• Головна
  • Сайт Івано-Франківського лісового господарства найгірший за інформаційним наповненням. Аналіз активістів
12:10, 20 липня 2016 р.

Сайт Івано-Франківського лісового господарства найгірший за інформаційним наповненням. Аналіз активістів

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ опублікувала оновлений рейтинг сайтів обласних управлінь лісовим і мисливським господарством по всій Україні. Чернігівське управління очолило “чорний список” сайтів через відсутність необхідної інформації, а Івано-Франківське через три місяці після оприлюднення попереднього дослідження продемонструвало найстрімкіші позитивні зміни і потрапило до 5-ки найкращих.

Поштовхом для проведення аналізу сайтів державних підприємств лісового господарства стали численні скарги громадян на неможливість оперативно отримувати офіційну інформацію про рубки лісів, результати торгів з продажу лісу та декларації про доходи керівництва тощо.  Відсутність доступу громадян до цієї інформації у відкритому доступі на веб-сайті обласного управління перешкоджає ефективному громадському контролю за діяльністю лісгоспів.

“Відсутність відкритої інформації підвищує можливість корупції та зловживань і фактично перетворює лісгоспи на закриті структури, де влада і гроші монополізуються групою осіб, - зазначають активісти. - Громадський контроль за ситуацією на місцях є найефективнішим інструментом для відслідковування порушень закону. Завдяки оприлюдненню нашого попереднього дослідження, проведеного у квітні, та зверненню до Держлісагентства забезпечити виконання закону багато обласних управлінь суттєво підвищили якість інформації на своїх веб-сайтах”.

Оцінка у липні 2016 року охопила сайти 22-ох обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Найжахливіший стан сайту зафіксовано у Чернігівського управління лісовим і мисливським господарством.  Формально сайт існує, але на ньому взагалі немає інформації, яка має бути згідно з чинним законодавством (відсутня інформація по всіх 12 пунктах, за якими проводився аналіз). Друге місце з кінця займає Хмельницький лісгосп (відсутня інформація по 11 пунктах), а закінчує ганебну трійку Сумськеуправління (відсутня інформація по 10  пунктах). Найкращим виявився сайт Львівського управління лісового та мисливського господарства.

У квітні 2016, коли група активістів #ВКЛЮЧАЙСЯ вперше проаналізувала сайти 8-ми найбільших лісгоспів України, на роботу яких надходило найбільше скарг, виявилось, що сайти Івано-Франківського і Закарпатського обласних управлінь лісового та мисливського господарства найгірші за інформаційним наповненням (у кожного відсутня інформація по 11 пунктах). За ними на другому і третьому місці з кінця списку опинились Херсонське та Рівненське управління (відсутня інформація по 9 і 6 пунктам відповідно). Зразковим лідером був сайт Львівського управління.

Аналіз сайтів управлінь лісового господарства полягав у перевірці низки параметрів, розроблених активістами #ВКЛЮЧАЙСЯ на базі законодавчих вимог:

  • Оновлення новин з корисною інформацією (макс. 10 балів);
  • Зручність у користуванні (макс. 10 балів);
  • Фінансова звітність лісгоспів за 2015 рік;
  • Інформація про ліміти на побічні лісові продукти;
  • Інформація про дозволи на рубки головного користування (2016 рік);
  • Інформація про дозволи на оздоровчі рубки  (2016 р.);
  • Плани рубок на 2016 рік;
  • Інформація про створення нових лісів за 2015 р.;
  • Результати аукціонних торгів;
  • Інформація про рекреаційні комплекси;
  • Механізми залучення громадськості;
  • Декларації керівництва та інформація по люстрації;
  • Інформація про вакансії;
  • Перелік та вартість адміністративних послуг.
Reiting_Lisgosp_Ukr_20.07.2016

Reiting_Lisgosp_Ukr_20.07.2016

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #ліс #Івано-Франківське лісове господарство #вирубка лісу
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...