• Головна
  • ПРИКАРПАТСЬКІ МІТИНГУВАЛЬНИКИ «НАПРОСИЛИСЯ» НА ПРИЙОМ ДО ГУБЕРНАТОРА
14:15, 3 березня 2012 р.

ПРИКАРПАТСЬКІ МІТИНГУВАЛЬНИКИ «НАПРОСИЛИСЯ» НА ПРИЙОМ ДО ГУБЕРНАТОРА

Страйк мешканців сіл Гродниця та Передівання під стінами Івано-Франківської обласної державної адміністрації таки відбувся.

Причиною таких радикальних дій, за словами представників сільської громади, є спровокований районною та обласною владами конфлікт в питанні розпаювання землі.

За словами сільського голови Богдана Козака, розпаювання не проводилось вже давно, а розпочате в 2011 році розпаювання проводилось з порушеннями, через що він зайняв у цьому питання принципову позицію.

Через небажання сільського голови селі Городниці виконувати розпорядження обласної влади, Верховною Радою України було прийнято постанову про призначення позачергових виборів депутатів Городницької сільської ради та Городницького сільського голови.

А тому сьогодні десяток мешканців даних сіл вирішили особисто донести до відома голови ОДА Михайла Вишиванюка й голови обласної ради Олександра Сича свою позицію.

Мітингувальники протестують проти призначення перевиборів й наполягають на порушенні права їхньої територіальної громади на самоврядування.

Учасники акції також розповідають про тиск й погрози зі сторони правоохоронних органів не тільки на сільського голову, але й на них.

Мешканець села Гродниці Іван Приймак стверджує, що вчора біля 17.00 до нього прийшли представники міліцій й попередили про те, що не варто їхати на мітинг у протилежному випадку буде мати «великі неприємності». «7 листопада ми вже зверталися до Вишиванюка, він нам пообіцяв багато, але зробив усе інакше. Ми прийшли сюди підтримати нашого голову», - наголосив мешканець.

Сільський голова запевняє, що не боїться перевиборів й впевнений у підтримці народу: «Виборів я не боюсь. Рішення про перевибори було прийнято без будь-яких на те юридичних підстав, без будь-якого рішення суду… Вважаю, що це помста за мою принципову позицію по розпаюванню. Тому цією акцією ми хочемо привернути увагу до того беззаконня яке чиниться проти громади діючою владою Франківщини».

Обласна влад ж запевняє, що ніякого конфлікту немає. Питання розпаювання земельних ділянок вирішено в правовому полі й довершити усі процедури поки що заважають тільки погодні умови. «Вчора в Городенці відбулася комісія, на якій затвердили проекти по виліченню людям паїв, а тим з якими були проблеми, їм виділили ту ж площу за межами населеного пункту. За тиждень-два питання буде закрите повністю. До посівної кампанії люди встигнуть розпочати обробіток землі», - пояснив ситуацію виконуючий обов’язків начальника обласного управління деркомзему в Івано-Франківській області Володимир Боднарчук.

А стосовно призначення перевиборів, за словами чиновників, що вийшли поспілкуватися з мітингувальниками, то їх не уникнути. Мовляв, вибори – це процедура демократична й якщо люди впевнені у своєму голові, то він без проблем зможе знову отримати перемогу.

Після тривалого прортистояння в холі приміщення ОДА, губернатор таки зголосився вислухати позицію мітингувальників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...