10:45, 24 серпня 2016 р.
Старі кадри нової України. З Днем Незалежності
Кількамільйонний живий ланцюг, який об'єднав Україну і порвав радянські кайдани, революція на Граніті, урочисте внесення українського стяга до парламенту. Люди, символи і речі, які творили нашу Незалежність. Пропонуємо вам пригадати з чого починалося наше з вами Майбутнє.
Підбірка фактів з фейсбук-сторінки "Верховної ради України".
Не випадково в День прапора ми згадуємо історичний момент внесення національного стяга до Верховної Ради. Це той символічний акт, який надав змісту проголошеній незалежності, бо показав, що новостворена держава - це Україна не лише за назвою, це Україна за суттю.
Тарас Григорович колись писав: «Ну що, здавалося б, слова-слова та й голос, більш нічого, а серце б’ється, ожива, як їх почує».
Так само можна сказати і про прапор: здавалося б, дві горизонтальні смужки, жовта і блакитна, але коли їх бачиш разом, то мимоволі серце починається битися швидше, розправляються плечі і в очах починає світитися гордість. Бо прапор це та символічна нитка, яка пов’язує нас всіх між собою і з нашою країною. Це наш оберіг і символ радості - згадайте, у всі радісні і сумні моменти прапор був з нами, ділив нашу долю. Це символ нашої єдності та нашого існування. Врешті-решт, там, де майорить наш прапор – там Україна.
Відео з приватного архіву народного депутата першого скликання Ярослава Кендзьора.
Як студенти Майдан Незалежності перейменували
Як студенти майдан Незалежності перейменували Прогресивна частина суспільства розуміла, що Радянському Союзу залишилися лічені місяці, однак були сили, які намагалися будь-що зберегти його. Готувався новий союзний договір, метою якого було переформатувати Радянський Союз, а не припинити його існування.
Події в Україні, однак, розвивалися за власним сценарієм. У жовтні 1990 року, коли до підписання нового союзного договору залишалося зовсім мало часу, розпочалася студентська акція протесту, яка ввійшла до історії як Революція на Граніті. Це був наш перший Майдан, після якого, до речі, тодішню площу Жовтневої Революції почали називати Майданом Незалежності.Щоб змусити владу дослухатися до свої вимог, близько 150 студентів оголосили голодування. Протести тривали 16 днів, після чого частину вимог студентів було виконано.
«Українська студентська спілка» та «Студентське братство» організували масові акції протесту та студентські страйки. Застрайкували всі вищі навчальні заклади Києва, а акції протесту пройшли у Луганську, Донецьку, Львові. Студенти вимагали недопустити підписання нового союзного договору, проведення перевиборів до Верховної Ради на основі багатопартійності, відставки Голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола та проходження військової служби українських призовників в Україні, а не в гарячих точках Союзу.
Відео було опубліковане на you-tube каналі Громадського Руху "Відсіч"
Живий ланцюг, який об’єднав Україну
Країна послідовно йшла до незалежності. 21 січня 1990 року відбулася безпрецедентна акція, що увійшла до історії України під назвою «живий ланцюг». Кілька мільйонів українців (за різними даними - від 1 до 3 мільйонів) взялися за руки, щоб символічно повторити акт злуки УНР та ЗУНР, поєднати Київ та Львів. Живі ланцюги організовували в містах по всій Україні. Ця акція стала знаковою подією доби та показала – українці хочуть єдності та незалежності.
Після повернення багатьох дисидентів із радянських таборів та заслання, заново розгорнулася видавнича, правозахисна та політична діяльність. Видавалися журнали та газети, відкрито українську філію Гельсинської спілки – світової правозахисної організації, створено Народний Рух України. У 1989 та 1990 роках відбулися масштабні страйки шахтарів Донбасу, які вимагаючи покласти край свавіллю партійних чиновників, дали початок протестному руху в Україні.
Фото: Укрінформ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:32, 1 грудня
1
09:14, 27 листопада
12:40, 4 грудня
09:10, 27 листопада
live comments feed...