• Головна
  • Хто з українців ризикує не одержувати пенсію?
12:01, 23 січня 2017 р.

Хто з українців ризикує не одержувати пенсію?

Про деталі пенсійної реформи говорив Андрій Рева, Міністр соціальної політики України в прямому ефірі каналу каналу NewsOne.

Нинішня пенсійна реформа, за словами чиновника, є своєрідним контрактом поколінь, коли нам допомагають наші батьки, а потім ми допомагаємо рідним,коли вони не в змозі самі себе забезпечити.

За словами міністра, більшість українців вважають, що платити внески до Пенсійного фонду не потрібно.

«І ось у нас виходить, що 141,5 млрд. грн у нас дотація з бюджету і 142,5 млрд. — це внески до Пенсійного фонду», — сказав Рева.

Тобто, міністр пояснює, що той, хто не платив внески, може не отримати пенсії взагалі. Тому що, за словами міністра, люди не повинні думати, що про пенсіонерів повинен думати хтось інший, а не вони самі.

«Підхід повинен бути до всіх однаковий: якщо ти не платиш і досягнеш пенсійного віку — ти не зможеш розраховувати на те, що тобі будуть платити пенсію», — підсумував міністр.

Для отримання трудової пенсії жінкам необхідно пропрацювати 30, а чоловікам — 35 років. Як підрахували в Мінсоцполітики, українці з мінімальною зарплатою за все життя не заробили навіть на мінімальну пенсію.

Так, в середньому українці живуть після 60-ти 18 років. Щоб отримувати мінімальну пенсію 949 гривень (така пенсія була 2015-го), потрібно накопичити 204,9 тисячі гривень. При цьому за все життя з таким рівнем зарплат чоловіки могли накопичити всього 194,3 тисячі, а жінки — 166,6 тисячі гривень (згідно з даними 2015-го).

«2017 року коефіцієнт співвідношення сплаченої суми з мінімальної зарплати до суми отриманої пенсії працівниками становитиме: для жінок: 94,09%; для чоловіків: 109,77%. Ситуація порівняно з 2016-м має істотно покращитися», — зазначають в міністерстві.

До речі, 2017 року крім індексації пенсій на 10,1%, яке передбачено в бюджеті, на українців чекає “осучаснення”. Пенсії планують підвищити в середньому на 300 гривень п’яти мільйонам українців, уточнює віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Детально розповісти не можу, тому що рішення ще не прийнято. Але що таке осучаснення пенсій? Це і є, по суті, рішення тієї основної проблеми, коли пенсія новопризначена набагато вище пенсії старих пенсіонерів. Осучаснення передбачає підводити “старі пенсії” до нових. Яким чином це вийде зробити — відразу або поетапно — це питання ще обговорюється», — розповів заступник голови ПФ Микола Шамбір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #пенсійнареформа #хтоотримуватиме
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...