Змінилися вимоги законодавства до вирубки лісу

Урядом було ухвалено нові Санітарні норми, за якими мусить вестися вирубка дерев на території нашої держави. Зміни були внесені з метою запобігти можливій екологічної катастрофі, яка може статися, якщо існуючі темпи вирубки збережуться.

Про це оголосив мiнiстр екологiї та природних ресурсiв Остап Семерак, пише газета "Експрес".   

«Фактично Мiнiстерство екологiї було iнiцiатором розробки цього документа. Пiсля мого першого вiдрядження в карпатськi лiси я доповiв на засiданнi уряду, що за останнi роки вирубки лiсу з так званою метою саноздоровлення наближаються за обсягом заготiвлi деревини до промислових рубок, а це веде до екокатастрофи», — написав мiнiстр.   Докладнiше про новацiї, якi запровадив Кабмiн — у  розмовi з директором Київського еколого-культурного центру Володимиром Борейком та заступником голови Нацiонального екологiчного центру Олексiєм Василюком.  

 — Якi ключовi моменти ви б видiлили в нових правилах?  

В. Борейко:  — Важливим є те, що вiдтепер суцiльнi санiтарнi вирубки заборонено в рiзних видах заповiдникiв, заказниках та нацiональних парках, навколо мiсць гнiздування рiдкiсних хижих та iнших птахiв, а також таких, що  перебувають пiд загрозою зникнення. Крiм того, заборонили вирубувати дуплястi, сухостiйнi дерева, потрiбнi для природного укриття представникiв фауни. В iнших категорiях лiсiв обмежили проведення суцiльних санiтарних рубок виключно ситуацiями надзвичайної потреби i притiм зобов'язали органiзацiю, яка провела вирубку, вiдновити лiс на цiй територiї новими насадженнями. До того  ж для вибiркових санiтарних рубок дерева пiд зруб нумеруватимуть, складатимуть нумерацiйну вiдомiсть iз зазначенням породи кожного з них, категорiї технiчної придатностi деревини й пiдстави для вiдбору їх на вирубку.  

О. Василюк: — Проблема в тому, що визначатиме доцiльнiсть проведення санiтарних рубок спецiально створена комiсiя. Тобто рiшення ухвалюватиме не конкретний посадовець, воно буде колективним. А це означає, що знайти винного у проведеннi незаконної так званої санiтарної вирубки (пiд час якої часто беруть здоровi дерева на продаж) i притягнути його до вiдповiдальностi буде майже нереально.   

— Але ж новацiї передбачають також можливiсть громадського контролю, чи не так?  

В. Борейко: — Справдi, тепер лiсгоспи на своїх сайтах мають повiдомляти про запланованi вирубки та їх обсяг. А пiсля того, як вони будуть проведенi, повиннi ще раз звiтувати, що так як зроблено. Ранiше ж навiть екологам важко було дiстати iнформацiю про те, скiльки й де рубають. Так от, якщо люди бачать, що рубають не в тих обсягах, у яких зазначено, а може, навiть не в тому лiсовому господарствi, є пiдстави звертатися до прокуратури.  

 — Як ви загалом оцiнюєте запровадженi змiни?  

О. Василюк: — Боюся, що по сутi мало що змiниться, i стара схема масового знищення лiсiв пiд маркою санiтарних вирубок i далi працюватиме.   Як на мене, зважаючи на теперiшнiй стан лiсових масивiв, якi за останнi роки неймовiрно порiдiли, варто б узагалi заборонити санiтарнi вирубки, а не придумувати якiсь новi правила для них. Бо правила, коли є бажання, можна обiйти. Доречно було прописати так, щоб забирати дерево з лiсу можна було, тiльки коли воно, наприклад, впало на дорогу й заважає проїхати. Адже часто дерево, яке лiсопатолог вважає хворим, з погляду бiолога виконує важливу функцiю. Примiром, на ньому можуть бути рiдкiснi лишайники, як це є в Карпатах.  

В. Борейко: — А я вважаю прийняття таких правил доволi прогресивним i таким, що сприятиме збереженню наших лiсiв. Iнша рiч, що це лише один iз крокiв на шляху до захисту наших зелених легень. Тому тепер готуватимемо ще низку законодавчих актiв, якi допоможуть зберегти рiдну природу.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська вирубкалісів новіправила Уряд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі