• Головна
  • Як працюють прикарпатські нардепи. Інфографіка
18:20, 29 січня 2017 р.

Як працюють прикарпатські нардепи. Інфографіка

За два роки діяльності Верховної Ради вісім відсотків законодавчих ініціатив депутатів від нашої області отримали підтримку парламенту. Отже, за результатами моніторингу діяльності депутатів-мажоритарників від Івано-Франківщини, який провели активісти Громадської мережі «ОПОРА», нардепи з Прикарпаття опинилися на п’ятому місці у рейтингу парламентської активності.

Як пояснив керівник Івано-Франківського осередку ГО «ОПОРА» Іван Маруняк, така форма отримання інформації є зручною насамперед для виборців, щоб вони зробили певні висновки для себе.

«Ми не надаємо категоричних висновків про те, добре працює депутат чи погано. Ми надаємо загальну картину того, як вони працювали, а вже виборцям вирішувати», — зазначив Маруняк.

Наші законотворці переймались економікою

Протягом перших двох років роботи Верховної Ради України VIII скликання народні депутати, обрані в одномандатних округах області, 433 рази виступали ініціаторами проектів законотворчих ініціатив. Найбільше уваги впродовж цього періоду законотворці приділяли питанням економічної політики, виступивши 170 разів авторами відповідних законотворчих ініціатив. Серед пріоритетних тем у законотворчості прикарпатських мажоритарників також є галузевий розвиток — 123 рази депутати були ініціаторами відповідних законотворчих ініціатив.  35 разів депутати виступали ініціаторами законотворчих ініціатив, що стосуються державного будівництва, 39 разів були ініціаторами законотворчих ініціатив у сфері правової політики і 26 — у сфері соціальної політики.

Іншим сферам прикарпатські парламентарі приділяли менше уваги. А найменше — питанням двосторонніх міжнародних угод: дві законотворчі ініціативи, та питанням заяв і звернень ВРУ й установчих повноважень, зареєструвавши по одній законотворчій ініціативі.

Найбільше чинних законотворчих ініціатив у заліку Анатолія Диріва — 10. Із них — сім постанов (п’ять стосуються процедури розгляду законопроектів) та три закони. Юрій Дерев’янко є співавтором шести законопроектів, що набули чинності, та трьох постанов. Михайло Довбенко є співавтором семи законотворчих ініціатив, що набули чинності, — чотири постанови (одна стосується процедури розгляду законопроектів) та три закони. Юрій Соловей — автор двох постанов, які стосуються процедури розгляду законопроектів, та співавтор чотирьох законів. У заліку Олександра Шевченка — два законопроекти, зареєстровані в співавторстві, що стали законодавчими актами. Найменше чинних законотворчих законодавчих актів у заліку Юрія Тимошенка — один, і той подано у співавторстві.

Юрій Дерев’янко — найактивніший

Протягом перших двох років роботи Верховної Ради України VIII скликання найвищу законотворчу активність зафіксовано в Юрія Дерев’янка, який зареєстрував 110 законотворчих ініціатив, що становить 25% загальної кількості законотворчих ініціатив прикарпатських мажоритарників. На другій позиції за кількістю зареєстрованих законотворчих ініціатив перебуває Анатолій Дирів — 94 проекти законодавчих актів. Михайло Довбенко зареєстрував 73 законотворчі ініціативи, Юрій Соловей — 61 законотворчу ініціативу, а у заліку Юрія Тимошенка — 56 законотворчих ініціатив за два роки парламентської діяльності у Верховній Раді. Найменше законотворчих ініціатив протягом перших двох років роботи парламенту VIII скликання зареєстрував Олександр Шевченко. У заліку парламентаря 39 законотворчих ініціатив, що становить 9% загальної кількості проектів законодавчих актів, поданих до парламенту прикарпатськими народними депутатами.

csm_opora2_4727b9bcc4

Юрій Соловей — вправний оратор

Протягом перших двох років роботи парламенту найчастіше для виступів під час пленарних засідань Верховної Ради реєструвався Юрій Соловей — 146 разів. А фактично правом на виступ народний депутат скористався 139 разів, оскільки у семи випадках він передав слово колегам. Юрій Дерев’янко для виступів реєструвався 62 рази, правом виступу скористався 59 разів, три рази передав слово іншим депутатам. Юрій Тимошенко реєструвався на виступ 50 разів, правом на  виступ під час пленарних засідань скористався 46 разів і чотири рази передав слово колегам. 42 рази на виступ реєструвався Михайло Довбенко, але фактично цим правом він скористався 40 разів, оскільки двічі передав слово іншим депутатам. Олександр Шевченко протягом двох років один раз виступив під час пленарних засідань парламенту, а Анатолій Дирів один раз зареєструвався на виступ, проте цим правом не скористався, передавши слово іншому депутатові.

Прикарпатські обранці — дисципліновані

За даними письмової реєстрації, найвищий показник відвідуваності засідань парламенту в Юрія Дерев’янка — 96%, парламентар із 247 засідань пропустив 10, з них два засідання пропущено через відпустку, а вісім — з невідомих причин. На однаковому рівні відвідуваність засідань Ради у депутатів Михайла Довбенка та Анатолія Диріва — 94,3%. Юрій Тимошенко відвідав 85% засідань, Юрій Соловей — 81,4% засідань Верховної Ради України, пропустивши 46 засідань. Найнижчий показник відвідуваності в Олександра Шевченка, який з 247 засідань був присутній на 179 і з невідомих причин відсутній на 68 засіданнях. Враховуючи те, що у парламенті є депутати, які відвідали лише від двох до п’яти відсотків засідань, то прикарпатських нардепів можна вважати достатньо дисциплінованими.

Куди мажоритарники надсилали запити?

Народні депутати, обрані в одномандатних округах області, за два роки роботи у Верховній Раді України VIII скликання 161 раз звертались з депутатськими запитами до органів влади. Найбільше запитів прикарпатські парламентарі адресували керівникам міністерств і відомств — 75. Кабінетові Міністрів вони адресували 52, Генеральному прокуророві — 17, місцевим органам влади — 12 запитів. Найрідше парламентарі звертались із запитами до Голови Верховної Ради — 5 разів, і жодного запиту не було спрямовано на адресу Президента. Майже половина запитів від загальної кількості, яку подали прикарпатські мажоритарники, належить Юрієві Дерев’янку — 74. Юрій Тимошенко подав 24, Михайло Довбенко — 22, Юрій Соловей — 19, Олександр Шевченко — 18 запитів. Найменше правом на депутатський запит скористався Анатолій Дирів, подавши лише чотири депутатські запити.

«Списочники» також працюють

У дослідженні аналітики «ОПОРИ» сконцентрувались на діяльності депутатів-мажоритарників. Для повноти картини журналіст «Галичини» включив у рейтинг прикарпатських депутатів, які пройшли за списком партії «Народний фронт», а саме Юрія Бабія та Володимира Шкварилюка. Для цього ми проаналізували дані офіційного сайта Верховної Ради. Зокрема, Юрій Бабій зареєстрував 16 законопроектів, з яких чотири стали законами, подав запитів, виступив п’ять разів і відвідав 96% засідань за даними письмової реєстрації депутатів. Володимир Шкварилюк зареєстрував 63 законопроекти, з яких 13 стали законами, подав сім запитів, сім разів виступив у парламенті і відвідав 90% засідань.

З огляду на те, що народний депутат України Віктор Шевченко депутатських повноважень набув на початку п’ятої сесії (вересень 2016 р.), дані про його парламентську активність у дослідження не внесено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франівськ #новиниІвано-Франківська #народнідепутати #діяльність #аналітика
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...