• Головна
  • Як нам рахувати й забезпечити собі пенсії (ІНФОГРАФІКА)
16:16, 30 жовтня 2016 р.

Як нам рахувати й забезпечити собі пенсії (ІНФОГРАФІКА)

Франківський банкір Юрій Войчак у своєму Фейсбук розмістив цікавий і досить реальний розрахунок пенсії, яку кожен може накопичити вже від сьогодні. Була б державна підтримка такого варіанту пенсійної реформи.

Якщо уявити, що існує державний банк, який гарантує стабільність вкладів, і перевести сучасні українські реалії в доларовий еквівалент, отримаємо цікаві результати.

Беремо до уваги, що нинішній розмір державної пенсії становить 60 доларів.

Як нам рахувати й забезпечити собі пенсії (ІНФОГРАФІКА), фото-1

Перших 10 років трудового стажу потрібно відкладати на рахунок 10% місячного заробітку під 6% річних. Вже за 10 років, у тридцятилітніх вкладників (здебільшого працювати люди починають у 20 років, може бути раніше, а може бути значно пізніше, але то таке) буде на рахунку майже 5 000 доларів.

Як нам рахувати й забезпечити собі пенсії (ІНФОГРАФІКА), фото-2

Вже накопичені гроші тридцятилітній громадянин вміщує в банк на 30 років під 6% річних під накопичення. Через 30 років якраз у людини пенсійного віку (60 років, за нинішнім законодавством) на рахунку буде сума 27 555 доларів США. Виплата щомісячних відсотків досягне 138 доларів (що еквівалентно 3 582 гривням).

Тобто за рахунок відсотків будуть здійснюватися виплати пенсії, а накопичені 27 555 доларів будуть збережені як спадщина по смерті пенсіонера.

Головне, ніхто не буде залежати від держави та витрачати шалені суми на банківський вклад, бо 10% у перші 10 років трудового стажу не складуть жахливої втрати.

Ось така нескладна арифметика від франківського банкіра. Проте, чомусь до уваги ці та інші раціональні й вигідні розрахунки майже ніхто не бере. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #пенсійнареформа #Войчак #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...