31 березня 2012 року в ТК «Буковель» відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Тато, мама і я – туристична сім’я!»(Положення)

Мета і завдання фестивалю: подальший розвиток і популяризація туризму,    підвищення спортивної майстерності членів команд, відродження та утвердження національних родинних традицій, підвищення авторитету української сім’ї, пропаганда здорового способу життя у молодіжному середовищі, залучення родини до систематичних занять фізичною культурою.

Учасники фестивалю подарують своїй родині змістовне сімейне дозвілля, отримають можливість показати спритність, кмітливість, наполегливість, витривалість,  дисциплінованість,  переконають наймолодших членів сім’ї в тому, що фізкультура та спорт – це запорука доброго настрою та здоров’я.

Подача заявок на участь у змаганнях здійснюється за електронною адресою: [email protected] або ж у випадку недобору команд - в день змагань, перед стартом.

Місце проведення: площа біля кафе «Бугіль», витяг № 2.

Реєстрація учасників змагань о 12.00 год.

Початок змагань о 13.00 год.

Організатори фестивалю: Event-агенство «Art-Bukovel»

Довідки за телефонами: +38 067 342 87 69, +38 099 058 58 25

Положення про фестиваль (додається).

ПОЛОЖЕННЯ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ

«ТАТО, МАМА І Я – ТУРИСТИЧНА   СІМЯ»

1.        МЕТА І ЗАВДАННЯ

Мета і завдання фестивалю: подальший розвиток і популяризація туризму,    підвищення спортивної майстерності членів команд, відродження та утвердження національних родинних традицій, підвищення авторитету української сім’ї, пропаганда здорового способу життя у молодіжному середовищі, залучення родини до систематичних занять фізичною культурою.

Подібні конкурси об'єднують родини, пропагують здоровий спосіб життя та змістовне сімейне дозвілля, дають можливість показати спритність, кмітливість, наполегливість, витривалість, виховують колективізм, дисциплінованість, любов у сім'ї до спорту.

2.        ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Змагання  проводяться на території туристичного комплексу «Буковель», а саме: площа біля кафе «Бугіль», витяг № 2.

Дата проведення: 31 березня 2012 р.

Початок змагань о 13.00 год.

Реєстрація учасників о 12.00 год.

3.        КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Керівництво змаганнями здійснює оргкомітет, до якого входять дирекція ТК «Буковель», Event-агенство «Art-Bukovel», інструктори лижної школи. Дирекція ТК «Буковель»  забезпечує обладнання дистанції змагань та організовує роботу суддівської колегії, медичного працівника.

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

До участі у змаганнях допускаються команди  у складі 3 осіб: тато, мама і дитина (незалежно від статі,  вік: 11-17 років), які за станом здоров’я можуть брати участь у змаганнях зі спортивного туризму. Команду очолюють тато або мама, на яких покладається вся відповідальність за збереження життя та здоров'я дітей у дорозі та під час змагань.

5. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

У туристській естафеті беруть участь по 3 учасники від команди. Вони проходять, обладнану суддями, смугу перешкод, яка включає такі можливі етапи та конкурси:

-          складання рюкзака (учасникам необхідно з запропонованих суддями туристських речей вибрати певну кількість найбільш необхідних і правильно вкласти їх у  рюкзак);

-          подолання умовного болота (команда самостійно вкладає жердини і по них переправляється на другий берег);

-          траверс схилу (тримаючись руками за суддівську мотузку та зачепи, учасники долають перешкоду, стаючи ногами на опори, закріплені на стіні);

-          маятник (за допомогою підвішеної мотузки учасники перебираються на інший бік);

-          в’язання вузлів (прямий, провідник, вісімка);

-          умовне приготування туристської страви (в «нічних» умовах команда шукає продукти і з них «готує» страву);

-          умовне розпалювання багаття (команда швидко збирає дрова для багаття, а потім, одним із способів (курінь, зірка, колодязь, …), викладає їх;

-          краєзнавча вікторина (кожний учасник витягує по два питання і сам або за допомогою команди дає на них правильну відповідь);

-          подолання штучного завалу;

-          «лижні перегони»;

-          транспортування потерпілого (два учасника команди транспортують третього (умовно потерпілого), надавши йому необхідну першу медичну допомогу, характер умовної травми буде оголошено перед стартом).

