• Головна
  • Працівники БуТЕС: "Наші акції протесту не мають руку Москви"
15:30, 18 листопада 2016 р.

Працівники БуТЕС: "Наші акції протесту не мають руку Москви"

У неділю, 20 листопада, працівники Бурштинської ТЕС планують провести чергову акцію протесту на автобусній зупинці біля БуТЕС щодо дотримання керівництвом вимог протестувальників, які були задоволені лише дуже частково після попередньої акції.

Як розповіли журналістці 0342.ua працівники БуТЕС, керівництво станції пішло на деякі поступки, а також спробувало втримати працівників від протестів через запрошення голів профкомів станцій зі Сходу, які запевняли, що "там працювати набагато гірше, ніж на БуТЕС".

Керівники погодилися на так зване "точкове" підняття окладів, яке охопило близько трьох сотень людей і в середньому склало 150-200 грн (а дехто отримав надбавку аж 8 гривень). При цьому підвищення зробили начальники цехів тим, кому вважали за потрібне. Загалом фонд зарплати зріс на 3%.

Також організували преміальні виплати тим, у кого під час опалювального сезону зарплатня становила менше, ніж 4 неоподатковані мінімуми — втім, і цю "проблему" вирішили по-своєму, коли взяли 2 мінімуми для дорослих і 2 для дітей (мотивуючи тим, що в людей у сім'ях двоє дітей). Отака економія коштів.

Окремим питанням є доплати за "маневри", коли БуТЕС (що зорієнтована на європейський ринок) забезпечує більший чи менший обсяг надходження електроенергії залежно від потреб ринку. Як стверджують працівники, маневреність БуТЕС є найкращою в Україні, і за неї керівництво отримує велетенські доплати: лише за минулий рік ця сума склала майже 148 млн гривень. А людям з цих грошей виплатили менше 1%.

Член профкому БуТЕС Ярослав Сторожко розказав 0342.ua, що вимоги до керівництва з попередньої акції практично залишилися ті самі: підвищення заплатні, повернення виплат на оздоровлення та вислуги років. Крім того, на профкомі було прийнято резолюцію про недопущення політичних сил до втручання в ситуацію.

На недільному протесті очікують побачити, крім працівників БуТЕС, підтримку з інших станцій та загалом близько півтори тисячі людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #БуТЕС #протест
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...