• Головна
  • У Франківську держслужбовцям роз'яснюють як заповняти е-декларацію та уникнути конфлікту інтересів
13:35, 22 листопада 2016 р.

У Франківську держслужбовцям роз'яснюють як заповняти е-декларацію та уникнути конфлікту інтересів

Сьогодні, 22 листопада, в Івано-Франківську для державних службовців проходить семінар-тренінг «Конфлікт інтересів — виявляємо, не допускаємо, врегульовуємо», ініційований Національним агентством з питань запобігання корупції. Участь у заході беруть представники Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей. В ході семінару держслужбовцям роз'яснюють нові законодавчі вимоги щодо забезпечення доброчесної поведінки, надають рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також окреслюють типові ситуації конфлікту інтересів та шляхи їх вирішення. Потенційних декларантів ознайомлюють із процедурою подання декларації, вимог до неї, зокрема, що підлягає декларуванню і яка відповідальність настає у разі подання недостовірних даних.

Спікерами на заході виступають: заступник голови — керівник апарату Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул, керівник П'ятого відділу (Західний регіон) Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК Ольга Кучмар та головний спеціаліст цього ж відділу Тетяна Гетманцева, а також експерти ПРООН — з питань антикорупційного законодавтва Роберт Сіверс та з питань антикорупційної політики Галина Кохан, передає 0342.ua.

Із початком роботи системи подання й оприлюднення декларацій 15 серпня поточного року, особи, які згідно ЗУ "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані були подати декларацію за 2015 рік до кінця жовтня. До таких декларантів відносяться Президент України, народні депутати, Прем'єр міністр, члени Кабміну, керівники державних органів та їхні заступники, судді, прокурори, слідчі, а також держслужбовці категорії А і Б. В органах місцевого самоврядування до кола суб'єктів декларування у цьому році належать: голови обласних рад, міських та обласних центрів, їхні заступники, секретарі міськрад, міські голови міст обласного значення, голови районних рад та інші посадові особи місцевого самоврядування 1 — 3 категорії.

Усі інші суб'єкти декларування подаватимуть свої декларації в електронній формі, починаючи з 1 січня 2017 року.

Що змінилося?

За старим законом 2011-го року декларація заповнювалася від руки й подавалася у паперовій формі за місцем роботи, а перевірку декларацій на достовірність проводили податкові органи. Тепер же, згідно з новим законом 2014-го року, декларації заповнюються та подаються в електронній формі через веб-сайт НАЗК, а повну перевірку декларацій проводить саме НАЗК.

Але при цьому всьому ще слід буде довести умисел декларанта

Більше того, окрім нерухомого та рухомого майна, вперше чиновники повинні задекларувати власні заощадження, якi перевираются суму 50 мінімальних зарплат громадян (60 900 грн), коштовні речі вартістю від 100 мінімальних заробітних плат (121 800 грн), подарунки вартістю від 5 мінімальних заробітних плат (6090 грн) від одного дарувальника, незавершені об'єкти будівництва, юридичні особи, де чиновник чи члени його сім'ї є бенефіціарними власниками, нематеріальні активи, роботу за сумісництвом, членство в організаціях. Окрім цього високопосадовці ще повинні вказати у декларації майно, яке формально належить іншій особі, але контролюється ним.

Майно членів сім'ї (дітей, батьків та інших родичів) декларується лише у разі спільного проживання. 

За завідомо недостовірні відомості у декларації передбачено адміністративний штраф і, у деяких випадках, кримінальну відповідальність. Зокрема, за недостовірно вказані відомості про майно вартістю до 138 тис. грн — дисциплінарна відповідальність, від 138 до 345 тис. грн — адміністративний штраф у сумі від 17 до 43 тис. грн. За подання недостовірних відомостей про майно, вартість якого перевищує 345 тис. грн, настає кримінальна відповідальність: від штрафу 43 — 51 тис. грн до позбавлення волі терміном до 2-х років. Але при цьому всьому ще слід буде довести умисел декларанта. 

Слід зазначити, що публічно не оприлюднюється інформація про податковий номер, паспортні дані, дата народження, адреса проживання чи реєстрації та адреса об'єктів нерухомості (лише область, район та населений пункт).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #е-декларування #декларація #держслужбовець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...