Сьогодні, 19 вересня, відзначають День смайлика

Хто б міг подумати, що вже такому звичному для нас смайлику :-) сьогодні виповнилося 30 років! Читачі 0342.ua самі не забули і нам нагадали про своєрідну "святкову" дату для сучасних користувачів інтернету.

Смайли правильно називати емотіконами, оскільки вони передають різні емоції, а не тільки усмішки (адже так, "усмішка", перекладається з англійської слово "smile"). Проте перший у світі смайл виглядав саме, як усмішка: двокрапка-риска-дужка.

Екскурс в історію дозволяє побачити перші спроби створення емотіконів ще далекого 1881 року в американській гумористичній газеті "Puck". А вже 1969 року відомий російсько-американський письменник Володимир Набоков зауважував у інтерв'ю: "Мені часто приходить на думку, що треба вигадати якийсь типографічний знак, що позначає посмішку, яку-небудь карлючку або дужку, що впала горілиць, якою я б міг супроводжувати відповідь на ваше запитання".

На вигляд сучасних смайлів, серед іншого, сильно впливає і місцева культура того середовища чи країни, де їх використовують. До прикладу, у східноазійських країнах смайли називають "каомодзі", і вони дуже нагадують персонажів мегапопулярного тут (та й не тільки тут ;-) ) аніме.

Сайт 0342.ua бажає всім читачам завжди послуговуватися лише веселими смайлами.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська Деньсмайлика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі