Правнучка Івана Франка передала на Прикарпаття колекцію писанок

Правнучка Великого Каменяра передала Національному музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття колекцію писанок.

Галя Ключко до 160-ліття від дня народження Івана Франка передала із Торонто 36 писанок розписаних на перепелиних яйцях. Дані мініатюрні писанки є найунікальнішими у творчому доробку мисткині, – пише 0342.ua з посиланням на прес-службу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Перші свої писанки Галя Ключко написала ще у дев’ять років. Задля цього її мама спеціально консультувалася у відомого мистецтвознавця, писанкаря та священика Ярослава Єлиїва – автора марок "Пластової пошти". Правнучка Івана Франка навчалася у канадській та недільній українській школах, відвідувала хореографічну й театральну студію, вирізнялася наполегливістю і працьовитістю. Проте несподівана хвороба, здавалось, назавжди перекреслить амбітні плани юної дівчини: після кількох операцій вона залишилась прикутою до візка.

Завдяки підтримці батьків та неабиякій власній силі волі, Галина Ключко вдома здобула з відзнакою середню освіту, а вроджений розум і талант до мистецтва допомогли здобути ступінь бакалавра Торонтського університету, де вивчала античне та європейське мистецтво, та отримати сертифікат професійного музейного працівника. Втім на досягнутому ця сильна духом жінка не зупинилася. Нині Галя Ключко – знана писанкарка, ткаля й вишивальниця. Її мистецькі твори були представлені на багатьох виставках у Канаді, США та Іспанії. Упродовж тридцяти років вона успішно працює куратором Східної філії Українського музею Канади (Торонто).

Об’їздивши багато країн на різних континентах, пані Галина завжди гордо наголошує, що вона – Українка, і знає та любить українське мистецтво. У вересні славній правнучці Івана Франка виповниться 65 років. Тож своєрідним вітанням та пошаною таланту й незламності її духу стане виставка, подарованої колекції писанок у музеї в Коломиї.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська музей писанки ІванФранко внучка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі