• Головна
  • Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців
12:00, 26 жовтня 2016 р.

Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців

Сьогодні відбувся круглий стіл, присвячений Угоді про асоціацію України з ЄС. Учасники обговорювали очікування, можливості і проблеми, які може дати Угода для Прикарпаття.

21 березня 2014 року Україна з ЄС підписали політичну частину Угоди, а 27 червня 2014 року – економічну. 16 вересня того ж року документ синхронно ратифікували Верховна Рада та Європарламент. З 1 січня цього року почали діяти положення Угоди, які передбачають глибоку та всеосяжну Зону вільної торгівлі.

Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців, фото-1

Як зазначили організатори, на початку цього року, згідно з даними соцопитування групи Рейтинг, Франківськ продемонстрував найвищу в Україні підтримку курсу на Євроінтеграцію.

Керівник Інформаційного центру Європейського Союзу в Івано-Франківську Наталія Марчук розповіла, що в місті вже два роки діє інформаційний центр про євроінтеграцію України. Він організований на базі Прикарпатського університету. Роздаткові матеріали для Центру надає представництво ЄС.

Заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Митрофанський зауважив, що по Україні, згідно з опитуваннями, 49% молоді вважає доцільним вступ до ЄС, а 7% віддає перевагу Угоді про асоціацію.

Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців, фото-2

Директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА Дмитро Романюк акцентував, що тема євроінтеграції наразі є надзвичайною актуальною. На запитання про конкретні кроки для бізнесу від головного редактора "Курсу" Сергія Бориса Романюк відзначив, що в Угоді не прописаний, до прикладу, пункт про іноземне інвестування. Тож прикарпатські бізнесовці повинні самостійно лобіювати свої інтереси. Чиновник зауважив, що наразі рівень міжнародної активності місцевих підприємств дуже низький. Бізнес не вміє себе продавати, а без цього неможливо говорити про міжнародне співробітництво.

Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців, фото-3

Журналістка "Курсу" Марія Гавриляк запитала про проблеми стратегічного розвитку Івано-Франківська. Голова правління ГО "Івано-Франківський регіональний центр" Наталія Кобильчак відповіла, що проблемним є розвиток малого й середнього бізнесу, тож незабаром будуть розроблені конкретні заходи для цього.

Які наслідки матиме євроінтеграція для франківців, фото-4

До розмови долучився модератор заходу Попадинець, який наголосив, що проблемним є і те, що до влади бізнесмени звертаються лише у крайньому випадку, сприймаючи її як перешкоду, а не підтримку. Така ситуація є неприпустимою для європейської країни.

Крім того, було наголошено, що Франківську бракує якісної ІТ-освіти, яка є суттєвим джерелом фінансів для інших міст, та й загалом розвитку ІТ-сфери.

Стверджують, що зміни в макроекономіці України після набрання Угодою чинності будуть відчутними для людей за 5-7 років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #Євроасоціація #круглийстіл
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...