Громадські активісти просять Луценка провести розслідування щодо налагодженої бізнес-схеми по очищенню русел карпатських річок

Вчора, 10 серпня, управління водних ресурсів в Івано-Франківській області ініціювало відкриту нараду-обговорення щодо проведення руслоочисних робіт на річках області. На нараді були присутні не лише чиновники, але й громадські активісти, які обізнані в даному питанні. 

Голова правління ГО "Залізний тризуб" Наталка Сербин назвала вчорашню нараду "театральним дійством" і опублікувала у фейсбук своє бачення "невигідності руслоочисного бізнесу", описавши схеми, які роками діють при ОДА.

Активістка також подала скаргу на ім'я нового обласного прокурора і генерального прокурора України. Сербин просить вищу інстанцію правди провести перевірку щодо законності прийняття рішення Івано-Франківської обласної ради від 30.09.2011 року №245-9/2011 "Про порядок проведення руслоочисних і руслорегуляторних робіт на річках області". 

Ось, що написала Наталка Сербин про вчорашню нараду:

"Сьогодні я була на театральному дійстві, яке було організоване управлінням водних ресурсів за головування Михайлюка Романа Йосиповича та підприємцями, які виконують роботи на об’єктах по руслоочищенні річок.
Це просто плач Михайлюка і ридання підприємців.
Михайлюк — нищитель Прикарпатських річок. 
Михайлюк Роман Йосипович при всіх владах очолює управління водних ресурсів: і при регіонах, і при уже ніби то наших — нових.
Дружить з Ріафетом Гасімовим, директором департаменту екології та природних ресурсів, який входить в команду голови ОДА Олега Гончарука. 
В бізнесі помічений через фірму ТОВ «ІВАХІМІМПЕКС», в 2010 був її керівником. Фірма займається торгівлею будівельними матеріалами. В цьому ж році придбав конфіскований екскаватор за 188 600 грн. Любить напевне конфіскат))) Пізніше керівником цієї фірми став Присяжний Андрій Андрійович, який фігурує ще в 3-х фірмах. Зокрема: ПП «СІСТЕМ КАРД ІФ», що займається будівництвом будівель, ПП «АВОЛЮР», яка займається лісівництвом та лісозаготівлею та будівництвом, ТОВ «УКРТЕХНОЛОГІЯ-КО», що теж займається будівництвом. Мабуть, це бізнес група фірм, через які Михайлюк реалізовує свої справжні повноваження. 
Рішення обласної ради. 
Слід зазначити, що в 2011 році депутати обласної ради вирішили реально почати заробляти і прийняли злочинне рішення «Про затвердження порядку проведення руслоочисних та русло регулювальних робіт на річках області». Щоб не жити бідно і не морочити собі голову, де заробити гроші, вони вирішили легалізувати процедуру продажу гравію, шутру та гравійно-піщаної суміші. Дехто з них вже не депутат, але збагатився на славу. 
Йде вже п’ятий рік роботи по руслоочищенні річок, що проводиться на більше як 44 об’єктах і нема тому кінця краю. На даний момент роботи на завершальному етапі тільки на 11 об’єктах, решта – в підвішеному стані, фірми не хочуть їх здавати, бо для них це стабільний заробіток, або сировина для ведення суміжного бізнесу. 
Засідання на кілька ролей. 
Роль 1. Управління водних ресурсів скаржиться, що немає ніяких повноважень, що не може давати відповіді на інформаційні запити, бо немає паперу. На сайті інформацію про об’єкти не виставляє, бо то секретні матеріли, так зазначає заступник Михайлюка. Якась майже приватна контора. 
Роль 2. Підприємці кажуть, що роботи по русло очищенню – то страшно не прибутковий вид бізнесу, що вони не здають об’єкти, бо не мають, де продати шутер і гравій, що ніц не можуть на тому заробити, роками виробляють документи, а потім треба всім щось дати і вже нічого не залишається. Деякі відверто говорять, що то вигідно тільки тим бізнесменам, хто має суміжний бізнес. Тобто, якщо хтось має будівельні компанії чи бізнес, де можна збувати надра.
Роль 3. Голови сільських рад просто плачуть і проклинають обласну рада та комісію з питань екології, бо ті блокують видачу погодження на руслоочисні роботи. Адже села взагалі бідні і убогі, за що ж вони мають жити. А так за гроші від вкраденого шутру чи гравію можна зробити освітлення, побудувати капличку чи пам’ятник Небесній сотні. 
Роль 4. Громадські активісти та журналісти за словами підприємців і голів сільських рад, то є страшні люди, чого вони взагалі лізуть, чого перевіряють машини з вивозом гравію, краще йшли би дамби будувати. Ось так нам! 
А тепер трохи конкретики.
Хто ж виконує роботи по очищенні русел річок в області? Не треба багато знати, а тільки проаналізувавши найбільші фірмі, які мають об’єкти по русло очищенні, можна зрозуміти, що то проста і добре узаконена форма корупції. 
От приклади найбільш відомих:
1. ПП "БРАТИ КІП", які мають чотири об’єкти, жоден не зданий. Нещодавно бізнесмени прославився тим, щоб відмили 5 млн. грн.. на будівництві фортифікаційних споруд спільно з головою ОДА Гончаруком Олегом Романовичем. Логічно, що об’єкти не здають, бо займаються будівництвом і для них ці річки – це добра сировинна база.
Власниками фірми є два брати: 
Проців Микола Миколайович, який в свій час очолював обласний атовдор. 
Проців Петро Миколайович, який був зареєстрований кандидатом в депутати до Івано-Франківської обласної ради від партії «Наш край», яка фактично після революції Гідності стала сателітом партії регіонів. В нашій області її очолював Гусак Руслан, колишній регіонал, партнером по бізнесу якого в свій час був Сергій Басараб, який у 2014 році був призначений першим заступником голови ОДА Олега Гончарука. Також, слід зазначити, що власне Сергій Басараб курував в ОДА будівництво фортифікаційних споруд на Сході України. 
2. Виробничо-комерційна фірма «Силует», засновник Качур Роман Романович, активний учасник тендерних закупівель, фігурує в антикорупційних розслідуваннях. 
3. От унікальна фірмушка. ППО НГВУ "НАДВІРНАНАФТОГАЗ". Керівником фірми є Діканьов Олександр Миколайович, а от засновником фірми виступає профспілка працівників нафтової і газової промисловості України. Керує цією крутою профспілкою Дмитришин Володимир Іванович. 
4. ТЗОВ "ГІРБУДІНВЕСТ" фірма фактично належить сірому кардиналу управління екології Пліхтяку Андрію Дмитровичу (колишній регіонал). Першими засновниками фірми, за інформацією сайту "Наші гроші", до лютого 2014 року, були Роман Миронюк та Мирослава Пліхтяк, дружина Андрія Пліхтяка. Після Революції Гідності власники фірми почали змінюватися. 
Так, в 2015 році засновником став тільки Роман Миронюк, а директором Едуард Муляр, дружина п. Пліхтяка наче покинула фірму. Однак підприємство і надалі отримує дозволи на виконання руслоочисних та руслорегулювальних робіт. 
На цей час засновником фірми ТзОВ "Гірбудінвест" вказаний Цап’юк Богдан Володимирович з села Бринь Галицького району, він є і керівником підприємства. Окрім руслоочисних та руслорегулювальних робіт, ТзОВ "Гірбудінвест" виконує ремонтні роботи. В травні 2016 року фірма отримала передоплату за виконання ремонту Пістинської сільської ради, в стінах якої колись працював і починав політичну кар’єру Пліхтях Андрій, сума авансу склала 59 064,60 грн.

