• Головна
  • Цього року показник захворюваності на ВІЛ/СНІД на Прикарпатті зменшився, — фахівці
15:00, 24 листопада 2016 р.

Цього року показник захворюваності на ВІЛ/СНІД на Прикарпатті зменшився, — фахівці

Днями відбулася зустріч директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирона Матейка із профільними спеціалістами області з наркології і ВІЛ/СНІДу та експертом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Паулою Маєлі. Присутні обговорили питання протидії наркоманії та ВІЛ/СНІДу, зокрема, запровадження інформаційної кампанії серед молоді та дітей шкільного віку, провели порівняльний аналіз даних захворюваності за 10 місяців поточного року та аналогічний період 2015 року.

«Одним із завдань нашої організації є дотримання прав людини, — розповіла Паула Маєлі. — Також це стосується дискримінації прав меншин. Адже люди, які хворіють ВІЛ/СНІДом, насамперед, є вразливою категорією і саме вони належать до тієї когорти осіб, проти яких чиняться неправомірні дії».

Фахівці зазначали, що показник захворюваності на ВІЛ/СНІД у цьому році зменшився. За словами заступника головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Любов Андрусишин, станом на 1 жовтня цього року на обліку перебуває 948 ВІЛ-інфікованих та 377 хворих на СНІД, з них – 55 дітей (у 25 з яких підтверджено ВІЛ-статус, а 30 знаходяться в стані підтвердження). 

Згідно з інформацією обласного центру СНІДу, на обліку перебуває 51 дитина народжена від ВІЛ-інфікованих матерів, 2 дітей з невстановленим шляхом передачі. 13 дітей – в стадії СНІДу.

За 9 місяців з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція узято під нагляд 127 осіб, в тому числі 18 дітей народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.

З них інфікувались статевим шляхом 90 осіб, унаслідок уведення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом – 19.

Померло протягом цього періоду 30 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, в тому числі 22 ВІЛ-інфікованих від захворювань пов’язаних з ВІЛ-інфекцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #віл #снід #протидія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...