-          змагання на скутерах, веломобілях, самокатах;

-         скалодром.

6. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Переможці в туристській естафеті  визначаються за кращим часом проходження дистанції з урахуванням штрафів. У конкурсах: «Складання рюкзака», «В’язання вузлів» і «Краєзнавча вікторина» - окремо визначаються переможці.

У конкурсі «Складання рюкзака» перемагає той, хто швидше набрав більшу суму балів за туристські речі і спорядження, правильно вкладені.

У конкурсі «В’язання вузлів» переможець визначається за кращим часом виконання завдання та штрафним балам.

У  конкурсі «Краєзнавча вікторина» перемагає той, хто швидше набрав більшу суму балів за правильні відповіді та час, затрачений на відповіді.

У  загальному командному заліку переможці визначаються за найменшою сумою місць, зайнятих в туристській естафеті та конкурсах «Складання рюкзака», «В’язання вузлів», «Краєзнавча вікторина».

7. НАГОРОДЖЕННЯ

Переможці та призери змагань нагороджуються грамотами, дипломами та призами.

8. ФІНАНСУВАННЯ

Фінансування фестивалю по реєстру здійснюється з р/р ТзОВ "Парктур" за рахунок поступлень від спонсорів і бюджету на рекламу.

9. ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ В ЗМАГАННЯХ

Подача попередніх заявок на участь у змаганнях подається за тиждень до змагань за електронною адресою: [email protected]

Іменні заявки відповідної форми (зразок додається) подаються в день змагань, перед початком старту.

Довідки за телефонами: +38 067 342 87 69, +38 099 058 58 25

*ПРИМІТКА.

Учасники змагань повинні мати з собою укомплектовану медичну аптечку та "сухий пайок".

Дане положення є викликом на змагання.

УМОВИ  ПРОВЕДЕННЯ   ЗМАГАНЬ «ТАТО, МАМА  І  Я – ТУРИСТИЧНА  СІМ’Я».

КОМАНДНІ ЗМАГАННЯ НА ДИСТАНЦІЇ

“ТУРИСТСЬКА ЕСТАФЕТА”.

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Склад команди - 3 особи (тато, мама і дитина - незалежно від статі, для дітей вік учасників:

Старт учасників згідно з жеребкуванням.

2.ПАРАМЕТРИ ДИСТАНЦІЇ

1.        Клас дистанції - І

2.        Кількість етапів - 11

3. Перелік можливих етапів та конкурсів:

o    старт;

§  складання рюкзака;

§  подолання умовного болота (жердини);

§  маятник;

§  в’язання вузлів;

§  траверс схилу;

§  лижні перегони;

§  умовне розпалювання багаття;

§  умовне приготування туристської страви;

§  транспортування потерпілого;

§  подолання штучного завалу;

§  краєзнавча вікторина;

o    фініш.

Рух по дистанції тільки в черговості етапів, затвердженій суддівською колегією.

3.        ОПИС МОЖЛИВИХ ЕТАПІВ ДИСТАНЦІЇ

ЕТАПИ "СКЛАДАННЯ РЮКЗАКА"

З певної кількості туристського спорядження, речей та предметів, запропонованих суддями, команда вибирає 10, які найбільш знадобляться в поході, і вкладає їх в рюкзак, додержуючись правил та рекомендацій. За кожне туристське спорядження, річ та предмет команда отримує певну кількість балів: На виконання цього завдання встановлюється контрольний час – 3 хвилини. За кожну річ, зверх зазначених, призначаються штрафні бали (по 10 балів за кожен предмет). Якщо команда не вкладається в контрольний час, то вона знімається з цього етапу і переходить на наступний етап. Якщо рюкзак складений неправильно, то призначається штраф – 10 балів. Штрафні бали віднімаються від отриманих за вкладені речі.

ЕТАП "РУХ ПО ЖЕРДИНАХ".

Етап обладнано жердинами та опорами, контрольними лініями на початку і в кінці етапу. Відстань між опорами 2 - 3 м. Учасники самостійно організовують проходження етапу. Використання жердини, як опори, не дозволяється.

ЕТАП "МАЯТНИК"

Довжина етапу – до 4 м. Етап обладнано підвішеною суддівською мотузкою та контрольними лініями на початку та в кінці етапу.

ЕТАП "В’ЯЗАННЯ ВУЗЛІВ".