5. ТзОВ "СП"БУДУЧНІСТЬ" засновником є Швед Михайло Васильович, а кінцевий власник Павлів Роман Михайлович – депутат обласної ради від "Солідарності". У власності Романа Павліва перебуває дробильно-сортувальний вузол, який розташований в с. Довге – Калуське та кар’єр «Берлоги» з видобутку піщано-гравійної суміші. Фірма має багато об’єктів і, викачуючи надра, Павлів успішно розвинув суміжний бізнес по сортуванню гравію. Отримання об’єктів справа проста – стати депутатом обласної ради і входити в коаліцію. 
6. ТОВ"АМІДДОРБУД" засновник, кінцевий власник, директор – ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був керівником Калуського райавтодору). Окрім того фігурує у фірмах по видобутку графію, піску та продажу палива. 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДОЙЛ", Роздрібна торгівля пальним. Директор: ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЛОБУС-ОЙЛ" Роздрібна торгівля пальним, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДРОУД" Добування піску, гравію, глин і каоліну, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був директором). Станом на зараз директор: КОСТРУБ ТАРАС ІВАНОВИЧ
7. ПП "ЄВРОШЛЯХ-ІВ, фірма належить Кондрату Миколі Івановичу, син колишнього депутат обласної ради Кондрата Івана. 
8. ТОВ «ЗАХІДСТАН» – засновником фірми є Яцук Степан Миколайович та Крижанівська Анна Євстахівна, донька ректора "Нафти і Газу", медик за освітою, завідувач кафедри онкології медичного університету. Вирішила займатися руслоочищенням річок. Директором фірми є Цибенко Людмила Леонідівна. 
Як бачимо випадкових людей немає".

