Громадські активісти просять Луценка провести розслідування щодо налагодженої бізнес-схеми по очищенню русел карпатських річок

Вчора, 10 серпня, управління водних ресурсів в Івано-Франківській області ініціювало відкриту нараду-обговорення щодо проведення руслоочисних робіт на річках області. На нараді були присутні не лише чиновники, але й громадські активісти, які обізнані в даному питанні. 

Голова правління ГО "Залізний тризуб" Наталка Сербин назвала вчорашню нараду "театральним дійством" і опублікувала у фейсбук своє бачення "невигідності руслоочисного бізнесу", описавши схеми, які роками діють при ОДА.

Активістка також подала скаргу на ім'я нового обласного прокурора і генерального прокурора України. Сербин просить вищу інстанцію правди провести перевірку щодо законності прийняття рішення Івано-Франківської обласної ради від 30.09.2011 року №245-9/2011 "Про порядок проведення руслоочисних і руслорегуляторних робіт на річках області". 

Ось, що написала Наталка Сербин про вчорашню нараду:

"Сьогодні я була на театральному дійстві, яке було організоване управлінням водних ресурсів за головування Михайлюка Романа Йосиповича та підприємцями, які виконують роботи на об’єктах по руслоочищенні річок.
Це просто плач Михайлюка і ридання підприємців.
Михайлюк — нищитель Прикарпатських річок. 
Михайлюк Роман Йосипович при всіх владах очолює управління водних ресурсів: і при регіонах, і при уже ніби то наших — нових.
Дружить з Ріафетом Гасімовим, директором департаменту екології та природних ресурсів, який входить в команду голови ОДА Олега Гончарука. 
В бізнесі помічений через фірму ТОВ «ІВАХІМІМПЕКС», в 2010 був її керівником. Фірма займається торгівлею будівельними матеріалами. В цьому ж році придбав конфіскований екскаватор за 188 600 грн. Любить напевне конфіскат))) Пізніше керівником цієї фірми став Присяжний Андрій Андрійович, який фігурує ще в 3-х фірмах. Зокрема: ПП «СІСТЕМ КАРД ІФ», що займається будівництвом будівель, ПП «АВОЛЮР», яка займається лісівництвом та лісозаготівлею та будівництвом, ТОВ «УКРТЕХНОЛОГІЯ-КО», що теж займається будівництвом. Мабуть, це бізнес група фірм, через які Михайлюк реалізовує свої справжні повноваження. 
Рішення обласної ради. 
Слід зазначити, що в 2011 році депутати обласної ради вирішили реально почати заробляти і прийняли злочинне рішення «Про затвердження порядку проведення руслоочисних та русло регулювальних робіт на річках області». Щоб не жити бідно і не морочити собі голову, де заробити гроші, вони вирішили легалізувати процедуру продажу гравію, шутру та гравійно-піщаної суміші. Дехто з них вже не депутат, але збагатився на славу. 
Йде вже п’ятий рік роботи по руслоочищенні річок, що проводиться на більше як 44 об’єктах і нема тому кінця краю. На даний момент роботи на завершальному етапі тільки на 11 об’єктах, решта – в підвішеному стані, фірми не хочуть їх здавати, бо для них це стабільний заробіток, або сировина для ведення суміжного бізнесу. 
Засідання на кілька ролей. 
Роль 1. Управління водних ресурсів скаржиться, що немає ніяких повноважень, що не може давати відповіді на інформаційні запити, бо немає паперу. На сайті інформацію про об’єкти не виставляє, бо то секретні матеріли, так зазначає заступник Михайлюка. Якась майже приватна контора. 
Роль 2. Підприємці кажуть, що роботи по русло очищенню – то страшно не прибутковий вид бізнесу, що вони не здають об’єкти, бо не мають, де продати шутер і гравій, що ніц не можуть на тому заробити, роками виробляють документи, а потім треба всім щось дати і вже нічого не залишається. Деякі відверто говорять, що то вигідно тільки тим бізнесменам, хто має суміжний бізнес. Тобто, якщо хтось має будівельні компанії чи бізнес, де можна збувати надра.
Роль 3. Голови сільських рад просто плачуть і проклинають обласну рада та комісію з питань екології, бо ті блокують видачу погодження на руслоочисні роботи. Адже села взагалі бідні і убогі, за що ж вони мають жити. А так за гроші від вкраденого шутру чи гравію можна зробити освітлення, побудувати капличку чи пам’ятник Небесній сотні. 
Роль 4. Громадські активісти та журналісти за словами підприємців і голів сільських рад, то є страшні люди, чого вони взагалі лізуть, чого перевіряють машини з вивозом гравію, краще йшли би дамби будувати. Ось так нам! 
А тепер трохи конкретики.
Хто ж виконує роботи по очищенні русел річок в області? Не треба багато знати, а тільки проаналізувавши найбільші фірмі, які мають об’єкти по русло очищенні, можна зрозуміти, що то проста і добре узаконена форма корупції. 
От приклади найбільш відомих:
1. ПП "БРАТИ КІП", які мають чотири об’єкти, жоден не зданий. Нещодавно бізнесмени прославився тим, щоб відмили 5 млн. грн.. на будівництві фортифікаційних споруд спільно з головою ОДА Гончаруком Олегом Романовичем. Логічно, що об’єкти не здають, бо займаються будівництвом і для них ці річки – це добра сировинна база.
Власниками фірми є два брати: 
Проців Микола Миколайович, який в свій час очолював обласний атовдор. 
Проців Петро Миколайович, який був зареєстрований кандидатом в депутати до Івано-Франківської обласної ради від партії «Наш край», яка фактично після революції Гідності стала сателітом партії регіонів. В нашій області її очолював Гусак Руслан, колишній регіонал, партнером по бізнесу якого в свій час був Сергій Басараб, який у 2014 році був призначений першим заступником голови ОДА Олега Гончарука. Також, слід зазначити, що власне Сергій Басараб курував в ОДА будівництво фортифікаційних споруд на Сході України. 
2. Виробничо-комерційна фірма «Силует», засновник Качур Роман Романович, активний учасник тендерних закупівель, фігурує в антикорупційних розслідуваннях. 
3. От унікальна фірмушка. ППО НГВУ "НАДВІРНАНАФТОГАЗ". Керівником фірми є Діканьов Олександр Миколайович, а от засновником фірми виступає профспілка працівників нафтової і газової промисловості України. Керує цією крутою профспілкою Дмитришин Володимир Іванович. 
4. ТЗОВ "ГІРБУДІНВЕСТ" фірма фактично належить сірому кардиналу управління екології Пліхтяку Андрію Дмитровичу (колишній регіонал). Першими засновниками фірми, за інформацією сайту "Наші гроші", до лютого 2014 року, були Роман Миронюк та Мирослава Пліхтяк, дружина Андрія Пліхтяка. Після Революції Гідності власники фірми почали змінюватися. 
Так, в 2015 році засновником став тільки Роман Миронюк, а директором Едуард Муляр, дружина п. Пліхтяка наче покинула фірму. Однак підприємство і надалі отримує дозволи на виконання руслоочисних та руслорегулювальних робіт. 
На цей час засновником фірми ТзОВ "Гірбудінвест" вказаний Цап’юк Богдан Володимирович з села Бринь Галицького району, він є і керівником підприємства. Окрім руслоочисних та руслорегулювальних робіт, ТзОВ "Гірбудінвест" виконує ремонтні роботи. В травні 2016 року фірма отримала передоплату за виконання ремонту Пістинської сільської ради, в стінах якої колись працював і починав політичну кар’єру Пліхтях Андрій, сума авансу склала 59 064,60 грн.

