Громадські активісти просять Луценка провести розслідування щодо налагодженої бізнес-схеми по очищенню русел карпатських річок

Вчора, 10 серпня, управління водних ресурсів в Івано-Франківській області ініціювало відкриту нараду-обговорення щодо проведення руслоочисних робіт на річках області. На нараді були присутні не лише чиновники, але й громадські активісти, які обізнані в даному питанні. 

Голова правління ГО "Залізний тризуб" Наталка Сербин назвала вчорашню нараду "театральним дійством" і опублікувала у фейсбук своє бачення "невигідності руслоочисного бізнесу", описавши схеми, які роками діють при ОДА.

Активістка також подала скаргу на ім'я нового обласного прокурора і генерального прокурора України. Сербин просить вищу інстанцію правди провести перевірку щодо законності прийняття рішення Івано-Франківської обласної ради від 30.09.2011 року №245-9/2011 "Про порядок проведення руслоочисних і руслорегуляторних робіт на річках області". 

Ось, що написала Наталка Сербин про вчорашню нараду:

"Сьогодні я була на театральному дійстві, яке було організоване управлінням водних ресурсів за головування Михайлюка Романа Йосиповича та підприємцями, які виконують роботи на об’єктах по руслоочищенні річок.
Це просто плач Михайлюка і ридання підприємців.
Михайлюк — нищитель Прикарпатських річок. 
Михайлюк Роман Йосипович при всіх владах очолює управління водних ресурсів: і при регіонах, і при уже ніби то наших — нових.
Дружить з Ріафетом Гасімовим, директором департаменту екології та природних ресурсів, який входить в команду голови ОДА Олега Гончарука. 
В бізнесі помічений через фірму ТОВ «ІВАХІМІМПЕКС», в 2010 був її керівником. Фірма займається торгівлею будівельними матеріалами. В цьому ж році придбав конфіскований екскаватор за 188 600 грн. Любить напевне конфіскат))) Пізніше керівником цієї фірми став Присяжний Андрій Андрійович, який фігурує ще в 3-х фірмах. Зокрема: ПП «СІСТЕМ КАРД ІФ», що займається будівництвом будівель, ПП «АВОЛЮР», яка займається лісівництвом та лісозаготівлею та будівництвом, ТОВ «УКРТЕХНОЛОГІЯ-КО», що теж займається будівництвом. Мабуть, це бізнес група фірм, через які Михайлюк реалізовує свої справжні повноваження. 
Рішення обласної ради. 
Слід зазначити, що в 2011 році депутати обласної ради вирішили реально почати заробляти і прийняли злочинне рішення «Про затвердження порядку проведення руслоочисних та русло регулювальних робіт на річках області». Щоб не жити бідно і не морочити собі голову, де заробити гроші, вони вирішили легалізувати процедуру продажу гравію, шутру та гравійно-піщаної суміші. Дехто з них вже не депутат, але збагатився на славу. 
Йде вже п’ятий рік роботи по руслоочищенні річок, що проводиться на більше як 44 об’єктах і нема тому кінця краю. На даний момент роботи на завершальному етапі тільки на 11 об’єктах, решта – в підвішеному стані, фірми не хочуть їх здавати, бо для них це стабільний заробіток, або сировина для ведення суміжного бізнесу. 
Засідання на кілька ролей. 
Роль 1. Управління водних ресурсів скаржиться, що немає ніяких повноважень, що не може давати відповіді на інформаційні запити, бо немає паперу. На сайті інформацію про об’єкти не виставляє, бо то секретні матеріли, так зазначає заступник Михайлюка. Якась майже приватна контора. 
Роль 2. Підприємці кажуть, що роботи по русло очищенню – то страшно не прибутковий вид бізнесу, що вони не здають об’єкти, бо не мають, де продати шутер і гравій, що ніц не можуть на тому заробити, роками виробляють документи, а потім треба всім щось дати і вже нічого не залишається. Деякі відверто говорять, що то вигідно тільки тим бізнесменам, хто має суміжний бізнес. Тобто, якщо хтось має будівельні компанії чи бізнес, де можна збувати надра.
Роль 3. Голови сільських рад просто плачуть і проклинають обласну рада та комісію з питань екології, бо ті блокують видачу погодження на руслоочисні роботи. Адже села взагалі бідні і убогі, за що ж вони мають жити. А так за гроші від вкраденого шутру чи гравію можна зробити освітлення, побудувати капличку чи пам’ятник Небесній сотні. 
Роль 4. Громадські активісти та журналісти за словами підприємців і голів сільських рад, то є страшні люди, чого вони взагалі лізуть, чого перевіряють машини з вивозом гравію, краще йшли би дамби будувати. Ось так нам! 
А тепер трохи конкретики.
Хто ж виконує роботи по очищенні русел річок в області? Не треба багато знати, а тільки проаналізувавши найбільші фірмі, які мають об’єкти по русло очищенні, можна зрозуміти, що то проста і добре узаконена форма корупції. 
От приклади найбільш відомих:
1. ПП "БРАТИ КІП", які мають чотири об’єкти, жоден не зданий. Нещодавно бізнесмени прославився тим, щоб відмили 5 млн. грн.. на будівництві фортифікаційних споруд спільно з головою ОДА Гончаруком Олегом Романовичем. Логічно, що об’єкти не здають, бо займаються будівництвом і для них ці річки – це добра сировинна база.
Власниками фірми є два брати: 
Проців Микола Миколайович, який в свій час очолював обласний атовдор. 
Проців Петро Миколайович, який був зареєстрований кандидатом в депутати до Івано-Франківської обласної ради від партії «Наш край», яка фактично після революції Гідності стала сателітом партії регіонів. В нашій області її очолював Гусак Руслан, колишній регіонал, партнером по бізнесу якого в свій час був Сергій Басараб, який у 2014 році був призначений першим заступником голови ОДА Олега Гончарука. Також, слід зазначити, що власне Сергій Басараб курував в ОДА будівництво фортифікаційних споруд на Сході України. 
2. Виробничо-комерційна фірма «Силует», засновник Качур Роман Романович, активний учасник тендерних закупівель, фігурує в антикорупційних розслідуваннях. 
3. От унікальна фірмушка. ППО НГВУ "НАДВІРНАНАФТОГАЗ". Керівником фірми є Діканьов Олександр Миколайович, а от засновником фірми виступає профспілка працівників нафтової і газової промисловості України. Керує цією крутою профспілкою Дмитришин Володимир Іванович. 
4. ТЗОВ "ГІРБУДІНВЕСТ" фірма фактично належить сірому кардиналу управління екології Пліхтяку Андрію Дмитровичу (колишній регіонал). Першими засновниками фірми, за інформацією сайту "Наші гроші", до лютого 2014 року, були Роман Миронюк та Мирослава Пліхтяк, дружина Андрія Пліхтяка. Після Революції Гідності власники фірми почали змінюватися. 
Так, в 2015 році засновником став тільки Роман Миронюк, а директором Едуард Муляр, дружина п. Пліхтяка наче покинула фірму. Однак підприємство і надалі отримує дозволи на виконання руслоочисних та руслорегулювальних робіт. 
На цей час засновником фірми ТзОВ "Гірбудінвест" вказаний Цап’юк Богдан Володимирович з села Бринь Галицького району, він є і керівником підприємства. Окрім руслоочисних та руслорегулювальних робіт, ТзОВ "Гірбудінвест" виконує ремонтні роботи. В травні 2016 року фірма отримала передоплату за виконання ремонту Пістинської сільської ради, в стінах якої колись працював і починав політичну кар’єру Пліхтях Андрій, сума авансу склала 59 064,60 грн.

