Енергетики закликають прикарпатців споживати електроенергію раціонально

У ПАТ «Прикарпаттяобленерго» закликають споживачів не перевантажувати електромережі, вмикаючи енергоємні прилади в години пікових навантажень, особливо у будинках старого житлового фонду. 

Як зазначають енергетики, з настанням осіннього періоду традиційно зростає споживання електроенергії, найбільше у години пікових навантажень – вранці і ввечері. Це призводить до перевантаження мереж та аварійних вимкнень електропостачання. Найбільше аварійних ситуацій стається у будинках старого житлового фонду, де електромережі не розраховані на такі навантаження. 

«При будівництві кожного будинку закладають параметри електромереж – трансформатор певної потужності, кабель чи провід певного перерізу тощо, - розповідає технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - А при майже одночасному включенні приладів, наприклад, електроопалення, необхідна потужність зростає в десятки разів. Якщо при проектуванні будинку на кожну квартиру колись закладалося по 1,2-1,5 кВт, то нині потужність тільки одного приладу обігріву може становити 5 кВт». 

Наслідком перевантажень електромереж може стати пошкодження кабелів та проводів, відключення вимикачів в щитках, вимкнення захисту на підстанціях, пошкодження приладів обліку електроенергії, що може призвести до пошкодження побутових приладів. Навіть, якщо аварії не сталося, через одночасне ввімкнення електроприладів, погіршується якість напруги у всьому будинку. 

Щоб не допустити серйозних проблем з електропостачанням, споживачам варто дотримуватися споживання в межах потужності передбаченої договором з РЕМ. Окрім цього, для уникнення аварій не варто вмикати декілька енергоємних приладів одночасно, слід проводити своєчасний ремонт та заміну внутрішньобудинкових електромереж, а також встановлювати прилади захисту від перенапруг, особливо, для найбільш вартісної побутової техніки. 

Якщо ж вказаної у договорі з РЕМ потужності недостатньо, споживач може замовити додаткову потужність на свій будинок у філії за місцем проживання.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська економія споживаннясвітла
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі