• Головна
  • 32 тисячі іванофранківців подали заявки на оформлення субсидій
16:02, 25 липня 2016 р.

32 тисячі іванофранківців подали заявки на оформлення субсидій

З 1 липня, коли тарифи на оплату ЖКП знову підвищилися, українці активізувалися з питанням подачі субсидій. Механізм отримання яких, як кажуть чиновники, значно спрощено. Відтепер розрахунок здійснюється індивідуально для кожної сім'ї. 

На даний час правом одержання житлової субсидії скористались вже понад 32 тисячі домогосподарств Івано-Франківська, – інформує 0342.ua з посиланням на інформацію МВК. 

Субсидія призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше, та без додаткових заяв автоматично перераховується на наступний термін.

Уряд скасував обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не мають офіційної зайнятості і не перебувають на обліку як безробітні. Якщо дохід для працездатних осіб менший від прожиткового мінімуму, для розрахунку субсидії береться сума двох прожиткових мінімумів. Для громадян, які одержують стипендію або соціальні виплати, під час визначення сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. Субсидію мають можливість отримати навіть ті, хто орендує житло.

1. Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла.

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послугвиходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

 2. Куди подаються документи

З питання призначення житлової субсидії в м.Івано-Франківську можна звернутися за адресами:

           вул. Військових ветеранів, 10а

           вул. Гетьмана Мазепи, 185;

           вул. Івана Павла ІІ, 4;

           вул. Галицька, 124а.

3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:

-  Заява (за встановленою формою);

-  Декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у  житловому приміщенні( за встановленою формою).

 4. Порядок розрахунку обов’язкового платежу:

1) розраховується середньомісячний дохід сім’ї на одну особу за попередні 12 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 12 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 12 місяців).

2) визначається обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року  – 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).

3) розраховується розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).

5. Розмір субсидії

Субсидія  =  розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг - розмір обов’язкового  платежу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #субсидії #кількість франківців #які подали на субсидію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...