5. ТзОВ "СП"БУДУЧНІСТЬ" засновником є Швед Михайло Васильович, а кінцевий власник Павлів Роман Михайлович – депутат обласної ради від "Солідарності". У власності Романа Павліва перебуває дробильно-сортувальний вузол, який розташований в с. Довге – Калуське та кар’єр «Берлоги» з видобутку піщано-гравійної суміші. Фірма має багато об’єктів і, викачуючи надра, Павлів успішно розвинув суміжний бізнес по сортуванню гравію. Отримання об’єктів справа проста – стати депутатом обласної ради і входити в коаліцію. 
6. ТОВ"АМІДДОРБУД" засновник, кінцевий власник, директор – ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був керівником Калуського райавтодору). Окрім того фігурує у фірмах по видобутку графію, піску та продажу палива. 
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДОЙЛ", Роздрібна торгівля пальним. Директор: ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГЛОБУС-ОЙЛ" Роздрібна торгівля пальним, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АМІДРОУД" Добування піску, гравію, глин і каоліну, директор ЧУЧУМАЙ ДМИТРО ІГОРОВИЧ (був директором). Станом на зараз директор: КОСТРУБ ТАРАС ІВАНОВИЧ
7. ПП "ЄВРОШЛЯХ-ІВ, фірма належить Кондрату Миколі Івановичу, син колишнього депутат обласної ради Кондрата Івана. 
8. ТОВ «ЗАХІДСТАН» – засновником фірми є Яцук Степан Миколайович та Крижанівська Анна Євстахівна, донька ректора "Нафти і Газу", медик за освітою, завідувач кафедри онкології медичного університету. Вирішила займатися руслоочищенням річок. Директором фірми є Цибенко Людмила Леонідівна. 
Як бачимо випадкових людей немає".