Команда з суддівського спорядження в’яже прямий вузол, вісімку та провідник.

На виконання цього завдання встановлюється контрольний час – 2 хвилини.

ЕТАП "ТРАВЕРС СХИЛУ"

Етап обладнано суддівськими перилами. Етап має декілька горизонтальних ділянок. На початку та в кінці етапу контрольні лінії. Довжина етапу до 12 м.

ЕТАПИ "УМОВНЕ РОЗПАЛЮВАННЯ БАГАТТЯ" ТА "ЛИЖНІ ПЕРЕГОНИ"

Учасники стають на «лижі» (папірці формату А-4, без використання будь – яких видів кріплень) і по черзі їдуть в «ліс» по дрова для родинного багаття, які потім складають одним з відомих способів (курінь, зірка, колодязь і т.д.).

ЕТАП "УМОВНЕ ПРИГОТУВАННЯ ТУРИСТСЬКОЇ СТРАВИ"

Двом учасникам зав’язують очі, і вони, додержуючись підказок третього члена команди, збирають продукти для приготування туристської страви (вода, консерви, картопля, цибуля, морква і т. ін.), вкладаючи їх в казанок.

ЕТАП "ТРАНСПОРТУВАННЯ ПОТЕРПІЛОГО" ТА "ПОДОЛАННЯ ШТУЧНОГО ЗАВАЛУ"

Один із учасників команди вважається умовним потерпілим, а решта команди надає необхідну першу медичну допомогу. Травма – вивих лівої ступні (необхідно зафіксувати місце вивиху накладанням тугої пов’язки). Потім транспортує його (наприклад, способом – стільчик) спочатку по рівній місцевості, а далі долає «завал» (горизонтальна ділянка, обладнана опорами і мотузкою).

ЕТАП "КРАЄЗНАВЧА ВІКТОРИНА"

Запитання у вікторині розділені за трьома напрямками: краєзнавство, медицина, загадки. Кожний учасник отримує по одному питанню і сам або за допомогою команди дає на них правильну відповідь. За правильну відповідь учасники отримують по 1 балу. На участь у вікторині відводиться контрольний час – 2 хвилини.

На проходження всієї дистанції встановлюється контрольний час – 20 хв. Можливе корегування в сторону зменшення.

4.        ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

Змагання проводяться згідно з правилами ("Спортивний туризм. Правила змагань". - Київ 2008 рік), з Положенням, даними Умовами і розробленими на їх основі параметрами і критеріями.

Вище місце на дистанції «Туристська естафета» посідає команда, яка за менший час пройшла всі етапи з меншою кількістю штрафних балів. Команди (учасники), що не пройшли один (за не проходження етапу учасником - 10 балів штрафу) або декілька етапів, займають місця за тими, хто пройшов повну дистанцію (чи більшу кількість етапів) та отриманими результатами. При рівності результатів команд вищі місця одержують ті, що мають менший штраф. У конкурсах: «Складання рюкзака», «В’язання вузлів» і «Краєзнавча вікторина»  - окремо визначаються переможці.

У конкурсі «Складання рюкзака» перемагає той, хто швидше набрав більшу суму балів за туристські речі і спорядження, правильно вкладені.

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КОНКУРСУ

У конкурсі «Складання рюкзака»а кожне туристське спорядження, річ та предмет команда отримує певну кількість балів.

У конкурсі «В’язання вузлів» переможець визначається за кращим часом виконання завдання та штрафним балам.

У конкурсі «Краєзнавча вікторина» перемагає той, хто швидше набрав більшу суму балів за правильні відповіді та час, затрачений на відповіді.

У загальному командному заліку переможці визначаються за найменшою сумою місць, зайнятих у туристській естафеті та конкурсах «Складання рюкзака», «В’язання вузлів», «Краєзнавча вікторина».

За умови рівності результатів більш високе місце займає команда, що має кращий результат в «Туристській естафеті», потім (згідно переліку) в конкурсі «Складання рюкзака», «Краєзнавчій вікторині», «В’язання вузлів».

Призери змагань нагороджуються грамотами та призами відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. Кожна команда має право встановити свій приз.

