Збагатитися на покійних безхатченках – у Івано-Франківську реально

Кінець минулого та початок поточного року стали періодом проведення багатьох державних закупівель усіх комунальних підприємств міста. Тож, ми вирішили «промоніторити»: що і за скільки купували за рахунок міського бюджету. І зацікавилися незвичним тендером...

26 грудня 2016 року Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради було проведено тендер для приватних компаній, що повинні доставляти покійних безхатьків та самотніх людей без родини на судово-медичну експертизу.

Очікувана вартість становила 800 000 гривень. В аукціоні взяли участь два учасника: ТОВ «АНАПА» та ФОП Дубовий Андрій Михайлович. Основним критерієм визначення переможця була ціна. ФОП Дубовий Андрій Михайлович запропонував 798 000 грн, а  ТОВ «АНАПА»  795 000 грн. Відповідно переможцем стало товариство з обмеженою відповідальністю «АНАПА» і 16 січня 2017 року з ним було укладено договір.

Три тисячі гривень стали основним аргументом у виборі фірми-переможця. У департаменті не зважили навіть на те, що ТОВ «АНАПА» (згідно Єдиного державного реєстру) було зареєстровано за місяць до проведення тендеру  28 листопада 2016 року. І навіть мізерний розмір статутного капіталу — 1000 грн також не насторожив чиновників. 

Аби надавати послуги з доставки покійних людей "особливих" категорій фірма-переможець повинна мати у штаті водіїв та санітарів, а також транспортний засіб, придатний для доставки померлих.

Згідно п.2 ст. 16 Закону України про державні закупівлі Замовник установлює один або кілька з кваліфікаційних критеріїв:

-          наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

-          наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

-          наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

З усіх перелічених критеріїв Департамент встановив лише один  наявність обладнання та матеріально-технічної бази, проте у ТЕХНІЧНИХ ВИМОГАХ зазначено наявність санітара, тобто наявність «працівника відповідної кваліфікації, який має необхідні знання та досвід».

Наявність матеріально-технічної бази у ТОВ «АНАПА» підтвердили лише довідкою про існування орендованого авто і як доказ надали договір його оренди. Орендували автомобіль Mercedes-Benz у свого засновника — Німчука Богдана Богдановича.

Якщо узагальнити, то процедура закупівлі від початку і до кінця була проведена згідно закону України, проте деякі очевидні нюанси спонукали нас детально вивчити це питання. І ось що нам вдалось з’ясувати:

Згідно стану чинної нормативної бази, покликаної регулювати питання перевезення тіл померлих до місць їх зберігання (моргів), нами було встановлено, що згідно п.19 та п.20 наказу Держжитлокомунгоспу №193 від 19.11.2003  Організація поховання одиноких громадян, осіб без певного місця  проживання,  осіб,  від  поховання  яких відмовилися рідні, знайдених, невпізнаних трупів, у разі відсутності родичів, або осіб чи  установ,  які  можуть  взяти  на  себе  організацію поховання, покладається на ритуальні служби згідно  з  замовленням  медичних закладів. Оплата здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

Доставка  в  морг  для  встановлення  причин  смерті цієї категорії осіб здійснюється органами внутрішніх справ. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.1995 №6 визначено, що відповідальність за доставку тіла покійника, його одягу та інших предметів, що безпосередньо мають  відношення  до  покійника,  у  морг покладається на особу, яка призначила експертизу і здійснюється бригадами, склад яких комплектується з працівників  органів  Міністерства   внутрішніх   справ,   або   з працівників інших служб, що спеціалізуються на цьому.

У випадках   смерті   в  лікувально-профілактичних  установах організація доставки трупа  до  моргу  покладається  на  керівника цієї установи. У випадках, коли  бригада швидкої медичної допомоги констатувала смерть особи,  що  померла  на  вулиці  або в іншому громадському місці, доставка трупа до  моргу здійснюється цією бригадою. При  цьому  лікар (фельдшер) бригади зобов'язаний надати черговому санітару моргу заповнений відривний талон до "Супровідного листа".

Генеральною прокуратура України спільно з МВС України і МОЗ України було прийнято спільний наказ від 25.10.2011 №102/65/692 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини» в якому чітко зазначено, що транспортування тіл померлих з ознаками насильницької смерті чи підозри на таку до бюро судово-медичних експертиз здійснюється в установленому законодавством порядку обов’язково в супроводі працівника органу внутрішніх справ. 

І ось тут виникає низка логічних запитань: на основі чого перевезення тіл померлих довірили приватній фірмі без жодного досвіду діяльності у цій сфері і лише за наявності автомобіля? Якими нормативно-правовими актами врегульовуються ці питання, адже законом визначено ряд осіб, які повинні здійснювати доставку тіл померлих? Їх ми поставили компетентним органам і сподіваємося на швидку відповідь.    

