На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео

Сьогодні, 29 вересня, на Бурштинській ТЕС відбувся протест працівників, які висловили вимоги про дотримання керівництвом їхніх соціальних зобов'язань та підвищення заробітньої платні.

Акцію організували ініціативні групи та профком ТЕС. Біля воріт 1ї прохідної (за які нас так і не впустили) зібралося кілька сотень працівників БуТЕС. Через специфіку теплоенергетичної галузі люди не можуть зупинити блоки станції (втім, такі радикальні ідеї начебто звучали на попередніх зборах профкому ТЕС) і страйкувати, тому вони протестували в обідній час. За їхнім ствердженням, це попереджувальний захід, аби змусити керівництво вийти на діалог, — пише 0342.ua

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-1
На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-2
На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-3

Перед початком протесту

Рядові ТЕСівці розповіли, що наразі середня зарплатня у них становить близько 4300 грн, а в керівництва мінімум 25-30 тисяч грн. Притому керівництво не дотрималося жодної з обіцянок та вимог про підвищення заробітніх плат, про яке йшлося у 2012 році. Саме тоді власником Бурштинської ТЕС стала ДТЕК, чиї безпосередні власники і штаб-квартира знаходяться у Донецькій області, сьогодні на території ДНР.

До слова, у профкомі ТЕС зауважили, що 25-30 тисяч — це зарплатня начальників цехів, а суми заробітньої платні керівництва вищої ланки перевищують 100 тисяч гривень у місяць. Тут варто врахувати, що керівники отримують також щоквартальну преміальну надбавку, яка становить 25-30% від заробленої за квартал суми і, фактично, дорівнює місячній зарплатні понад 100 тисяч гривень.

Один із учасників акції пригадав історію, що не дуже давно робітнику, який працює в дуже шкідливих умовах, збільшили на 4% оклад. А розмір цього окладу — 3600 грн, відтак чоловікові додали аж 160 грн.

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-4

"Між зарплатами начальства та простих робітників різниця в десятки разів", — працівники

Під час самого протесту працівники, які знаходилися на території ТЕС, зібралися і стукали касками об землю. У цей час решта працівників, яких не впустили за ворота, підтримували колег гучними оплексами й криками.

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-5

За ворота ТЕС журналістам і працівникам, що мають сьогодні вихідний — зась

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-6

Касками об землю — і це лише початок, запевняють протестувальники

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-7

Голова профкому ДТЕК Бурштинська ТЕС озвучив журналістам чотири чіткі вимоги протестувальників. Перша — це підняти зарплату працівникам ТЕС. Зокрема, підрахований відсоток збільшення за 4 роки діяльності ДТЕК склав 100%.

Друга вимога працівників стосується вислуги років, яку в них забрали. Така вислуга характерна для складних професій, але зараз в Україні вона зберігається в освітній, правоохоронній, медичній галузях.

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-8

Голова профкому ДТЕК Бурштинська ТЕС Руслан Карвацький

Третю вимогу працівників становить отримання одноразової допомоги у зв'язку з відпусткою. І четверта вимога — повернути штатну чисельність працівників.

Адже через низькі зарплати та незадовільний рівень соціального забезпечення на підприємстві зараз існує сильний відтік кадрів. Член профкому Ярослав Сторожко додав, що складна і небезпечна робота на ТЕС вимагає досвіду та достатніх навичок, які неможливо здобути за тиждень чи місяць роботи. Так вийшло, що коли у 2012 році було 9000 працівників, то на сьогодні їхня кількість зменшилася до 5000. А це велике додаткове навантаження на робітників. Обіцяних доплат за інтенсивність роботи працівники не дочекалися, оскільки керівництво відмовилося це зробити у зв'язку із планами штату організувати протест.

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-9

За акцією та нашим фотоапаратом уважно стежила "служба безпеки підприємства". Принаймні так невідомих людей назвали працівники ТЕС

Протестувальники запевнили, що планують продовжувати акції протесту до того часу, поки до їхніх вимог не дослухається керівництво ДТЕК. Крім того, працівники планують залучити до справи Державну фінансову інспекцію, журналістів та широку громадськість, а також повернути підприємство у державну власність.

 DSC00073

На Бурштинській ТЕС протестують проти низьких зарплат. Фото. Відео, фото-10

До слова, наприкінці 2011-2012 рр., коли Бурштинська ТЕС стала ДТЕК Бурштинська ТЕС, відбувався гранідозний продаж державних пакетів акцій підприємств енергетичної галузі. Приватизувати акції Західенерго виявив бажання лише один холдинг ДТЕК ХОлдінгз Лімітед, власником якого був та є наближений до Януковича олігарх Ринат Ахметов. Фантастична "конкуренція" посприяла тому, що 45,1% акцій був придбаний Ахметовим за суму, що лише на 100 тис. гривень перевищувала стартову ціну.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська БуТЕС протест
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі