• Головна
  • Прикарпатських фермерів вчили, як застрахуватися від повені й граду
15:56, 6 квітня 2012 р.

Прикарпатських фермерів вчили, як застрахуватися від повені й граду

Аграрії Івано-Франківщини щороку зазнають чималих збитків через природні ризики: повені, градобій, засухи та пожежі. Незважаючи на це, прикарпатські аграрії не поспішають страхувати свій урожай. Прикарпаття сьогодні посідає 22 місце з 25 областей України за розвитком агрострахування. Як вберегтися від збитків та застрахувати врожаї на випадок форс-мажорних обставин місцевим аграріям розповідали на круглому столі “Якісне агрострахування в Україні за державної підтримки”. 

Цього року через морозяну зиму прикарпатським фермерам доведеться пересівати 400 гектарів озимої пшениці з засіяних 62,7 тис га, -- повідомив в.о. начальника Головного управліня агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин. Це невеликі збитки, однак попереду ще повені, град та пожежі (за останні два місяці в регіоні зафіксували 188 пожеж на полях), від яких в інших областях України активно страхуються. На Прикарпатті сьогодні застраховано лише 5% сільгоспугідь. Фахівці пояснюють такий низький рівень страхування відсутністю обігових коштів у фермерів та низькою якістю страхових продуктів, яка панувала на ринку агрстрахування в минулі роки.

Як розповіла координатор інформаційних кампаній Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) “Розвиток агрострахування в Україні” Олеся Жученко, ситуація на ринку агрострахування кардинально змінилася після прийняття Верховною Радою закону “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”, згідно з яким держава частково повертатиме фермерам кошти, витрачені на страхування урожаю. “Процедура агрострахування стала стандартною, а сам процес страхування прозорим і доступним для вирообника. І страхові компанії відтепер повинні мати окрему ліцензію на добровільне страхування сільськогосподарської продукції та бути членом аграрнострахового Пулу, який є гарантом надання якісних послуг та розраховуватиме тарифи страхування”, -- наголосила Олеся Жученко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...