• Головна
  • Франківчани обурені зрівнялівкою. З 2017 року зміниться порядок розрахунку за спожитий газ у багатоповерхівках
16:59, 27 грудня 2016 р.

Франківчани обурені зрівнялівкою. З 2017 року зміниться порядок розрахунку за спожитий газ у багатоповерхівках

З 1 січня 2017 року мешканці будинків, на які було встановлено загальні лічильники, будуть змушені сплачувати рахунок за газ на цілий будинок порівну. Це не стосується лише тих, в кого є індивідуальні прилади обліку. Мешканці незгодні з такою системою і з радістю б відмовилися, проте відмовитися неможливо...

До редакції 0342.ua звернулися мешканці багатоквартирного будинку по вулиці Бандери, 62. Вони були обурені діями представників ПАТ «Івано-Франківськ газ».

Річ у тому, що ще в жовтні цього року підприємство за власні кошти поставило загальнобудинковий лічильник. До слова, про його встановлення мешканців не повідомили, лише вивісили оголошення, що такого-то числа буде перекрито газ.

Після цього кожен мешканець отримав для підпису наступний договір:

Якщо коротко, в даному документі йшлося про те, що з 1 січня 2017 року один лічильник на весь дім буде враховувати спільні витрати блакитного палива і порівну розподіляти між всіма квартирами. Винятком будуть лише ті квартири, де є індивідуальні прилади обліку: вони платитимуть по факту споживання і їхні показники відніматимуться від загального рахунку.

Зазначимо, що в договір є безстроковим. Він розривається лише тоді, коли мешканці квартир в усьому будинку встановлять індивідуальний лічильник (п. 9).

Мешканці такий договір підписувати відмовилися, про що й повідомили у колективному листі-зверненні до керівництва ПАТ «Івано-Франківськ газ». Відмову не складно зрозуміти: власнику квартири, який цілими днями на роботі і споживає газу мало не хочеться сплачувати рахунки сусіда, який опалює приміщення газовими конфорками чи день у день готує їсти для великої родини.

Також варто враховувати те, що, навіть якщо в квартирі ніхто не прописаний, господар квартири зобов’язаний буде заплатити за одну людину, навіть якщо ніхто там не проживає.

Проте, не дивлячись на відмову, на початку грудня мешканці будинку на Бандери, 62 знову під підпис отримали аналогічні договори. Разом з ним кожного прийшов лист зі сповіщенням, що мешканець або укладає договір, або, відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, у разі відмови споживачів від встановлення загальнобудинкового вузла обліку буде складено Акт про порушення, а  розрахунки за спожитий газ будуть проводитися за граничними нормами споживання, які в середньому в 2,5 рази більше нині діючих: 

  • при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 9,8 куб. м (замість 4,4 куб. м);
  • при наявності газової плити та відсутності централізованого гарячого водопостачання - 18,3 куб. м (замість 7,1 куб. м).

Варто відмітити, що і в КП "МІУК", і в ПАТ «Івано-Франківськ газ» наголошують, що врегулювання всіх питань з приводу газопостачання здійснюється безпосередньо з мешканцями будинку, а не через балансоутримувача (будинок на Бандери, 62 перебуває на балансі КП "МІУК"). Вони посилаються на постанову Кабміну № 869 Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги:

Зазначимо, що подібні скарги від мешканців багатоквартирних будинків у Франківську чуються звідусіль і будинок на Бандери, 62 не є винятком.

Проте ПАТ «Івано-Франківськ газ» діє в рамках "Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку", затвердженого Кабміном в січні 2016 року.

Згідно нього, у разі, якщо у абонента немає внутриквартирного лічильника обліку газу, постачальник може встановити будинковий лічильник обліку на багатоквартирний будинок. Якщо згоди досягнути сторонами не вдалося, газопостачання може бути припинено зовсім. Якщо абонент не згоден розраховуватися за газ за свідчення будинкового лічильника, користувач має право відмовитися від нього і встановити персональний квартирний лічильник, але за свій рахунок.

Важливо відмітити, що в законі "Про забезпечення комерційного обліку природного газу"  вказано, що до 2018 року 100% багатоповерхівок в Україна мають бути забезпечені газовими лічильниками. 

Там же зазначено, що що тим, хто не встановить лічильник на газ до цього часу, відключать постачання блакитного палива:
1465569312_скрін

Тож бачимо, що тим українцям, хто ще не встановив газові лічильники, варто задуматися про це у найближчий час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #1січня2017року #загальнобудинковийлічильник #ПАТ«Івано-Франківськгаз» #Бандери #62
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...