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська гравій руслоочисніроботи корупційнісхемиОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
365 переглядів у травні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні на телеканалі 1+1 непервершена 11 річна зірка Винник Софія з Івано-Франківщини підкорила жюрі "Голос діти" та вразила своїм талантом всю країну. Дзідзьо прокементував виступ словами "Тепер точно нікого не беру. Лавочка закрита". Дівчинка з села Яблунька Івано-Франківської області має неймовірно теплі почуття до власного краю та мило описує господарство бабусі. Софійка має велику любов до музики, через що не пропускає жодного концерту в селі та рай...
Пригоди
Через несприятливі погодні умови на заході України загинули дві людини – 57-річний житель Івано-Франківської області і 11-річний хлопчик із Закарпатської області. Про це 26 травня повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.«В результаті несприятливих погодних умов протягом останнього тижня на території Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей, за оперативними даними, частко...
Ефективна народна медицина
Зміст в них вітамінів, глікозидів, флавоноїдів, каротиноїдів і навіть слідів ефірної олії  говорить сам за себе. Для лікарської сировини використовують в основному листя, шкірку незрілих плодів (навколоплідник). Приготування настоїв і відварів з листя і шкірки волоського горіха При склерозі судин: столову ложку подрібненого висушеного листя залити склянкою окропу (250 г), настояти 1 годину, процідити. Приймати по третині склянки 3 рази на день до їжі. При...
Суспільство
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння Івано-Франківського обласного центру зайнятості цьогоріч, становила майже 17 тисяч осіб. У січні – квітні 2019 року налічувалось 20 з половиною тисяч вакансій, що на 16% більше, ніж у січні – квітні 2018 року. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості, становила чотири тисячі 700, за інформацією Головного управління статистики...
Суспільство
Патрульні зібрали кілька порад про те, як убезпечитися від грабежу, адже розпочинається літо і саме в цей період одним із найпоширеніших видів злочинів є вуличні грабежі. Найчастіше жертвами пограбувань стають підлітки, жінки та особи в нетверезому стані. Зловмисники обирають жертвою беззахисну людину, яка не зможе чинити їм достатній опір.  Грабіжники відбирають переважно сумки, гаманці, мобільні телефони, а також зривають прикраси із дорогоцінних металів...
Суспільство
Реформа ринку електроенергії не приведе до підвищення тарифів для населення завдяки покладанню спецзобов’язань на генеруючи компанії, у яких низька собівартість виробництва. Про це в ефірі телеканалу ZIK повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. «Коли ринок запрацює з 1 липня 2019 року, скоріше за все, для населення буде запроваджений принцип постачальника зі спеціальними обов’язками, такий самий, як на ринку газу діє....
Суспільство
Олівер Альфонсо, італійський співак, заспівав хіт Скрябіна під назвою Мама. Ролик стрімко отримує безліч переглядів в Інтернеті. Альфонсо розмістив його на своєму YouTube. У кліпі італійця знялася його мати. На кадрах також є старий термінал Львівського аеропорту. У своїх коментарях користувачі повідомляють, що Альфонсо зумів передати саме той настрій, який Скрябін вклав в пісню. У кліпі італійця показана його мати. Для неї він виконує український хіт з ве...
Суспільство
У період із 27 по 30 травня в місті Івано-Франківську та Івано-Франківській області слід очікувати короткочасні грози, а температура повітря підніметься до +27°. В кінці тижня 31-го в останній день весни сонячно та без опадів. Про це повідомляє Укргідрометцентр. Понеділок 27 травня повітря вночі прогріється до 10-12°, вдень – до 25-27°. Вдень можлива гроза.  У віторок 28 травня, погода буде майже аналогічною, з тією різницею, що вночі стовпчик термометра к...
Суспільство
Готуватись до неофіційної частини випускного вечора тернопільські учні інколи починають ще у 10-ому класі. Адже за ресторани доводиться викладати немалі суми, тому здача коштів щомісяця не так б’є по кишені. У той же час батьків застерігають, що вибір закладу може бути  небезпечним. Відповідально поставитися до проведення неофіційної частини випускних вечорів радить Держпродспоживслужба. Адже епідемічна ситуація в країні напружена. Інфекційні хвороби часто...