• Головна
  • Чому відносно нові томографи в ОКЛ так швидко вийшли з ладу
Кримінал
16:26, 5 грудня 2016 р.

Чому відносно нові томографи в ОКЛ так швидко вийшли з ладу

Кримінал

Спочатку прокуратура, тепер слідче управління ГУНП в області зацікавилося покупкою кількарічної давності в Обласній клінічній лікарні. Мова про томограф, який в 2010 році придбали за значно завищеною ціною, переплативши більш, як три мільйони за китайське обладнання з "німецькими документами". 

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня у серпні 2010 року оголосила проведення тендеру на закупівлю томографа. Заявки подали дві київські фірми – ТОВ «Медімпорт-Україна» і ТОВ «БТЛ Україна», – пишуть "Наші гроші".

У підсумку лікарня купила томограф Somation Emotion вартістю 5,99 млн грн (без ПДВ) у фірми «Медімпорт-Україна». Фірму заснували Ніна Кірпаль і Олександр Ванюшин, а згодом її переписали на сейшельський офшор «Таллердорф Інвестмент Апс».

Слідство встановило, що тендерний комітет неправомірно допустив компанії до участі у тендері. Так, фірми долучили до тендерної документації листи ДП «Сіменс Україна», згідно з якими у серпні 2010 року їх було уповноважено реалізовувати медобладнання компанії. Однак у жовтні цього року «Сіменс Україна» повідомила правоохоронцям, що у 2010 році жодних договірних відносин з вказаними київськими фірмами не мала.

При цьому вартість поставленого томографа є завищеною, вказують слідчі. За даними Івано-Франківської Торгово-промислової палати від 07.10.2016, вартість комп'ютерного томографа Somation Emotion на внутрішньому ринку України станом на час його придбання складала 2,40 млн грн, що на 3,59 млн грн вище від ціни угоди.

25 листопада 2016-го року суд надав слідчим доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, з можливістю їх вилучення.

Відзначимо, що обласна поліція також розслідує переплату ще понад 3 млн грн при закупівлі медичного устаткування Головним управлінням охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації у грудні 2012 року.

Аналогічно на тендер з купівлі 8 ультразвукових діагностичних апаратів УДС-3Д прийшло два учасника – ТОВ «Ілатанмед» і ТОВ «Мед-Інвест» (фірми з групи братів Фісталів і родини Саворовських). Договір уклали з «Ілатанмед» загальною вартістю 4,24 млн грн (без ПДВ). За даними слідства, ціна була завищена на 3,46 млн грн. Крім того, поставлені були апарати з Китаю, а не виробництва ТОВ «Емансіс» (Україна), як зазначалося у специфікації. Головою комітету цих торгів був заступник начальника ГУ охорони здоров’я ОДА Олег Овчар, який, як відомо, з вересня цього року звільнився з департаменту охорони здоров'я за власним бажанням.

Крім того, на 500 тис грн була завищена вартість системи редукції патогенів Miarasol, яку Головуправління охорони здоров’я закупило у вересні 2012 року у ТОВ «ЛабіМед», яке теж було одним із найбільших медичних постачальників часів Януковича. Вартість системи за договором становила 1,3 млн грн, а за даними Івано-Франківської торгово-промислової палати її вартість на внутрішньому ринку України станом на час її придбання складала 800 тис. грн. Головою комітету цих торгів був той же Олег Овчар.

Наразі в ОКЛ жоден з двох томографів не працює. Томограф в міській лікарні працює в аварійному режимі: обстеження проводять тільки найважчим пацієнтам, плановим пацієнтам обстеження на комп’ютерному томографі тимчасово не проводять. 

Нагадаємо читачам історію молодої франківки, яка з інсультом потрапилав ОКЛ 1 грудня. В цей день жоден томограф у державних лікувальних закладах не працював. Через що 23-річній дівчині у важкому стані робили томографію у приватній клініці, тобто за її власні кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #томограф #ОКЛ #кримінал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...