами району проведена робота по збору коштів для реалізації проекту, виготовлена проектно-кошторисна документація. На минулій сесії районної ради було виділено 320 тисяч гривень з районного бюджету-2012 на реалізацію зазначених проектів.

2 березня 2012 року під час чергового засідання Форуму місцевого розвитку було повідомлено про остаточні результати відбору. Як зазначив на зустрічі заступник голови Берегівської РДА Владислав Гоблик, оскільки Берегівщину обрано демонстраційним районом щодо впровадження програми ООН  "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", вже цього місяця слід очікувати поважних гостей від цієї організації.

Координатор Закарпатського обласного ресурсного центру громад Любов Павлович повідомила, що незабаром для представників сільських громад буде проведено тренінг "Впровадження мікропроектів", де будуть навчати як обрати підрядника, як підписувати договір і контролювати хід та якість проведення робіт. Також на Закарпатті пройде тренінг "Управління державними фінансами на місцевому рівні", на якому будуть присутніми представники уряду Словаччини та ООН.

Довідка:  Друга фаза спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочалась  7 червня 2011 року і  триватиме 4 роки. Про фінансування цього проекту 31 травня у Брюсселі уклали угоду Україна і Європейська комісія.

Проект спів-фінансує та виконує Програма розвитку ООН в Україні.  Другий етап Проекту матиме бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), який буде спрямовано на підтримку сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні.

Проект впроваджуватиметься в усіх регіонах України і передбачає укладання партнерства з 200 районами та 900 місцевими радами.

Проект підтримуватиме ініціативи громад у наступних сферах: енергозбереження та енергоощадні технології, водопостачання, охорона здоров"я, охорона навколишнього середовища, підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту проекти з відновлення комунальної інфраструктури становить $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%.

Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії планується витратити близько 30% загального бюджету Проекту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...