16:20, 14 серпня 2016 р.
Наскільки сучасна молодь страждає від підліткового насильства. Опитування
У Міжнародний день молоді UNICEF представив результати нового опитування, які свідчать про розповсюдженість буллінгу (насильство, цькування) та його негативні наслідки для молодих людей.
В останньому опитуванні U-Report молоді люди відповідали через смс, Facebook та Twitter на низку запитань про наслідки буллінгу (цькування, знущання) у своїх громадах, про власний досвід буллінгу та про те, що, на їхню думку, може допомогти покласти край цьому виду насильства, — пише 0342.ua з посиланням на інформацію INICEF.
В опитуванні взяли участь більше 100 тис. U‑репортерів віком від 13 до 30 років, у тому числі молодь з Ірландії, Ліберії, Малайзії, Мексики, Мозамбіку, Нігерії, Пакистану, Свазіленду, Сенегалу, Сьєрра-Леоне, Уганди, України та Чилі.
Більше 90% молодих людей переконані, що буллінг є розповсюдженою проблемою у їхніх громадах, і приблизно дві третини учасників опитування безпосередньо стикалися з ним.
Ці показники відповідають і результатам, отриманим в Україні. Половина українських респондентів особисто страждали від буллінгу, причому 76% зазначили, що причиною було те, як вони виглядають. Вірогідність постраждати від буллінгу в Україні є приблизно однаковою для всіх вікових груп, серед 15-19-річних вона трохи знижується, а серед молоді старше 20 років знову зростає. Крім того, у хлопців та чоловіків ця вірогідність приблизно на 10% вища, ніж у дівчат і жінок.
Майже 40% опитаних молодих українців, які зазнають буллінгу, нікому про це не розповідають. Ті, хто розказують про такі випадки, зазвичай звертаються до батьків/родичів (27%) або друзів/братів і сестер (25%). Лише 4% дітей повідомлять про буллінг своїм вчителям. Молоді люди бачать зв’язок між реакцією дорослих та покращенням або погіршенням своєї ситуації.
Так, найбільш популярною відповіддю на питання «Чому відбувається буллінг?» була «Тому що дорослі не звертають на це уваги» – так вважають 37% опитаних. Крім того, більше половини респондентів зазначили, що необхідно проводити підготовку вчителів щодо припинення буллінгу, адже сім з десяти випадків буллінгу трапляються між дітьми у школі.
"Буллінг у школах є проблемою на всій території України, незалежно від рівня впливу або близькості до конфлікту. Після запуску U-Report в Україні, молодь скористалася можливістю висловити свою стурбованість, і щодо насильства в школах вони говорили голосно і ясно, " сказала Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, заохочуючи молодих людей висловлюватися і діяти заради змін у суспільстві.
ЮНІСЕФ працює над залученням дітей та підлітків до оцінки наслідків буллінгу у рамках своєї глобальної ініціативи з подолання насильства проти дітей через платформу U-Report та глобальну кампанію у соціальних мережах (#ENDViolence). Спільно зі своїми партнерами Дитячий фонд ООН також вживає зусиль для зміцнення системи шкільної освіти та створення дієвих інструментів перенаправлення для забезпечення благополуччя дітей.
U-Report – це соціальний інструмент обміну повідомленнями, що працює у 24 країнах та на який підписано більше 2 мільйонів молодих людей. Він використовується як засіб вивчення громадської думки через безкоштовні СМС та твіти. Молоді люди можуть приєднатися до проекту, надіславши безкоштовне СМС-повідомлення з текстом «START» на короткий номер 4224, та кожного тижня відповідати на короткі запитання. За допомогою U-Report ЮНІСЕФ та його партнери проводять аналіз соціальних питань, важливих для молоді, та використовують результати опитувань для впливу на формування соціальної політики.
Україна стала першою європейською країною, яка долучилася до проекту. U-репортери отримують результати опитувань, а також корисну інформацію та поради від ЮНІСЕФ, наших партнерів та інших U‑репортерів: https://ukraine.ureport.in/
Про ЮНІСЕФ: В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо в 190 країнах задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль до охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:23, 2 грудня
09:19, 26 листопада
14
13:32, 1 грудня
17:03, 25 листопада
live comments feed...