Ексклюзив від колишнього голови правління ПриватБанку в Грузії
17:30, 16 грудня 2016 р.
ПриватБанк і його "націоналізація". Чи такий страшний дідько, як його малюють?
Ексклюзив від колишнього голови правління ПриватБанку в Грузії
В інформаційному просторі України дедалі активніше шириться інформація про націоналізацію найбільшого українського банку ПриватБанк. З огляду на незадовільний стан української економіки та недовіри українців до керманичів країни, українці масово кинулися знімати кошти з рахунків, відкритих у "Приваті". Біля банкоматів вишукуються черги, інкасатори не встигають завозити готівку.
Масла у вогонь підлив й член комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Віктор Романюк. На сьогоднішній прес-конференції у Івано-Франківську, на запитання журналістів "Що робиться у банківській сфері?", він порадив франківцям забирати гроші з банку: "На вашому місці, я б забрав гроші з Приват Банку. Все закінчиться, як і закінчується. За всі помилки платитимуть прості українці".
Чи так страшний дідько, як його малюють, журналіст 0342.ua поцікавився у колишнього керівника обласної філії ПриватБанку, а згодом голови правління ПриватБанку Грузії (2009-2013 роки) Богдана Лесюка.
"Ще два з половиною роки тому я казав, що найгірше, що може очікувати ПриватБанк, за нинішніх політичних, а не економічних чинників, це націоналізація банку. Але, щоб провести націоналізацію, найперше, що потрібно зробити, — це прийняти відповідний Закон, якого наразі немає.
По-друге, націоналізація не проводиться публічно. Якби банк хотіли націоналізувати, то "А" — прийняли б той же Закон, "Б" — зробили б це тихо, а кричали б про це на всю країну.
По-третє. Для того, щоб провести націоналізацію, потрібно багато грошей. Адже націоналізація, це НЕ конфіскація. І тим паче, не тотожна з ліквідацією. Відповідно, акціонерам потрібно заплатити гроші, викупити їхні акції. Чи є у країни такі гроші? Дуже сумнівно. І чи спроможна держава управляти такою структурою як ПриватБанк? Відповідь — ні!
По-четверте. При націоналізації міняється лише структура власників і сама форма власності. Але це абсолютно не зачіпає інтереси ні вкладників, ні позичальників, чи будь-якого клієнта банку.
Найуспішніше, що навчилася робити наша влада, так це маніпулювати громадською думкою
Чи є підстави для націоналізації ПриватБанку? Будь-який банк працює у тому ж економічному середовищі, що й всі ми. Сьогодні в Україні немає жодного банку, який би не мав проблем. Але ці проблеми чітко прописані. Особливо це стосується тих банків, які пройшли стрес-тестування. ПриватБанк, як системний банк, має відповідний план капіталізації, докапіталізації, який узгоджений з Нацбанком і завершується 1 січня 2019 року. Тобто зараз ще триває проміжний етап, на якому банк повинен прийти до певного рівня капіталу. Майже половина коштів, які поступили з рефінансування Національного банку, вони знаходяться у банкоматній мережі, у касах банку. Ці кошти живі, матеріальні. В нас є банки, які взагалі мають капітал у від'ємному значенні. І вони успішно працюють і відносно них не ведеться ніяких атак.
А зараз на ПриватБанк ведеться атака, методом психологічного тиску на клієнтів банку, які, забираючи кошти з рахунків, можуть спровокувати ситуацію, коли банк починає, так би мовити, "шкутильгати". Тому, те, що відбувається зараз відносно ПриватБанку, то це звичайне бажання отримати "ласий шматок".
На превеликий жаль, найуспішніше, що навчилася робити наша влада, так це маніпулювати громадською думкою. Тож, при низькій економічній і політичній свідомості наших людей і провокуються такі ситуації, як зараз. Різні країни, у різний період часу мали аналогічні проблеми. Але, на відміну від нас, там люди, у скрутній ситуації, несли гроші і золото в банки, а не забирали їх. Але, як вже показує досвід, скільки би нашим людям не говорити, вони все зроблять навпаки".
Довідково: ПриватБанк за підсумками 2016 року увійшов до рейтингу кращих світових банків The Banker's Bank of the Year Awards 2016 і визнаний банком року в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...