Які податкові пільги передбачено законом для учасників АТО. Перелік

Всім учасникам АТО у межах забезпечення їхнього соцзахисту та допомоги учасникам бойових законом передбачено різні пільги, зокрема, пільги щодо сплати податків і зборів.

ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що, по-перше, учасникам АТО не оподковують шорічну разову грошову допомогу, благодійну допомогу (і благодійникам також) та кошти пенсійного забезпечення (зосібна, членам їхньої сім'ї у випалку загибелі атовця).

Податковий кодекс звільняє атовців за їхньої безпосередньої участі в бойових діях від спалти військового збору.

На одну земельну ділянку за кожним видом використання для атовців передбачено звільнення від сплати земельного податку (наприклад, для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари).

Місцеві ради можуть визначати для учасників АТО пільги на сплату податків за нерухоме майно (як-от: фізичним особам надано пільгу щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, тобто база об’єкта оподаткування  житлової нерухомості  зменшується: для квартири — на 60 кв. метрів,  для житлового будинку — на 120 кв. метрів).

Крім того, атовці не мають сплачувати ПДВ зі ввозу й постачання на митну територію України військового спорядження: шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для поранених учасників АТО.

Також звільняють від відповідальності атовці, що не змогли вчасно подати податкову звітність через перебування в зоні антитерористичної операції. 

Мобілізовані фізичні особи-підприємці користуються такими пільгами, як: 

1. Звільнення на весь період служби від єдиного податку та податку на доходи. У випадку передбачі на цей час повноважень із виплати зарплатні найманим працівникам іншій особі податкову відповідальність несе ця особа.

2. Звітність, яку подає мобілізований підприємець, не обкладають штрафами та санкціями.

3. Платники єдиного внеску звільняються від його сплати.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська АТО пільги закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі