18:00, 26 травня 2016 р.
Впродовж місяця прикарпатці мають змогу зробити діагностику патологій щитоподібної залози
В Івано-Франківській області розпочався місячник діагностики патологій щитоподібної залози. Під час його проведення, на думку обласного ендокринолога Володимира Гаврилюка, важливо зосередити увагу на необхідності ранньої діагностики захворювань щитоподібної залози, їх вчасного лікування й таким чином попередження виникнення раку.
Медик наголошує, що в області з 2014 року працюють два кабінети діагностики патологій щитоподібної залози (в обласному онкологічному диспансері та обласній клінічній лікарні), в яких пацієнти можуть зробити УЗД, визначити гормональний рівень, оцінити перші зміни клітинного складу вузлів у щитоподібній залозі. Зробити це потрібно якомога раніше, адже наявність вузлових утворень у важливому ендокринному органі з часом може спричинити розвиток раку.
«Є випадки, коли діагностується рак щитоподібної залози у невеличкому вузлі розміром 8-10 міліметрів у пацієнтів молодого віку. Але проводиться адекватне лікування, і людина отримує надію на життя, – розповідає Володимир Гаврилюк. – Тож чим раніше звернеться пацієнт, тим більше у нього шансів вилікуватися».
Завдяки функціонуванню кабінетів діагностики патологій щитоподібної залози, за словами ендокринолога, в області вдалося майже утричі зменшити кількість пацієнтів із запущеними формами раку щитоподібної залози. Цьому сприяло і впровадження локальних протоколів обстежень ендокринологів, хірургів та онкологів.
На жаль, на Прикарпатті йодна профілактика проводиться на недостатньому рівні
Щоб і надалі мінімізувати негативні наслідки від вузлових утворень щитоподібної залози, говорить Володимир Гаврилюк, також необхідно розуміти, якими є фактори, що провокують їх виникнення. До причин появи зазначених патологій належать спадковість, вплив радіації, погана екологія. Та основне – дефіцит йоду в організмі.
«На жаль, на Прикарпатті йодна профілактика проводиться на недостатньому рівні. Немає комплексного підходу, не прийнятий закон про масову профілактику, йодування кухонної солі, – зазначає медик. – А ми часто сподіваємося лише на індивідуальні знання пацієнта та самостійний прийом ним препаратів йоду».
Проводячи місячник діагностики патологій щитоподібної залози, медики також покладають надії на свідомість пацієнтів, які, відчувши труднощі при ковтанні та виявивши деформаційні зміни на шиї, одразу звертатимуться до лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...