• Головна
  • Маленькі франківці показали архітектурні ідеї майбутнього міста. Фото
13:30, 28 серпня 2016 р.

Маленькі франківці показали архітектурні ідеї майбутнього міста. Фото

Сьогоднішні діти створюватимуть наші міста уже завтра. Дванадцять юних івано-франківців від шести до одинадцяти років вже почали працювати над спільним майбутнім. Воркшоп дитячої архітектурної школи обрали для підтримки серед інших заявок в urban space 100.

Архітектори з харківської громадської організації «Критичне мислення» вже мають досвід проведення семестрового курсу у себе вдома та готуються запустити повноцінну річну програму синхронізовану із шкільною освітою.

Ці троє уже зранку зустрічали дітей у павільйоні 78 перед друкарнею. Перший день був присвячений знайомству із професією. Міфи про те, що архітектори зайняті малюванням або будівництвом були успішно розвіяні і далі діти почали знайомитись із тим, що ж являє собою проектування.

Не лякаючись абстрактних понять як то «час», «простір» або «атмосфера», а розбираючи на складові та осмислюючи їхню роль, учасники воркшопу поділились своїми першими думками. Далі знайомились із прикладними навичками. Розрізаючи перець вздовж і впоперек, вчились зображувати плани, фасади та перерізи будівель, як цього вимагає культура подачі креслень. Для того щоб інформація вляглась у дітей був лиш вечір.

На другий день група зустрілась знову у просторі «Буквиці». Він, так само як і наступний, був присвячений виключно проектуванню. Зважаючи на обмежений час і проекти учасників були малого масштабу. Хорошим прикладом послужили павільйон 78 і дворик на Шевченко 3. Туди провела екскурсію Анна Пашинська. Ще й розповіла дітям історію проекту та його реалізації, якою займалась безпосередньо.

Із жартами та сміхом, із сумлінною роботою та перервами на гамування нестримної енергії непомітно пробіг час, та всі уже знову збирались у павільйоні. Тільки цього разу діти несли з собою малюнки, креслення та моделі щойно завершених проектів. Без зайвих переживань батькам, що зібрались на виступ у ролі громадськості, були представлені проекти оновлення площі, навісу із гамаками у парку, шахового клубу, стадіону із супер-зручними лавочками, мульти-функціонального павільйону, велосипедного візку із морозивом, вуличної школи кравців та сцени, яка трансформується у літній кінотеатр.

Одна з основних думок полягала у тому, що архітектура – це, в першу чергу, місце, де люди зустрічаються та проводять час. І вже потім є сенс говорити про її конструктивні чи естетичні особливості. Нескладно опанувати технічні навички – важливіше навчитись жити разом, кооперуватися у місцеві спільноти і розвивати свій простір.

Ввечері останнього дня також відбулась публічна презентація проекту в urban space 100. Організатори розповіли, що хотіли б розвивати проект у Івано-Франківську, але для цього потрібна підтримка місцевої громади та професіоналів.

Батьки та діти висловили бажання продовжити навчання та пройти повний річний курс. Варто відзначити, що дванадцятеро учасників цього разу довелося обрати серед втричі більшої кількості заявок. Гості також пропонували участь та різні ідеї з продовження проекту. Очевидним стає, що місто у надійних руках його жителів, які прагнуть розвитку. Тож незабаром ми можемо сміливо очікувати на нові заняття дитячої архітектурної школи та втілення амбіційних проектів її юних студентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #архітектурнашкола #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...