15:19, 23 травня 2016 р.
Під військовою прокуратурою відбувся мітинг в підтримку несправедливо затриманого прикарпатського бійця АТО (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні, 23 травня, під військовою прокуратурою відбувся мітинг в підтримку затриманого бійця з Микуличина Романа Ілитчука. За те, що розбороняв п’яну бійку під час свого патрулювання у зоні АТО хлопцю інкремінують умисне вбивство.
Активісти Яремчанської і місцевої самооборони, мати і дружина затриманого учасника АТО, а також громада вимагали від військогого прокурора Івано-Франківського гарнізону вийти до народу і пояснити, як місцеве військове керівництво слідкує за цією справою і які дії здійснює, ― передає 0342.ua.
Як повідомлялося в пресі раніше, прикарпатець Роман Ілитчук, який був розвідником 17-го батальйону у ніч свого патрулювання розбороняв бійку між працівниками міліції і бійцями батальйону "Айдар" у одному з місцевих кафе м. Дзерджинська. Це трапилося у ніч на Різдво цього року. Не змігши втихомирити чоловіків, Роман здійснив попереджувальні постріли в повітря. Коли один з затійників бійки ― міліціонер Іван Ігнатків, який зараз проходить у справі потерпілим, намагався переключити свою агресію на Романа, той, виключно з метою самозахисту, здійснив кілька пострілів у землю, щоб відлякати Ігнаткіна. На цьому інцидент було вичерпано.
Проте, вже наступного дня Роман дізнався, що йому пред’являють поранення міліціонера і інкремінують хуліганські дії. Хоча, сам переконаний: в Ігнаткіна, як і в будь-кого іншого, куля не потрапила.
На мітингу мати і дружина затриманого прикарпатця розповіли журналістам свою правду резонансного затримання.
Зі слів дружини Романа Ілитчука Ірини: «Коли Роман повернувся додому (демобілізувався), за кілька днів після того, до нього зателефонували і вимагали повернутися в Артемівськ, мовляв у справі кількамісячної давності нові подробиці. Він брав квиток у дві сторони і мав повернутися того ж вечора додому. Вже звідти він зателефонував мені і сказав, що затримається на кілька тижнів, ― згадує сумні подробиці жінка. ― А згодом я дізналася, що йому інкремінують 115 статтю і пред’являють умисне вбивство».
Жінка і мати Романа не можуть зрозуміти логіки обвинувачувальних заяв, які пред'являють чоловіку. Адже за словами їхнього Романа, інцидент вичерпаний давно. Маса незрозумілих деталей у справі наводить на думку, що затримання прикарпатського бійця АТО комусь вигідне.
«Скажу, що міліціонер, якого втихомирював Роман син знаної в Дзержжинську людини і цим все сказано. Але не можу зрозуміти одного: як після такого наші хлопці мають іти на Схід воювати, захищати державу, коли сама держава від них відхрещюється. Це затримання є показовим і змальовує реальний стан речей, який є у нашій військовій прокуратурі сьогодні. Складається враження, що вони чекали поки мій чоловік демобілізується, стане цивільним, адже так легше притягнути його до відповідальності у цій абсурдній справі», ― розповідає подробиці справи зі своїх уст дружина Романа.
Головний військовий прокурор Олександр Солдатов на вимогу пікетувальників таки вийшов до натовпу, щоправда після того, як поспілкувався з ініціативною групою в своєму кабінеті і взагалі розібрався у справі.
У рупор він заявив, що вже сьогодні напише звернення до свого керівництва, щодо взяття на особливий контроль справи бійця. У термін 10-15 днів родичі й ініціативна група мали б отримати відповідь від вищого військового керівництва. Загалом, місцева військова прокурату не може впливати на цю справу.
На такі статутні заяви військового прокурора Олександра Солдатова натовп відреагував бурхливо. Мовляв, хлопців призивають на місцях, а потім, на цих же місцях, не цікавляться як складається їхня доля.
У ході перемовин самооборона висунула ще одну вимогу, яку місцеве військове керівництво має донести вищому військовому керівництву: за станом справ бійців мають слідкувати також і з військової прокуратури по місцю призиву.
Наприкінці мітингу пані Ірина заявила місцевому військовому прокурору: якщо він не вплине на ситуацію і не візьме справу під свій контроль приведе йому двох своїх дітей і піде на роботу. Адже основним годувальником у сім’ї був Роман. До слова, чоловік забезпечував не лише свою сім’ю, а й допомагав хворому братові, який отримав інвалідність після ДТП.
«Моїй молодшій дитині ще немає двох років, старший ― закінчив перший клас. З дітьми допомогти немає кому. Старший син не бачив тата на першому дзвонику, бо він захищав державу в АТО, і не побачив на останньому, бо його тримають під вартою за те, що він не дав п’яним дебоширам вбити невинних хлопців», ― зі сльозами на очах розповідає мітингувальникам жінка.
Від військової прокуратури мітингувальники попрямували до ОДА, щоб продовжити мітинг і там.
Нагадаємо, що зараз справа Романа розглядається в Артемівському суді. Чоловік сидить у місцевому СІЗО. І в той же час, його дружина отримує замість нього державні відзнаки з підписом міністра оборони. Крім того, за бойові заслуги його планують нагородити орденом Данила Галицького.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...