Дані умови є попередніми. Схеми дистанції і Умови їх подолання будуть об'явлені перед початком змагань. Можливі зміни в бік спрощення .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
19 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Івано-Франківськ є одним із найрозвиненіших культурних, освітніх центрів Західної України. Населення міста — представники творчих, наукових професій, робочих спеціальностей. Місто володіє великою кількістю історичних пам’яток, музеїв, бібліотек. Велика кількість шкіл, університетів, інститутів дозволяє отримувати середню, вищу освіту, спеціалізацію різноманітного спрямування. Завдяки грунтовній освітній підготовці багато випускників місцевих вузів є предст...
Суспільство
У рамках стратегічних командно-штабних навчань з органами військового управління та практичними діями військ «Козацька Воля – 2018», підрозділи однієї із десантно-штурмових бригад Десантно-штурмових військ відпрацювали навчально-бойові завдання в гірській місцевості. Хід проведення практичних дій підрозділів українського десанту особисто контролювали керівник стратегічних командно-штабних навчань «Козацька Воля – 2018» – Начальник Генерального Штабу – Голо...
Новини компаній
Останні екземпляри книги "Маріуполь. Останній форпост". Перевидання не буде. Поспішайте купити чесну книгу про події 2014-2015 років в Маріуполі і Приазов'ї. "Маріуполь. Останній форпост" - читають в Празі та Відні, Берліні та Тбілісі, Луцьку і Тернополі, Києві та Львові, Донецьку та Краматорську. Книга говорить голосом тих, хто бачив, чув і сам був учасником страшних і трагічних подій 2014 - 2015 років в Маріуполі. У ній немає оціночних суджень - тільки ф...
Суспільство
На Прикарпатті з’явилося перше поселення родових місць «Щаслива сім’я». Воно розташоване у кількох десятках кілометрів від Івано-Франківська в селі Козина. Зараз тут проживає п'ять сімей, щоправда приїздять здебільшого на вихідні, йдеться у сюжеті ТРК «З студія». Кожна із сімей має по 2 гектари землі. Наразі тільки розбудовують житло. Але вже – вирощують їжу. Правила життя прості: їжу вирощують тільки органічну без будь яких пестицидів. Кажуть, таку їду по...
Суспільство
На Косівщині електрик важко травмувався, упавши із електроопори. Про це інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА. 25 вересня о 14.43 год. в реанімаційне відділення Косівської ЦРЛ доставлено 50-річного працівника Косівського РЕМ. Діагноз – закрита черепно-мозкова травма. Травму отримав внаслідок падіння з електроопори висотою 3 м. Стан потерпілого важкий. Читайте також: П'яний і електроопора. ДТП на Прикарпатті. ФОТО
Культура
Місцевий художник створює прекрасні пейзажі Франківська. Світлинами автор, Анатолій Мельник, поділився на сторінці у соціальній мережі. На світлих акварелях місто здається просто чудовим, легким, чарівним. Відчутно, що полотна написані з любов’ю до міста. Картини вже збирають вподобання у соціальних мережах. Як писав сайт 0342.ua , у Франківську мають з’явитися ще чотири мурали. Читайте також: Місто для життя. Обрали логотип Франківська. ФОТОФАКТ
Кримінал
Під час проведення обшуку на торговій точці фігуранта раніше розпочатого кримінального провадження (ч.1 ст.263 ККУ) оперативники поліції виявили предмет ззовні схожий на мінометну міну та патрони. Продавець так званого «п’яного» ринку, що в Івано-Франківську – 58-річний місцевий мешканець зберігав предмет схожий на міну вилучену із землі та 51 патрон, інформує Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області. Чолові...
Суспільство
В Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні з діагнозом кір перебувають майже 20 пацієнтів. Більшість з них діти, а для дорослих вакцини взагалі немає. Лікарка-інфекціоністка Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Уляна Недоступ розповідає, що з першого січня у лікарні було проліковано 840 хворих на кір. З них 303 це дорослі, 537 – діти. “Найчастіше хворіє нещеплений прошарок населення та діти, які ще не отримали щеплення. Тому сп...
Новини компаній
Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла і навколишнього середовища - дуже корисний пристрій, який повинен бути в кожному домі. З його допомогою Ви з легкістю і за лічені секунди зможете виміряти температуру тіла членів родини. Але також пристрій дозволить дізнатися й температуру будь-якій поверхні або предмета: стіни, їжі, води. Кожен термометр інфрачервоний безконтактний, представлений у нашому магазині пройшов ретельний відбір і...