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська гравій руслоочисніроботи корупційнісхемиОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
342 перегляди в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
У селі Тухолька Сколівського району рідна мати до гематом і синців побила свою 4-річну доньку. Маленьку Каріну із численними травмами госпіталізували у лікарню. Про це ZAXID.NET повідомила речниця Нацполіції Львівщини Іванна Кутнів. Минулого тижня, 5 грудня, у Сколівське відділення поліції звернулась тітка потерпілої, яка повідомила, що її племінницю систематично б’є рідна мати. Наступного дня, 6 грудня, правоохоронці, представники служби у справах дітей т...
Кримінал
Шахраї продовжують видурювати гроші в довірливих прикарпатців. Найчастіше злодії шукають потенційних жертв в інтернеті, або ж у телефонній розмові. За минулі вихідні жертвами шахраїв стали  четверо мешканців області. 9 грудня  до Івано-Франківського відділу поліції звернулася літня  жінка та повідомила, що стала жертвою невідомих зловмисників. До неї зателефонував чоловік і повідомив, що її онук став винуватцем ДТП, у якій постраждали люди. Відтак, потрібн...
Пригоди
У понеділок, 10 грудня, в Івано-Франківську сталася дорожньо-транспортна пригода – не розминулися дві автівки. Про це повідомили очевидці в телеграм-каналі IF INFO, пише Галка “ДТП на в’їзді на міст через Бистрицю Надвірнянську зі сторони міського кладовища. Лобове зіткнення Т4 та Опель Астра”,- йдеться в повідомленні. За словами очевидців, загиблих немає, машини порозкидало у відбійники. У прес-службі патрульної поліції “Галці” підтвердили факт ДТП. Нараз...
Суспільство
Її люблять учні та поважає колектив. Але є ще ті, хто з нетерпінням чекає. Це – українські бійці, учасники війни на сході України. Свою волонтерську діяльність розпочала ще під час Революції Гідності, де надавала майданівцям психологічну допомогу. Майже відразу після початку військових дій на Сході, Іванна  вступила до створеної ГО «Народна рада Прикарпаття». Для волонтерства залучає учнів, батьків, вчителів. Уперше пані Іванна перетнула лінію розмежування...
Пригоди
В Івано-Франківську патрульні “на гарячому” затримали зловмисника, який обкрадав автомобілі, інформує Панорама Близько другої години ночі на вулиці Хоткевича патрульні побачили чоловіка – той кликав поліцейських на допомогу. Франківець розповів, що кілька хвилин тому якийсь чоловік розбив вікно у припаркованому Volkswagen LT46 і викрав з салону магнітолу. Після того невідомий розбив скло в мікроавтобусі Opel Movano, котрий стояв поруч. Спрацювала сигналіза...
Здоров'я
З повноцінним вступом зими в свої права (надзвичайно пунктуально цього року, погоджуєтесь?) хочемо почати цикл ознайомчих статей про найбільш поширені захворювання бронхо-легеневої системи, кількість яких значно зростає, коли градусник на вулиці показує температуру все ближче до нуля і нижче нього. Отож, спочатку поговоримо про пневмонію, у зручному форматі запитання-відповідь: 1. Що таке пневмонія? Пневмонія - гостре інфекційне захворювання, переважно бак...
Пригоди
Як писав раніше сайт 0342.ua на Дністровській вночі, 9 грудня горів МАФ (мала архітектурна споруда). Фото з дописом було розміщено Юрієм Козакевичем в  групі Комуналка ІФ Навколо даної споруди серед мешканців міста Івано-Франківська наростало обурення, адже переважна більшість місцян переконані, що МАФи неабияк спотворюють архітектуру міста. В  Управлінні ДСНС в Івано-Франківській області повідомили, що попередня причина виникнення пожежі – занесення сторо...
Пригоди
Робочий тиждень в Івано-Франківську почався одразу із кількох незначних дорожньо-транспортних пригод, пише Бліцінфо з посиланням на IF INFO Про це Телеграм-чаті IF INFO пишуть водії-очевидці. Зокрема, аварія трапилась на перехресті вулиць Коновальця - Сахарова. На місці працює патрульна поліція. Також автівки зіткнулись на вулиці Незалежності біля кінотеатру. Наразі деталі невідомі. Слід зазначити, у неділю ввечері також трапилась аварія на Хіміків у Пасіч...
Новини компаній
Вибрати подарунок дитині - непросте завдання. Але ми вирішили вам допомогти і зробили вибірку найпопулярніших і крутих дитячих подарунків. 1. Дитячі GPS годинник Кinderwatch Батькам, які люблять йти в ногу з часом, до душі дитячі розумні годинник. Адже батьки, які вже купили розумні годинник, відзначають такі їхні переваги, порівняно зі звичайним смартфоном: на відміну від телефону, який може «загубитись» в надрах рюкзака, вони знаходяться на руці - діти н...