• Головна
  • Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО)
Ексклюзив
15:25, 20 вересня 2016 р.

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО)

Ексклюзив

Мешканці села Старуня повстали проти свавілля лісорубів. Скаржаться, що ледь не щодня з їхнього лісу вивозять по дві машини різаного молодого дуба, який, як стверджують люди, за документами є... березовим гаєм.

Розібратися в ситуації інтенсивної вирубки молодих дерев місцеві жителі просять журналістів та громадських активістів. 

У попередній телефонній розмові з журналісткою 0342.ua житель Старуні, активіст і військовий пенсіонер, Андрій Андрощук розповів, що дубовий молодняк вирізають наймані мешканці сусіднього села Розсільна, пояснюючи це вирубкою берези на дрова.

"Приїхали з машинами, пилами і ріжуть "підчисту" 0,9 га лісу. Ми порахували, що то було десь 80, під 90 дубів по 25-30 років". 

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-1

Сільський активіст Андрій Андрощук (справа) та голова Громадської ради при обласному управлінні лісового та мисливського господарства Олег Осіпов (зліва)

Лісоруби стверджують, що ріжуть дерево для здачі в "Комунгосп". Що це за "Комунгосп", ніхто не знає. "Кажуть, що ми в "Комунгосп" здавати, а дуби продають по селах. От село і збунтувалося". Відвідини з цього приводу сільського голови села Старуні Івана Мосюка ні до чого не привели. Як запевняє Андрій Федорович, сільський голова обізвав односельчан та сказав, що якщо мешканці села не дадуть "бандюкам привезти дуби, тоді бандюки не виділять гроші на дитсадок, на школу, на дороги..." Нібито без рубки дерев очільник села не має змоги облаштувати село.

Відтак жителі села написали скаргу до Громадської ради при обласному управлінні лісового та мисливського господарства із вимогою розслідувати ситуацію. Під документом підписалися 49 мешканців села. Вчора, 19 вересня, журналісти, голова Громадської ради Олександр Осіпов, секретар Громадської ради Петро Матейко та жителі Старуні зібралися на місці подій, аби детально з'ясувати, що відбувається.

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-2
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-3
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-4
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-5
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-6

Скарга, яка надійшла до Громадської ради від мешканців Старуні

Вже в самому лісі виявилося, що насправді все виглядає дуже дивно.  Як повідомили журналісту 0342.ua жителі Старуні, до них приїжджав інженер Богородчанського лісового господарства Ігор Бочкур та пояснив, що весь ліс є березовим гаєм, тому лісоруби вирізають березу на дрова, а вирубка дуба є "супутньою".

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-7

Ось такий був "березовий гай"

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-8
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-9

Ділянка площею 0,9 га, на якій здійснили вирубку. Напис: "02-19. ГК-16. 0,9 га"

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-10
Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-11

Розміри зрізаних дубів

Лісоруби начебто мають всю дозвільну документацію, про що заявляє односельчанам і сільський голова Іван Мосюк. Мешканець Старуні, лісник Віктор Гаврилюк розказав, що квиток на вирубку має бути виписаний не за день-два до вирубки, а значно раніше. І що вирубка дубового лісу, як і взагалі лісу, має проводитися з дотриманням усіх етапів рубки, посадки, проріджування дерев, чого тут, на місці теперішньої вирубки, взагалі не роблять.

Жителі Богородчанщини повстали проти масштабної вирубки молодого лісу (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО), фото-12

Лісник Віктор Гаврилюк та небайдужі мешканці Старуні

Жителі села подейкують, що вирубка може бути якось пов'язана із чутками про будівництво оздоровного комплексу на території біля Старуні. Начебто раніше до села приїжджали якісь невідомі люди, дізнавалися адреси господарів тих паїв землі, які знаходяться біля лісу.

Поліція, яку залучали до справи, радить старунянам домагатися вирішення ситуації законним шляхом і найняти юриста. Але люди закономірно стверджують, що до того часу вже не буде за який ліс боротися, бо кожного дня вивозять по дві машини дерев.

Голова Громадської ради при обласному управлінні лісового та мисливського господарства запевнив, що до справи буде долучено обласних екологів та що ситуацію будуть вирішувати на обласному рівні.

"Ми спробуємо розібратися в ситуації, першочергово — у законності цієї рубки. Постараємося довести цю справу дро наших обласних екологів. І спробуємо все ж таки поспілкуватися з директором цього Богородчанського лісгоспу", — прокоментував Олександр Осіпов.

До слова, народним депутатом від Богородчанського округу, куди належить село Старуня, є Юрій Дерев'янко. Прес-секретар політика Тетяна Дорошенко пояснила, що депутат знає про ситуацію, яка склалася, і вживає заходів.

"Безпосередньо депутатами облради Марією Рудик та Богородчанської райради було здійснено низку виїздів на подію, і представники політичної сили Юрія Дерев'янка намагаються вирішити цю проблему. Окремих запитів від народного депутата не надходило, оскільки проблемою зайнялися депутати місцевого рівня Тарас Глодан і Марія Рудик. Безпосередньо вони вели переговори з місцевими жителями та сільським головою, а також з керівництвом лісгоспу. Дозволи там законні, єдине порушення, яке є — в обсягах вирубки деревини. У наданому депутатам лісорубному квитку було вказано про вирубку лише 20 кубів дуба, а насправді вирубано понад 60 кубів здорової деревини. Крім того, нема також погодження на вирубку дерев із сільською радою, адже для перевезення лісу використовують сільські дороги, які цим сильно руйнують. На цю проблему відреагувало керівництво лісгоспу і шукало шляхи вирішення цієї проблеми. Вони домовилися щось там компенсувати", —  прокоментувала Тетяна Дорошенко.

Відтак, журналісти 0342.ua і надалі відслідковуватимуть події та з'ясовуватимуть, що ж насправді відбувається з лісом у Старуні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #Богородчанщина #вирубкауСтаруні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...