• Головна
  • З сьогоднішнього дня мінімальна заробітна плата становить 3200 грн, а прожитковий мінімум — 1544 грн
16:30, 1 січня 2017 р.

З сьогоднішнього дня мінімальна заробітна плата становить 3200 грн, а прожитковий мінімум — 1544 грн

Сьогодні, 1 січня, набув чинності законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", відповідно до якого мінімальна заробітна плата підвищилася до 3200 грн.

Відтепер "мінімалка" встановлюється на рівні вище прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а розміри посадових окладів відв'язали від мінімальної заробітної плати.

Змінений акт передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. Так, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) буде встановлюватися Кабміном. У бюджетній сфері підприємства будуть визначати тарифні ставки самостійно в колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, а це 1544 грн.

Так, вносяться зміни в закони України, в яких заробітна плата або посадові оклади визначаються на основі мінімальної заробітної плати. Передбачається визначати їх в співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

Підвищення прожиткового мінімуму прогнозуються ще із 1 травня — 1 тис. 624 гривні, та з 1 грудня — 1 тис. 700 гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #заробітняплата #прожитковиймінімум #3200грн
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...