• Головна
  • Коломияни побоюються екологічної загрози. Відео
09:01, 20 січня 2017 р.

Коломияни побоюються екологічної загрози. Відео

В області запрацює новітня установка з утилізації біологічних відходів – інсинератор, який розмістять у Коломиї. Однак, мешканці міста б'ють на сполох, адже інсинератор планують розмістити у одному зі спальних районів міста. 

Упродовж року на території Івано-Франківської області накопичується близько 50 тонн медичних відходів. На їх знешкодження область витрачає чималі кошти, адже залишки переробляють у інших областях.

Ще у 2013 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбано спеціальне обладнання для спалювання органічних твердих відходів  інсинератор «Мюллер» моделі СР.50 М. Ця установка вартістю понад 2 млн грн незабаром запрацює у Коломиї. Фактично, це друге місто на Західній Україні після Львова, яке використовуватиме установку для термічного знищення біологічних відходів. 

Медики в один голос заявляють, що наявність такого обладнання є вкрай необхідною для області. За офіційними підрахунками, тільки у медичних закладах Коломиї за рік назбирується близько 2 тонни біоматеріалів.

«Усі медичні відходи повинні бути правильно утилізовані для безпеки та здоров’я людей. На даний час все частіше застосовують ефективні методи знешкодження медичних відходів проте особливим повинен бути підхід до утилізації біоматеріалу, який щоденно забирають при проведенні оперативних втручань. Це не тільки невеликі шматки тканин організму, інколи цілі частини людського тіла, які потребують утилізації, тому вирішення цього питання є вкрай важливим для нашої області »  відзначив к.мед.н., доцент, лікар-хірург Олег Атаманюк.

Інсинератор буде знаходитися на території ТзОВ «БМГ» на вулиці Аеропортній. Мешканці навколишніх будинків занепокоєні таким рішенням. Активіст, керівник міської організації партії «ВОЛЯ» у КоломиїМихайло Рогів відзначає, що така установка вкрай необхідна, адже медичні відходи ніде утилізовувати, однак розташовуватись вона повинна у віддаленому від людей місці, щоб не створювати їм дискомфорту.

«Мешканці занепокоєні тим, що інсинератор встановлюють поряд з великим житловим масивом, до якого прилягають індивідуальні забудови і будь-яка помилка може становити загрозу цим мешканцям, хоча влада запевняє, що дана установка є абсолютно безпечною,  розповідає Михайло Рогів.  Зараз мешканці збирають підписи, на їх думку розмістити таку установку можна на території району, селам такий інвестиційний проект міг би, навіть, приносити кошти. Можна розмістити і на території міста, тут є технопарк, виробничі площі, районна рада повинна знайти територію, яка знаходиться дальше від проживання людей»,  відзначив Рогів.

Найбільше коломиян непокоїть те, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в мікрорайоні, де й так уже є проблема зі сміттєзвалище. 

У Коломийській РДА запевняють: жодних ризиків чи загроз дане обладнання не несе. «Такі установки давно функціонують у Львові, Хмельницькому і є абсолютно безпечними. Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею приблизно 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце»  зазначила заступник голови РДА Любов Михайлишин.

Погодження розміщення інсениратора на цій території відбувалось під час громадських слухань. Однак, Михайло Рогів відзначає, що була порушена процедура їх проведення. Тому вони наполягають на черговому обговоренні цього питання з мешканцями та врахуванні їх думки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #коломия #утилізаціяліків #екологічназагроза
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...