• Головна
  • Чи повинні підприємці переплачувати за рекламу?
Новини компаній
09:30, 8 вересня 2016 р.

Чи повинні підприємці переплачувати за рекламу?

Новини компаній

Кожен підприємець, при обмеженому рекламному бюджеті, хоче, аби про його чудову фірму та її послуги чи товари знало якомога більше людей. Про те, як правильно рекламуватись, які нестандартні способи привернути увагу клієнтів найкраще діють у Івано-Франківську та чи портібно переплачувати за рекламу ми розмовляли із директором рекламно-продюсерського агентства “ПрофіАрт” Олегом Ниткою.

- Давайте почнемо загалом з реклами. За якими принципами працює реклама сьогодні? Який взагалі сенс рекламуватись?

- Якщо на фоні величезної кількості реклами вам все ж вдається впіймати увагу людини — ви вже трішечки робите її своїм клієнтом. І не тіште себе думкою, що вам не потрібна реклама. Конкуренти не сплять, і коли ти спиняєшся на хвилі слави — неодмінно знайдеться молодий і активний конкурент, який тебе обжене. Вас не знають — розкажіть про себе! Вас знають — розкажіть про себе і про свої справи ще більше! Адже що більше знатимуть про вас споживачі, що частіше ви спокушатимете їх гарними пропозиціями, тим більша ймовірність, що вони оберуть саме вашу компанію при прийнятті рішення, чиїми послугами скористатись або ж чиї товари купити.

- А хто є цільовою аудиторією "Вуличного радіо"?

- Географічно ми охоплюємо практично все місто, адже "Вуличне радіо" лунає на ключових зупинках, де завжди багато людей. Власне, які люди нас чують? Погляньте, хто стоїть на зупинках! Вчителі, лікарі, інтелігенція, студенти, пенсіонери, чиновники, менеджери середньої ланки, офісні працівники, підприємці, службовці, туристи. Вони усі користуються громадським транспортом.

- А ось що щодо вартості реклами? Скільки має вкласти у звичайну рекламну кампанію франківський підприємець?

- А з цього починається найцікавіше, оскільки в нас надзвичайно вигідна вартість трансляції, наша ціна є виправдана та чесна. Одна секунда трансляції реклами на одній зупинці вартує всього одну копійку. Гарного ефекту досягаємо завдяки великій кількості повторів рекламного повідомлення. Клієнт може вибрати від 1 до 8 виходів реклами на годину. Саме так, не на день, а на годину!!! Вуличне радіо працює з 8 ранку до 21.00, а отже ваша реклама може прозвучати від 195 до 1560 разів на день на усіх зупинках одночасно.

- Чи Важко відкривати Вуличне радіо в інших містах?

- Отримати дозволи не важко. Ми працюємо в Тернополі протягом 6 років, Чернівцях протягом 4 років, в грудні минулого року відкрилися у Хмельницькому, а з червня ми працюємо і в — Івано-Франківську.Сьогодні в більшості міст України працюють, і мушу зазначити досить ефективно, Центри Надання Адміністративних Послуг. Для цього достатньо подати документи і просто чекати на відповідь. Однак перші труднощі з'являються, коли про тебе дізнаються конкуренти. Це, як правило, ФМ-станції. Саме тоді починаються з'являтися усілякі провокаційні статті в газетах, на радіо, телебаченні, в інтернет-ресурсах. Ми готові до подібного, оскільки такі матеріали з'являлись в кожному місті, де відкривалося Вуличне радіо. Це спроба сформувати негативне ставлення в городян і підприємців до нашого проекту. А знаєте чому? Відповідь проста і зрозуміла: ціна за секунду трансляції реклами. На сьогодні в нас найнижча ціна на трансляцію рекламного аудіо ролика. Як я уже казав, наша ціна –1 копійка за секунду на 1 зупинці, а в честь відкриття в нас ще й діють знижки до 50% . Ціна на розміщення реклами на ФМ-станціях і проводовому радіо може сягати від 50 коп. до 4 грн. за секунду. От і думайте, кому невигідна наша присутність в місті?

- А яким чином конкуренти пробують формувати у містян негативну думку про Ваш проект?

- І тут все просто. Як правило, конкуренти використовують одні й ті ж "МІФИ", а їх є 3 і до того ж у всіх містах однакові.

МІФ1. Людям не комфортно і голосно. Зауважу, що звук Вуличного радіо регулюється автоматично. Окрім того, я прекрасно розумію, що апаратура десь може дати збій, тож з першого дня на усіх зупинках громадського транспорту йде оголошення з номерами телефонів Вуличного радіо конкретного міста. Це оголошення транслюється часто для того, щоб людина, яка має зауваження, зателефонувала і повідомила. Однак, дзвінків від людей немає. Якщо ж фіксується скарга, то служба технічної підтримки виїжджає на місце до 30 хв і зобов’язана привести гучність в норму.

МІФ 2. Нібито ми працюємо без дозволів. Для цього зацікавлений журналіст опитує про "Вуличне радіо" керівників різних департаментів і служб, які не мають до нас жодного відношення, а вони зрозуміло відповідають: «Ми ніяких дозволів не давали». І правильно, оскільки дозвіл на встановлення елементів зовнішньої реклами дає виключно виконавчий комітет міської ради. Просто треба зайти на сайт міської ради і переглянути відповідне рішення виконкому.

Більше того, ми щомісяця сплачуємо ліцензійний збір за трансляцію музики Українському агентству з авторських та суміжних прав, з яким в нас підписано договір.

МІФ 3. Нібито ми – виключно комерційна структура без зазначення соціальної складової проекту. Хотів би звернутися до жителів Івано-Франківська: "Вуличне радіо" – соціальний проект. Якщо у вас з’явилася потреба в інформуванні городян про якісь важливі для міста проблеми чи події, звертайтеся на "Вуличне радіо". Так в 2014 році за допомогою «Вуличного радіо» нам вдалося зібрати близько 50 000 $ на лікування онкохворого хлопчика і врятувати дитині життя. Ми чекаємо пропозицій від творчої інтелігенції міста, музикантів, письменників, поетів з Івано-Франківська. Приносьте до нас свої роботи. Ми із задоволенням поставимо їх у ротацію, і Вас почує все місто. Наш телефон 54-40-50.

Зауважу, що у вже закономірному процесі становлення нашого проекту не стало винятком і славне місто Івано-Франківськ, хоч і Вуличне радіо тут тільки з червня. Як виявилося, й тут є охочі формувати "потрібну" думку в людей... Зверніть увагу на матеріали, які зараз масово тиражуються в інтернеті і в ЗМІ (а як Ви чудово розумієте – за них хтось платить). Хоча люди свідомі і прекрасно розуміють звідки вітер дує.

- І що Ви з усім цим робите?

- Ми просто робимо свою роботу. Ми хочемо, щоб місцеві підприємці, яким і так важко, оскільки обкладені податками і різними зборами, але які все одно працюють і створюють нові робочі місця, змогли рекламуватись не за штучно завищеними, а за адекватними цінами. Ми допомагаємо клієнтам рекламуватись за чесною ціною і робимо процес очікування транспорту для городян цікавим і пізнавальним.

- Як думаєте, в чому запорука вашого успіху?

- У повазі до клієнта. Для нас важливий кожен клієнт, незалежно від того, який рекламний бюджет він готовий потратити на рекламу на Вуличному радіо. Нехай це буде сто гривень чи сто тисяч гривень — ми однаково якісно, на совість, та оперативно зробимо свою роботу. І це запорука успіху в будь-якій роботі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вуличнерадіоІвано-Франківськ #рекламанарадіоФранківськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...