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська доставкапомерлих судово-медичнаекспертиза Демартаменткомунальний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
1244 перегляди в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
НА ФОТО: Робота Богдана Бринського "Я галичанин" Графічні твори європейських митців, портрет відомого художника Михайла Фіголя та скульптури подарували Музею мистецтв Прикарпаття художники Михайло Вітушинський, Богдан Бринський та Михайло Мурафа. 34 роки берегли кераміку Михайла Мурафи у дитсадку “Карпатська казка”. Тепер її передали у фонд музею, щоби зберегти мистецькі роботи. Богдан Бринський подарував свою роботу – портрет свого вчителя, відомого живоп...
Різне
Серед громадян, які достроково можуть вийти на заслужений відпочинок: матері дітей з інвалідністю, які виховували їх до шести років. За такої умови, жінки можуть піти на пенсію в 50 років за наявності 15-річного трудового стажу, що передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».Про це повідомляє газета «Пенсійний кур’єр».До числа дітей з інвалідністю з дитинства належать підлітки з інвалідністю, віком до 16 років.Порядо...
Різне
Прикарпатський кліматичний курорт село Тататрів Яремчанської міськради Івано-Франківської області буде зустрічати гостей новим придорожним знаком висотою понад 5 метрів.  Новий знак встановили при в'їзді зі сторони Микуличина, обабіч автодороги Н-09 "Мукачево - Львів". "Дизайн знаку розроблявся на основі нашого логотипу-бренду села та світлин найбільш популярних туристичних об'єктів Татарова", - написав сільський голова Татарова Олег Дзем'юк. ‎
Різне
Тож, з цієї нагоди цікаві факти про напій: За китайською легендою, чай винайшов імператор Шен Нонг у 2737 році до нашої ери. Під час подорожі слуги скип’ятили імператору воду, щоб її очистити, і в посудину з кип’ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій так сподобався Шен Нонгу, що згодом став національною гордістю. Такі країни, як Японія, Китай, Індія, а також Шрі-Ланка і Тайвань, мають найбільші чайні плантації. Колись у чашку перед чаєм налива...
Культура
Зґарди є одними з найдавніших нагрудних гуцульських прикрас. У текто­нічному відношенні — це складна композиційна система, яка об’єднує один або кілька ритмічно-пластичних рядів різнотипних солярних знаків, нанизаних на “ретізки”, ремінець тощо, розміщених між собою на віддалі “переліжок” і з’єднаних “чепрагами” .Композиційним центром часто виступає більший за розмірами рівносторонній хрест, що об’єднує всі інші, іноді щораз менші хрестики. Зґарди - є одні...
Різне
З давніх - давен прообразом мудрої жінки вважалася та, що вміло тримала важіль правління та знала межу, за яку не переступали ані її розум, ані вродлива постать. Завдяки їй українська земля могла сміливо вважатися княжою, бо не кожну державу під своїм ліктем тримала жінка. І було дане ім'я їй: Княгиня Ольга. Дружина великого воєначальника та дипломата Князя Ігора. Саме Ольга відкрила шлях до закордонних стосунків. Навчила своїх підопічних шанувати слово Бо...
Суспільство
Івано-Франківськ посідає 5 місце в Україні з найнижчим рівнем показника по дотриманню водіями законодавства у частині застосування ременів безпеки. В Івано-Франківську пасками безпеки користуються лише 16,2 % водіїв. Про це свідчать результати дослідження ГО Vision Zero та Центру демократії та верховенства права.  При цьому у столиці справи з безпекою найкращі – ременями пристібається 51% автомобілістів.Досить непогані показники також у Черкасах 40%, сусід...
Спорт
В березні 2020 року Івано-Франківськ прийматиме міжнародні змагання - чемпіонат Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби. "Масштабна подія для міста, адже до нас приїдуть делегації з 16 країн! Сьогодні мали бесіду щодо проведення заходу з президентом легкої атлетики України Ігорем Гоцулом. Переконаний, Івано-Франківськ точно сподобається нашим гостям", - написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook міський голова Руслан Марцінків.
Різне
У центрі Києва зауважили оновлений кортеж другого президента України Леоніда Кучми. Тепер колишній глава держави їздить на більш свіжому Mercedes. Як повідомляє "OBOZREVATEL", Кучма став використовувати Mercedes-Benz S600 Guard W222 – особливу, захищену версію німецького преміум-седана останнього покоління. До цього він пересувався на минулому поколінні флагманської моделі Mercedes S-Class W221. Цей автомобіль, також оснащений бронею, прослужив політикові...