13:04, 26 вересня 2016 р.
"У Франківську не бояться інновацій", — координатор шведсько-українського проекту Юлія Седик
Сьогодні, 26 вересня, у Франківську відбулася презентація результатів шведсько-українського дослідження про дотримання принципів верховенства права в наданні послуг щодо будівництва та архітектури в місті.
Аналіз провели спільно декілька українських та шведських організацій: шведська урядова організація "Академія Фольке Бернадотта" за підтримки Шведського Агенства з міжнародного співробітництва (SIDA) в партнерстві з Асоціацією малих міст України та Українським центром політичних і економічних досліджень ім. Олександра Разумкова, — 0342.ua.
По-простому кажучи, дослідники проаналізували те, наскільки прозорим, доступним і відповідним до законодавства є доступ та взаємодія населення з муніципальними органами Івано-Франківська у сфері надання послуг щодо будівництва та архітектури.
Презентацію відвідали представник шведської організації Рікард Соннерхольм, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, безпосередні "виконавці" дослідження директор соціологічної служби Андрій Биченко й директор ЦНАП Богдан , голова Асоціації малих міст України та мер міста Українки Павло Козарев, мер залученого міста Долини Володимир Гаразд та інші.
Захід відкрив мер міста Руслан Марцінків, який зауважив, що сфера містобудівництва та архітектури піддається великій кількості корупційних ризиків, тому міській владі дуже важливою є оцінка "зі сторони". Також голова із приємністю відзначив, що за більшістю пунктів франківці оцінили надання послуг у сфері будівництва та архітектури на "тверду" четвірку з п'яти.
Представник шведської організації Рікард Соннерхольм наголосив, що метою проекту є самооцінка учасників, розробка планів покращення взаємодії служб та населення та втілення їх у життя. Серед напрямів удосконалення роботи муніципалітету у сфері надання послуг населенню пан Рікард вказав на розробку електронних способів комунікації населення та служб, спрощення документації, а також акцентував, що підсумкова оцінка не свідчить про окремі конкретні проблеми, а дає уявлення про загальний стан речей.
Соціолог Андрій Биченко розповів, що в Івано-Франківську дослідження було проведено серед трьох груп населення: безпосередніх споживачів послуг та службовців, які надають ці послуги: окремо серед представників ЦНАПу і предсмтавників відділу містобудування. Також було проаналізовано нормативно-законодавчу базу.
Для всіх 6 українських міст, де вже здійснено аналіз, спільною проблемою, на думку мешканців, є незадовільний стан доріг. Івано-франківці найбільше висловилися також за стан доріг та тротуарів (25% містян), за будівництво дитсадків (16%) та недостатню кількість парковок у місті.
Тішить те, що Франківськ за рівнем верховенства права отримав у підсумку проекту свої 4 бали, чим продемонстрував далеко не найгірший результат серед залучених українських міст.
До слова, цей шведсько-український проект наразі існує у 12 різних містах України, з яких два знаходяться на території Франківщини (Івано-Франківськ та Долина).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:33, 3 грудня
2
12:40, 4 грудня
1
live comments feed...