14:45, 17 листопада 2016 р.
Третина померлих діток — це передчасно народжені малюки, або чому сьогодні варто вдягнути фіолетовий
Сьогодні і завтра в Івано-Франківську проходитимуть заходи до міжнародного дня передчасно народжених дітей. Його метою є привернення уваги громадськості до проблеми догляду за малюками, що народилися зарано, а також підтримати діток та їх батьків. Також на прес-конференції, організованої до цього випадку, було оголошено про ініціативу створення асоціації батьків передчасно народжених дітей в нашому місті.
Кожна 10-а дитина, що з’являється на світ, є недоношеною. Мало хто замислюється над цією проблемою,допоки не зіткнеться особисто.
Головний спеціаліст ДОЗ ОДА з неонатології Людмила Тачинська розповіла, що проблема догляду за передчасно народженими дітьми стоїть зараз дуже гостро, адже третина немовлят, що помирають — це саме недоношені діти. Проте навіть серед тих, хто виживає, дуже високий відсоток тих, хто має серйозні проблеми зі здоров'ям.
«Вести статистику лише за кількістю дітей, що вижили — неправильно. Ми маємо оцінювати, наскільки повноцінно вони можуть жити, причому не лише в дитинстві, а й у зрілому житті», — повідомив Володимир Дзьомбак, головний спеціаліст ДОЗ ОДА з акушерства та гінекології.
Також пан Володимир повідомив, що за останній рік в області народилося 390 недоношених дітей. Проблема полягає в тому, що чим менша вага дитини, тим складніше їй вижити. Світова медицина вже навчилася виходжувати немовлят з вагою тіла в 350 грам. Проте на Прикарпатті найлегша врятована передчасно народженою дитина важила 650 грам.
Медикам не вистачає необхідного обладнання для надання допомоги цим немовлятам, тому таким важливим буде підтримка майбутньої асоціації батьків передчасно народжених дітей Франківська.
Історична довідка про міжнародний день передчасно народжених дітей:
Цей день був заснований у 2008 році з ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants,EFCNI) щоб привернути увагу до особливих потреб таких діток,яких щорічно у світі народжується близько 15 млн. (в Україні – близько 24 тис, в області – біля 500).
Вперше День передчасно народженої дитини відсвяткували у Відні в 2009 році. Тоді на площі святого Михайла у небо одночасно випустили 500 білих кульок,саме стільки дітей народилося передчасно у Відні протягом року.Ця традиція швидко поширилась на інші країни світу,адже передчасно народжені діти потребують неабиякої уваги та підтримки. І вже у 2013 році цей день широко відзначали у 60 країнах світу. Маленькі "поспішайки" мають не тільки свій день, а ще й власний колір: фіолетовий.
Саме фіолетовим кольором найчастіше позначають проблему передчасно народжених дітей. На знак підтримки небайдужі люди в цей день вбираються у цей колір. Проте, не тільки люди, а й найвизначніші архітектурні споруди усього світу в цей день набувають фіолетового відтінку.
Цьогоріч до міжнародної ініціативи приєднались і міста України —Львів, Вінниця, Рівне, Харків, Дніпро, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
USDT проти USDC: Порівняння титанів стейблкоїнів для українців
Новини компаній
09:00
13:09
29 листопада
12:37
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
10:28
29 листопада
Ракетний обстріл не минув без наслідків: знеструмлень на Прикарпатті значно побільшало
Відключення світла
20:33
28 листопада
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...