5. ТзОВ "СП"БУДУЧНІСТЬ" засновником є Швед Михайло Васильович, а кінцевий власник Павлів Роман Михайлович – депутат обласної ради від "Солідарності". У власності Романа Павліва перебуває дробильно-сортувальний вузол, який розташований в с. Довге – Калуське та кар’єр «Берлоги» з видобутку піщано-гравійної суміші. Фірма має багато об’єктів і, викачуючи надра, Павлів успішно розвинув суміжний бізнес по сортуванню гравію. Отримання об’єктів справа проста – стати депутатом обласної ради і входити в коаліцію. 
6. ТОВ"АМІДДОРБУД" засновник, кінцевий власник, директор – ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був керівником Калуського райавтодору). Окрім того фігурує у фірмах по видобутку графію, піску та продажу палива. 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДОЙЛ", Роздрібна торгівля пальним. Директор: ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЛОБУС-ОЙЛ" Роздрібна торгівля пальним, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДРОУД" Добування піску, гравію, глин і каоліну, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був директором). Станом на зараз директор: КОСТРУБ ТАРАС ІВАНОВИЧ
7. ПП "ЄВРОШЛЯХ-ІВ, фірма належить Кондрату Миколі Івановичу, син колишнього депутат обласної ради Кондрата Івана. 
8. ТОВ «ЗАХІДСТАН» – засновником фірми є Яцук Степан Миколайович та Крижанівська Анна Євстахівна, донька ректора "Нафти і Газу", медик за освітою, завідувач кафедри онкології медичного університету. Вирішила займатися руслоочищенням річок. Директором фірми є Цибенко Людмила Леонідівна. 
Як бачимо випадкових людей немає".

