Безкоштовне навчання в Словаччині — реальна перспектива для українських студентів

Вже рік успішно працює масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в державних університетах Словацької республіки. Сьогодні громадськості представили результати його роботи за цей час та розповіли про майбутні перспективи.

Ініціатори програми «Free Student» — ГО «Словацько-Українське культурно-освітнє товариство». Це перший подібний масштабний проект в Україні. Його особливістю є те, що вступні тестування та співбесіда в програму відбуваються в Україні в обласних центрах та інших великих містах за участі представників словацьких вузів.

Минулорічні учасники програми «Free Student» успішно навчаються в словацьких університетах. Громадській організації вдалося і цього року пролонгувати освітню програму. Цьогоріч її доповнили новими спеціальностями: медичним напрямком, журналістикою, вчительськими предметами. Також програма пропонує багато різних можливостей для дев’ятикласників: медичне училище, економічні спеціальності; для хлопців — будівельні спеціальності, сантехніки, теслярі. Студенти, які вже здобули ступінь бакалавра, можуть прийняти участь в програмі задля отримання магістерського ступеня вже в Словаччині.

«В першу чергу, програма орієнтована на тих студентів, родини яких не можуть витрачати багато коштів їх на навчання» — зазначив Роман Фрич, кандидат юридичних наук, доцент Ружомберзького католицького університету.

Програма «Free Student» передбачає наступне:

  • Безкоштовне навчання українських студентів у трьох державних вузах: “Katolicka Univerzita v Ruzomberku”  “Presovska Univerzita v Presove” "Technicka univerzita v Kosiciach", що фінансуються урядом Словаччини;
  • Можливість пройти мовні курси та отримати сертифікат. Цього року вони розпочнуться в березні, а безпосередньо перед початком навчання пройде 3-тижневий мовний інтенсив;
  •  Отримання місця в гуртожитках поряд з університетами за пільговою вартістю, а також дотації на харчування;
  • Кращі студенти будуть отримувати стипендії в рамках національної стипендіальної програми, затвердженої урядом Словацької Республіки;
  • Диплом словацьких державних університетів дійсний не тільки на території Євросоюзу, а й у США, Канаді, Австралії, а також в Україні.

«Дуже приємно, що молоді люди з України ідуть на навчання до Словаччини, адже я сам в юності поїхав навчатися до Італії, в Болонський університет, де отримав неоціненний досвід» — каже Ковач Душан, кандидат наук, заступник декана із закордонної співпраці та зв’язків Ружомберзького католицького Університету.

Присутні на прес-конференції батьки минулорічних учасників програми висловили свою подяку організації і зазначили, що повністю всім задоволені.

«Навчання не важке, дитина не завантажена справами. Між парами велика кількість часу, можна і відпочивати, і підпрацьовувати» — коментує мама студента Наталя Сем’янів.

Дізнатися більше про програму майбутні студенти та їх батьки зможуть на зустрічі з представниками словацьких університетів, що відбудеться 28 листопада о 17:00, в школі-ліцеї №23 за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 90. Вхід вільний.

Зареєструватися у програмі та уточнити будь-які деталі проекту можна на сайті, або за телефонами +421949658146 та +380635478288.

 

 

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська навчаннявСловаччині «FreeStudent»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі