• Головна
  • Нові газові тарифи для населення оскаржуються в суді
11:25, 28 липня 2016 р.

Нові газові тарифи для населення оскаржуються в суді

Єдина ціна на газ у розмірі 6879 грн за тисячу кубоментрів, яка, за новою постановою Кабміну, тепер калькулюється для всіх українців оскаржується в суді. Відповідний позов до суду подала Юлія Тимошенко. 

Як було заявлено в попередній ухвалі суду, Уряд України, що виступає у позові відповідачем, мав надати суду перелік документів, на підставі яких був проведений розрахунок нової ціни на газ для населення.

Однак представник Кабміну передав лише текст постанови і пояснювальної записки до неї. Жодних розрахунків, економічного та техніко-економічного обґрунтування нової ціни на газ надано не було.

Представники Юлії Тимошенко заявили клопотання про повторне витребування вичерпного переліку документів, якими користався уряд при ухваленні рішення про підвищення ціни на газ.

Також було подано клопотання про витребування витягу зі стенограми засідання Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 року, коли була ухвалена оскаржувана постанова.

Суд ухвалив рішення витребувати завірені копії витягу протоколу засідання Кабміну від 27 квітня 2016 року та документів, на підставі яких була прийнята постанова № 315.

Представник Юлії Тимошенко у суді, народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько зауважив, що Кабінет Міністрів не проявляє особливого зацікавлення цією справою, адже представлений на дуже низькому професійному рівні.

«Уряд не виконав ухали суду і не надав усіх необхідних документів. Ми вважаємо, що Кабінет Міністрів не бажає, щоб в цьому питанні була встановлена істина. Це сором, коли уряд не може або не хоче надати людям розрахунки, на підставі яких ухвалив нову ціну на газ і поставив мільйони українських сімей на межу виживання», – наголосив Іван Крулько.

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко також додав, що витребування економічного обґрунтування та детальних розрахунків встановлення ціни на газ є надзвичайно важливим у цій справі.

«Народ України має право знати, яка була позиція кожного члена уряду і які саме документи лягли в основу для прийняття цього небезпечного для кожного українця рішення», – переконаний представник позивача Кучеренко.

Голова юридичної служби партії «Батьківщина» Микола Титаренко запевнив, що команда Юлії Тимошенко зацікавлена насамперед в об’єктивному і швидкому винесенні рішення, оскільки вже з осені почнуть діяти нові тарифи.

«Наша команда готує аргументи, які доведуть суду, що уряд перевищив свої повноваження, безпідставно підвищивши ціну на газ. Ми сподіваємося, що суд дослухається до наших доказів і ухвалить таке рішення, яке поновить справедливість для мільйонів українців», – додав адвокат.

Суд оголосив перерву у попередньому засіданні у справі до 25 серпня.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києві розглядає ще один «тарифний» позов Юлії Тимошенко до НКРЕКП. Він стосується неправомірності встановлення підвищених тарифів на гаряче водопостачання.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ціна на газ #судові слухання щодо цінина газ для Українців #Тимошенко судиться з урядом за газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...