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська гравій руслоочисніроботи корупційнісхемиОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
349 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Художні виставки
15 лютого в галереї державної дитячої художньої школи запрацювала виставка ілюстрацій та акварельних робіт "Малюнки з папки" франківської майстрині Світлани Хміль. У мешканців і гостей міста є чудова нагода відвідати виставку робіт місцевої художниці Світлани Хміль. Саме їй належать ілюстрації до дитячих книжок "Сонячна карусель", "Казочки-куцохвостики", "Для дітей про святих", "Корова кольорова", "Музичні замальовки" і "Тінь риби". У галереї державної дит...
Меценати Прикарпаття
Музей Бойківщини, що в місті Долина на Івано-Франківщині, з’явився завдяки меценатам Тетяні та Омелянові Антоновичам. За це вдячні містяни встановили їм поруч пам’ятник (на знімку). Та найбільшим пам’ятником Антоновичам є їхній внесок у розбудову нашої держави. Відомий правник, діяч ОУН і меценат Омелян Антонович прожив довге життя й боровся за Україну і словом, і ділом, не шкодуючи для добрих справ ані часу, ані своїх статків, зароблених копіткою, а інкол...
Волонтери Прикарпаття
Патрісія спільно з начальником відділу з питань інвестиції та міжнародної співпраці Калуша Олегом Кузівим розповіли про результати своєї діяльності, інформують "Вікна" Серед основних досягнень роботи волонтера виокремили організацію щотижневого клубу англійської мови для калушан, привернення уваги до відновлення громадського кладовища, проведення семінарів щодо написання конкурсних заявок на участь у грантах і програмах. Також волонтерка брала участь у орг...
Будівельні справи
"Вертикаль" подала позови до Олексія Себро, Лесі Кінаш, Степана Прокіпчина та Надії Патерин. Приводом для позову стали дописи у соціальних мережах та виступи на зустрічах, де люди відстоювали право на сквер замість багатоповерхівок. Однак, як йдеться в ухвалах Івано-Франківського міського суду, позивач на засідання не з’являється та не повідомляє про причини неявки. Тому на підставі п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд позови до Степана Прокіпчина та Надії Па...
Сміття у каналізації
Про це на сторінці "КП Івано-Франківськводоекотехпром" повідомив прес-секретар підприємства Володимир Шпег. "Шановні мешканці міста.. Ми уже не знаємо, як Вас просити щоб ви не перетворювали каналізаційну мережу міста в сміттєпровід. Зустрічайте сьогоднішніх героїв Північний Бульвар 7а. Якщо б дані будинки, квартири почали сплачувати штрафи за таке поводження, напевне тільки б тоді був би порядок. Через те, що мережа була сильно засмічена різними ганчіркам...
Увага злодії
Івано-Франківський міський суд восьмий раз покарав неодноразово судимого 31-річного жителя обласного центру Прикарпаття. Він попався повторній крадіжці із житла, вчиненій за попередньою змовою групою осіб. Вказаній особі досудове слідство інкримінує вчинення шести епізодів крадіжок, які були скоєні повторно за попередньою змовою групою осіб та із проникненням у житло, які були вчинені впродовж 2016-2018 років. Крім того було з’ясовано, що обвинувачений впр...
Нове міське озеро
Дві закупівлі з облаштування території навколо міського озера у Франківську оголошені на онлайн-платформі Prozorro департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою. Одна – на ІІ-гу чергу робіт з очікуваним бюджетом у 18 мільйонів. За ці гроші планують провести  асфальтування, влаштування тротуарів та облаштування оглядового майданчика. Інший – на  IІІ-тю чергу вартістю у 5,5 млн грн для благоустрою території. Своє бачення облаштування території...
Відновити історичну справедливість
15 лютого розпочала свою роботу 27-ма сесія Івано-Франківської обласної ради. На виступах  від депутатських фракцій слово взяв депутат Святослав Никорович від громади Богородчанського району: “1 лютого в Богордчанах нарешті був звільнений від Московського патріархату Домініканський костел. На жаль, майже після 30 років перебування в храмі Московського патріархату, Домініканський костел зазнав ушкоджень. Зокрема, з лівого боку ушкоджений грибком, там також...
Обережно шахраї
22-річний франківчанин перевів понад 42 тисячі гривень шахраям, які надіслали йому СМС-повідомлення з текстом “Ви виграли автомобіль”. Про це повідомляє ГУ Нацполіції в Івано-Франківську. “До чергової частини Івано-Франківського відділу поліції звернувся місцевий із заявою про те, що невідомі обманом заволоділи його грошами. З’ясувалося, що потерпілому надійшло повідомлення про те, що він виграв автомобіль КІА”, - йдеться у повідомленні. За даними поліції,...