Майже 12 мільйонів гривень податку на нерухоме майно сплатять прикарпатці до місцевого бюджету

До 1 липня 2016 року, як і передбачено Податковим кодексом, підрозділи податків і зборів з фізичних осіб територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області сформували і надіслали прикарпатцям 32 018 податкових повідомлень — рішень про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Нарахування податку згідно сформованих податкових повідомлень-рішень складає 11,8 млн грн.

Про це повідомили в Головному управління ДФС в Івано-Франківській області, передає 0342.ua

Податківці звертають увагу, що сплатити визначену до сплати суму податку на нерухоме майно громадяни зобов’язані протягом 6 днів від дати отримання такого документу на вказані у повідомленні рахунки.

Нагадаємо, громадяни сплачуватимуть податок за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році, за правилами оподаткування минулого року.

Наразі, згідно зі ст. 265 ПКУ, об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості. Для всіх платників податку на нерухомість передбачено,  що база оподаткування зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв.м
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.м
  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, – на 180 кв.м

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування та типів об'єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного, за 1 кв.м  бази оподаткування (в 2015 році – не більше  2%). Таким чином, у 2016 році максимальний розмір податку за 1 кв.м становить 41,34 грн (в 2015 році – 24,36 грн).

ДО ТЕМИ: У Франківську пільги на податок на нерухомість збільшили вдвічі (ВІДЕО)

Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська податок на нерухомість податок на нерухомк майно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі