Газовики не скасовують субсидії, у разі несвоєчасної подачі показників лічильника

Якщо у період з 1 по 5 число кожного місяця споживачі газу не повідомлятимуть за певним момером телефону показники лічильника, то усі їхні пільги, субсидії, тощо будуть автоматично скасовані.

Такі висновки після телефонного дзвінка із ПАТ "Івано-Франківськгаз" зробила франківчанка Любов Загоровська та написала про це у мережі Фейсбук, інформує 0342.ua.

Газовики не скасовують субсидії, у разі несвоєчасної подачі показників лічильника, фото-1

Але ж субсидію та пільги призначають не у "Газконторі", а в Департаменті соцполітики. Як у "Газконторі" їх можуть відмінити через невчасну подачу показників? За коментарями щодо цього ми звернулися у ПАТ "Івано-Франківськгаз". З'ясувалося, що інформація неправильно трактована.

"Газорозподільна компанія (у цьому випадку  ПАТ "Івано-Франківськгаз", - ред.) не скасовує пільги чи субсидію, оскільки їх вона не призначає. Очевидно, споживач не правильно зрозуміла", - наголошує в.о. начальника управління клієнтського сервісу ПАТ «Івано-Франківськгаз» Юрій Колодій.

Він пояснив, що споживачі, які мають встановлені лічильники і справді повинні щомісяця до 5 числа надавати показники лічильника, які були зафіксовані станом на 1 число. Адже їм нарахування за газ проводиться на підставі показань їх приладів обліку. 

Відповідна процедура чітко визначена на законодавчому рівні. Вона регламентується Кодесом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг від 30.09.2015 року.

Натомість контролер, згідно Кодексу ГРМ, здійснює лише контрольне зняття показань лічильників газу не менше ніж один раз на 6 місяців. Спосіб передачі показань лічильника споживач вибирає самостійно: через телефон, СМС, електронну пошту чи IVR (систему попередньо записаних голосових повідомлень, що виконує функцію маршрутизації дзвінків всередині call-центру).

Якщо ж показання лічильника не були надані вчасно, а саме до 5 числа, то нарахування за звітний місяць здійснюється розрахунковим методом, з використанням групи споживання до якої віднесено cпоживача. Дана процедура прописана в Кодексі ГРМ (глава 4, розділ ІХ).

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська субсидії пільги показникилічильника газ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі