14:10, 23 липня 2016 р.
На прилавках Прикарпаття з’явився фальсифікат вершкового масла
Якщо кілька років тому вершкове масло фальшували рослинними оліями, то тепер це робиться невідомими жирами низької вартості та якості. Наприклад, це може бути неякісний риб’ячий, тюленячий та інші жири.
Незважаючи на великий вибір та високу ціну, купити справжнє вершкове масло — завдання не з легких. Як свідчать численні дослідження, протягом останніх років, за час дії мораторію на перевірку бізнесу, якість цього продукту першої необхідності значно погіршилась. Більше того, якщо ще кілька років тому масло фальшували рослинними оліями, то тепер це робиться невідомими жирами низької вартості та якості. Здебільшого ці інгредієнти зустрічаються в копіях продукції відомих торгових марок та акційних товарах, пише 0342.ua з посиланням на Корупцію.
Як серед усього цього різноманіття неякісного масла обрати справжнє вершкове, розповідають експерти.
В обхід стандартів
Багато хто з нас по достоїнству оцінив акції супермаркетів: завдяки їм вдається купити продукти дешевше. Так, придбати пачку масла за 10 грн можна лише зі знижкою. Щоправда, смак такого продукту залишає бажати кращого.
Цікаво, що на більшості пачках дешевого акційного масла зазначається, що воно виготовлене за ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове». Цей документ не дозволяє додавати в масло нічого окрім коров’ячого молока та продуктів його переробки. Таким чином, солодковершкове масло мають виробляти тільки з натуральних пастеризованих вершків.
Водночас є ще ДСТУ 4445:2005 «Спреди та суміші жирові». Цей стандарт дозволяє виробникам виготовляти продукцію з коров’ячого молока або продуктів його перероблення, рослинних жирів чи жирових композицій з них з можливим додаванням харчових добавок, наповнювачів та вітамінів. Державний стандарт розрізняє чотири види спредів: солодковершковий, кисловершковий, солоний та з наповнювачами.
Спреди та жирові суміші призначені для безпосереднього вживання в їжу, кулінарних цілей, використання на підприємствах ресторанного господарства та у харчовій промисловості.
Щоб унеможливити фальшування вершкового масла, ДСТУ забороняє у назві спредів та жирових сумішей вживати слово «масло».
«Нашим виробникам дозволяється виготовляти продукцію із вмістом рослинних жирів, і називається вона спред чи жирові суміші, проте їм вигідніше виготовляти фальсифікат. Адже якщо виробляти спред, то необхідно дотримуватись чітко прописаних у стандарті вимог до інгредієнтів, — пояснює представник ДП «Укрметртестстандарт» Володимир Семенович. — Загалом навіть у лабораторії нелегко визначити фальсифікат. Адже шахраї, які його виготовляють, як і ті, хто підробляє гроші, не стоять на місці, а вдосконалюють свою майстерність. Тому тепер замість молочного жиру в продукцію додають неякісний риб’ячий, тюленячий та інші жири. Це робиться для того, аби в процесі дослідження їх було складно виявити, адже деякі методи перевірки на фальшування орієнтовані на пошук в маслі саме рослинних жирів, які підміняють риб’ячим. Аби його знайти, необхідно використовувати іншу методу».
Брудні, але великі прибутки
«Останнім часом дедалі більше виробників фальшують саме масло. Для останньої перевірки ми відбирали 25 зразків масла в різних торговельних мережах та містах нашої країни, — розповідає заступник голови ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Ольга Котехова. — Зазвичай для дослідження купується три пачки масла. Проте зайшовши в одну з мереж, аби придбати вершкове, була неприємно здивована тим, що там залишилась лише одна акційна пачка за 9,90 грн. Водночас удвічі дорожчої продукції було вдосталь. Це свідчить про те, що купівельна спроможність українців дуже низька, тому вони й беруть дешеві харчі. Торговельні мережі прекрасно знають цю тенденцію, тому й вводять таку продукцію у свій товарний асортимент».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...