• Головна
  • Сьогодні в Україні святкуватимуть Купальську ніч
08:00, 6 липня 2016 р.

Сьогодні в Україні святкуватимуть Купальську ніч

Сьогодні вночі проти 7 липня в Україні традиційно проходять святкування Івана Купала або ще Купальські ночі. Святкування супроводжується магічними обрядами очищення вогнем, коли люди стрибають через вогнище. Дівчата плетуть вінки та пускають їх із запаленими свічками на воду і у такий спосіб ворожать на свою долю.

В Україні досі залишилося популярним язичницьке свято Купала або Купайла, яке раніше відзначали у день літнього сонцестояння. Після прийняття християнства це свято почали називати «Івана Купала».
Головними героями святкування є Купайло та Марена. У цей день виготовляю ляльки-опудала Купала та Марени та традиційно спалюють або топлять.

Стрибки через купальське вогнище супроводжуються примовляннями та ворожіннями "на силу, на здоров'я, на красу, на врожай". Святковим ранком усі мають скупатися у цілющій воді. Ще здавна Купала вважають святом молоді, святом кохання. Дорослі чоловіки та жінки теж приходять на гуляння, однак участі у співах вони не беруть. Важливим аспектом купальських свят є пошук пари, створення сім'ї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Івана Купала
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...