Україна запроваджуватиме 100% комерційний облік тепла і води за європейським зразком

З метою створити в Україні правові умови для забезпечення 100% комерційного обліку споживання тепла і води, вчора, 21 вересня, народні депутати України, члени Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства підтримали проект ЗУ «Про комерційний облік комунальних послуг» та вирішили рекомендувати ВРУ прийняти даний законопроект за основу у першому читанні.

Законопроект передбачає запровадження обов’язкового комерційного приладного обліку на вході до будинку, що виявить реальне споживання теплової енергії, гарячої та холодної води. Крім того, обов’язковим має стати і розподільчий приладний облік між споживачами багатоквартирних будинків. Також встановлюються граничні терміни запровадження обліку: для нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року, а для житлових - до 1 жовтня 2018 року.

«Загалом, запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку призведе до скорочення споживання теплової енергії, гарячої та холодної води протягом 1-3 років на 15-20% в середньому по країні», — прокоментував положення законопроекту голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що облік також стимулюватиме енергоефективну поведінку споживачів та, як наслідок, призведе до зменшення обсягу споживання тепла та води.

Крім того, забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку буде мати позитивний соціальний ефект, тому що не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська обліктепла закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі