Кадровий голод в Івано-Франківську. Що думають hr-спеціалісти

На цю тему в Івано-Франківську нещодавно дискутували hr-спеціалісти нашого міста та Львова.

І це питання звучить дещо дивно в світлі традиційного стереотипного «роботу зараз не так легко знайти». Насправді ж, у кадровиків думка дещо інша. Адже «з того боку барикад» видається, що не так легко знайти саме кандидата, — повідомляє 0342.ua.

Якщо уважніше придивитися, то оголошень з пропозиціями роботи, насправді більш, ніж достатньо. Де не глянь — шукають працівників. Причому на найрізноманітніші позиції — від різноробочих до «просунутих» ІТ-спеціалістів. Соцмережі, сайти з роботою, газети, та й просто рекламні стовпи «майорять» вакансіями.

Разом з тим, так склалося, що останнім часом доводиться спілкуватися з багатьма рекрутерами, а то й просто з роботодавцями, які, в силу тих чи інших причин, тривалий час не можуть «заповнити вакансію». На основі всього почутого, напрошуються певні висновки.

Значною мірою дається взнаки час зміни поколінь. На активні позиції працездатного населення впевнено заступає покоління дев’яностих. Воно відзначається значною споживацькою спрямованістю. Це діти батьків, що в свій час масово емігрували «на заробітки» в пошуках кращого життя, залишаючи їх самих на себе і підсаджуючи на стабільні «фінансові ін’єкції» з-за кордону.

Це діти батьків, що в свій час масово емігрували «на заробітки» в пошуках кращого життя, залишаючи їх самих на себе і підсаджуючи на стабільні «фінансові ін’єкції» з-за кордону.

В свою чергу, дуже малий відсоток нащадків заробітчан усвідомлював ціну копійки, заробленої батьками. Такі випадки непоодинокі. Хтось із сім’ї працює за кордоном, решта — насолоджується безбідним життям в Україні.

Плоди цього явища очевидні і відчутні в тому числі на ринку праці. Адже «діти» виросли, закінчили університети (значна частина, звісно, не без фінансової допомоги батьків), почали шукати роботу і психологічно залишились на рівні завищених «очікувань». Ці діти, з одного боку самостійні, з іншого — надміру самовпевнені. Адже, вони рідко знали слово «ні». Брак батьківської любові для них завжди компенсувався матеріальним заохоченням.

На відміну від так званого «радянського» покоління, чи того, яке формувалося на його зламі, і яке було постійно ні в чому невпевненим, це покоління уже чітко знає, що йому «хтось щось винен». І це, відповідно, позначається на його очікуваннях.

Кадровий голод в Івано-Франківську. Що думають hr-спеціалісти, фото-1

Такі «працівники» не готові працювати на зарплату, нижчу певної позначки (при чому реальні вміння і якості до уваги не беруться), адже, вони вважають себе ідеальними кандидатами «за замовчуванням».

Ще однією вагомою причиною браку робочої сили залишається міграційна. Роботодавці постають перед проблемою браку кваліфікованих працівників робочих спеціальностей. Адже останні віддають перевагу такій самій праці у країнах Європи та США, яка оплачується там значно вище.

Кого шукають тут?

Затребуваними в Івано-Франківську, згідно даних міського центру зайнятості, у професійному розрізі, залишаються працівники сфери торгівлі та послуг, кваліфіковані робітники, підсобники, кухарі, продавці, перукарі, водії тощо. Саме на ці професії припадає найбільша кількість відкритих вакансій. Те саме підтверджують рекрутингові агенції.

Що ж до професій, які залишатимуться затребуваними у найближчому майбутньому, це працівники ІТ-сфери, що продовжує стрімко розвиватися, технологи харчових виробництв, інженери-будівельники, перевізники, архітектори, маркетологи тощо.

Серед причин «кадрового голоду» hr-спеціалісти виділяють також брак кваліфікованих працівників, сезонність, військовий стан, завищені очікування або відсутність мотивації у потенційних шукачів роботи (хочуть багато, а можуть мало), умови праці, на які не завжди погоджуються кандидати, неготовність тих, хто шукає роботу приймати корпоративні цінності роботодавця, завищені очікування з боку «замовника» (так званий, пошук ідеалу), небажання підвищувати кваліфікацію, специфічні вакансії, людський фактор (безвідповідальність, несерйозність, нехтування співбесідою, стажуванням) тощо.

За даними Івано-Франківського міського центру зайнятості, від початку року станом на 1 серпня 2016 року мали статус безробітного 3936 осіб.

Кадровий голод в Івано-Франківську. Що думають hr-спеціалісти, фото-2
Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська працівники роботодавцІ роботавІвано-Франківську
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі