• Головна
  • У ПНУ ім. Василя Стефаника розпочала роботу українсько-німецька літня школа-семінар
14:13, 28 липня 2016 р.

У ПНУ ім. Василя Стефаника розпочала роботу українсько-німецька літня школа-семінар

Днями за участю кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук у співпраці з Університетом м. Тюбінген (Федеративна Республіка Німеччина) і Українською академічною міжнародною мережею відбулося відкриття українсько-німецької літньої школи-семінару «Перспективи для молодих вчених в галузі біомедицини та експериментальної біології: подолання глобальних викликів сучасного суспільства».

Учасниками цього заходу стали 25 молодих вчених з різних міст України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Чернівці, Тернопіль, Краматорськ, Суми. Лекторами і модераторами дискусій виступають досвідчені німецькі і українські дослідники, а також молоді вчені з університетів України, які представляють наукові громадські організації. Практичні заняття в лабораторіях кафедри біохімії та біотехнології для учасників школи проведуть та поділяться власним досвідом молоді науковці кафедри, які пройшли вишкіл як в Україні, так і в університетах Західної Європи і США.

Урочисто відкрили українсько-німецьку літню школу-семінар організатори - завідувач кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук, професор Володимир Лущак та директор Інституту фізіології Університету м. Тюбінген, голова німецько-українського академічного товариства, професор Ольга Гаращук. У своїх виступах вони підкреслили важливість проведення такого заходу і зазначили, що школа-семінар покликана сприяти інтеграції молодих українських науковців у міжнародну систему підготовки кадрів і розвитку наук про життя - біомедицини та експериментальної біології. 

Українсько-німецька літня школа-семінар працюватиме впродовж 25-31 липня 2016 року. У рамках її програми молоді дослідники будуть навчатися в лабораторіях кафедри біохімії та біотехнології сучасних методів експериментальної біології і біомедицини, обговорюватимуть питання реалізації Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність» з позиції тих, хто має на практиці реалізовувати ці закони на місцях, а також отримають навички наукового спілкування на міжнародному рівні, планування наукової кар’єри та реалізації планів у реальних умовах сучасності. Також молоді дослідники матимуть можливість прослухати лекції відомих науковців на англійській мові. Зокрема, професора Володимира Лущака («Біологічні наслідки глобального потепління та забруднення довкілля: молекулярні мішені та механізми», «Візуалізація та навички презентації експериментальних даних»), професора Ольги Гаращук («Старіння і психічні захворювання, пов'язані з віком»), доцента Галини Семчишин («Соціальні, економічні та наукові проблеми споживання харчових вуглеводів:діабет і метаболічний синдром»). Після завершення роботи школи-семінару всі учасники отримають відповідні сертифікати. 

Проект реалізовується за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) з коштів Міністерства закордонних справ Німеччини.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #ПНУ #українсько-німецька літня школа-семінар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...