Що зробила більшість у міськраді Франківська для розвитку міста?

Бюджетні кошти “Свобода” розподіляє між “своїми” фірмами. Саме так проводиться благоустрій. Заходи для піару партії оплачуються мешканцями міста. БПП “Солідарність” декларує захист зелених зон.

Депутат від БПП забудовує ділянку поблизу міського озера. “Батьківщина” реалізувала лише один з обіцяних пунктів. Такі підсумки аналізу пріоритетів трьох партій, які утворили в Івано-Франківській міській раді негласну коаліцію, – пише "Антикорупційна платформа"

На початку 2016 року представники Громадського руху ЧЕСНО запропонували всім політичним силам Івано-Франківської міської ради визначити та презентувати громадськості 10 головних пріоритетів, над якими депутати працюватимуть протягом каденції.

ВО “Свобода” PR за бюджетні кошти

Фракція “Свободи” у міській раді найбільша – 14 депутатів. Міський голова, частина заступників, секретар ради, більшість в бюджетній комісії – “свободівці”.  Таким чином партія отримала можливість не лише приймати ключові рішення в місті, але й майже безперешкодний доступ до розпорядження бюджетними коштами.

Пріоритети фракції “Свобода” дублюють програму Руслана Марцінківа “Івано-Франківськ 2020. Місто для життя”. Умовно їх можна поділити на соціальні, інфраструктурні та адміністративні.

Серед соціальних пріоритетів – будівництво дитячих садків, встановлення дитячих майданчиків та збільшення зелених зон.

“Збіг обставин”: дитсадки, сквери та дитячі майданчики на округах “Свободи”

За 25 років ув Івано-Франківську не збудовано жодного дитячого садка. Міська рада попереднього скликання зрушила з мертвої точки цю проблему та заклала кошти на будівництво 4-х дитсадків. Маючи у раді минулого скликання більшість, – “Свобода” “вибила” під свої округи два дитсадки. А йдучи на місцеві вибори, партія підхопила на знамена тему і активно на ній піарилася.

У 2016 році відкрили два нових садочки. У травні –  “Вишиванка” у мікрорайоні “Пасічна”, який коштував 26 мільйонів грн. Ініціювання його будівництва в своїх депутатських звітах вказали відразу аж два депутати-”свободівці” Роман Харук та Андрій Строїч.У приміському селі Хриплин відкрили садок “Мрія” на 90 місць.

Ще два дитячі садки відкриють у 2017 році. На “вотчині” керівника фракції “Свобода” Романа Онуфріїва в селі Угорники 3 роки зводили  дошкільний заклад за 5,2 мільйони грн. У селі Вовчинець дитсадок обіцяли відкрити до 1 вересня 2016 року, однак дотепер він ще не функціонує. На початку цього року влада заявила, що здійснюється розробка кошторисної документації для дитсадка в мікрорайоні “Каскад”. За “дивним збігом обставин” саме в цьому мікрорайоні 5 із 5-ти округів займають депутати “Свободи”.

Ще одним соціальним пріоритетом “Свободи” є встановлення дитячих майданчків. Згідно з депутатськими звітами, у місті за рік встановили з десяток дитячих майданчиків. На “свободівських” округах помпезно відкрили 3 великих майданчики.

У мікрорайоні “Каскад” на округах секретаря міськради Оксани Савчук і двоюрідного брата мера Романа Марцінківа. У мікрорайоні “БАМ” майданчик встановили на межі округів Сергія Абрам’яка і Мар’яна Вагилевича.

Щодо пріоритету зі створення нових зелених зон, то для порівняння – станом на 2016 рік в Івано-Франківську в процесі будівництва знаходиться понад 100 багатоповерхових будинків.  Натомість, існуючих парків та скверів у місті є трохи більше 30-ти. Близько 4 мільйонів гривень витратили з міського бюджету на озеленення та роботи зі зрізування дерев та викорчовування пнів. Утримання зелених зон обійшлось у понад 1 мільйон гривень.

За 2016 рік у місті з’явилося 16 нових скверів.  У звіті департаменту ЖКГ вказано, що на нові сквери місто витратило понад 9,5 мільйонів грн. У цьому ж звіті підрядником фігурує ТОВ “Івано-Франківська дорожня служба”. Засновником цього товариства є фірма “Західполіремкомплект”. Керує нею Ірина Джус, яка балотувалась у 2015 році від ВО “Свобода” до міської ради. З цими ж підприємствами була пов’язана і секретар міськради “свободівка” Оксана Савчук. “Івано-Франківська дорожня служба” лише на підрядах з благоустрою парків та скверів отримала майже 2 мільйони гривень бюджетних коштів.

Сквери на свої округах отримали і “свободівці” – Оксана СавчукРоман МарцінківВасиль СкиданчукМаріана ПроданАндрій Грималюк. А на окрузі Романа Харука облаштована дамба та влаштоване освітлення у сквері на 1,7 мільйони грн.

Гроші за благоустрій у “свободівських” кишенях?

Серед інфраструктурних пріоритетів “Свободи” – ремонт доріг, брукування тротуарів, встановлення елементів дорожньої інфраструктури, заміна вуличного освітлення та енергозбереження.

Однією з головних тем “Свободи” впродовж останніх років є ремонт доріг та міжбудинкових проїздів – це ще два пріоритети фракції. Минулого року “Свобода” додала іще один – брукування тротуарів За 2016 рік відремонтовано 20 об’єктів на 31,3 мільйони грн. Серед підрядників теж простежується “свободівський” слід – 12 об’єктів на суму у понад 20,6 мільйонів грн відремонтувала ТОВ “Івано-Франківськавтодор”. Співзасновником підприємства є Володимир Височанський, якого в пресі пов’язують зі “спонсором” ВО “Свобода” та екс-нардепом від цієї партії Ігорем Кривецьким.

Міжбудинкових проїздів відремонтовано 57. Коштувало це місцевому бюджету 27 мільйонів. Більшість підрядів отримали все ті ж “свободівські” ТОВ “Івано-Франківськавтодор” та ТОВ “Івано-Франківська Дорожня Служба”. Вони ж брукували більшість із 37-ми облаштованих тротуарів в місті.

Стосовно пріоритету модернізації освітлення, то в звіті департаменту ЖКГ вказано, що вдалось встановити на 16 вулицях та облаштувати його в 10 дворах. Також облаштована підсвітка трьох будинків в центрі міста, що є пам’ятками архітектури міста. Облаштовують освітлення двох перехресть.

А стосовно пріоритету масового поширення енергозбереження, то в Івано-Франківську функціонує програма “Теплий дім”, орієнтована на заміну вікон у під’їздах та ”Теплова модернізація” – комплексне утеплення будинків. “Масово” вдалось утеплити лише 10 будинків  за рік.

Піар на ксьонзах і ЦНАПах

За рік у Франківську відкрили 3 ЦНАПи: у мікрорайоні Пасічнамікрорайоні БАМ та Каскаді. Центри орієнтовані на територіальні громади мікрорайонів, надають понад 100 послуг. Певною особливістю відкриття таких закладів є помпезність початку їх роботи. На відкритті обов’язково присутній міський голова та депутати-свободівці, округи яких розташовані в мікрорайоні. Як і у випадку із дитсадками – розташування ЦНАПів теж співпадає з округами “свободівців”.

Ще одним обов’язковим атрибутом є присутність на відкритті священиків і супроводжується це все культурно-масовими заходами.

Стосовно електронізації процесу надання довідок, то на оновленому сайті міста з’явився розділ “Електронні послуги”, де можна замовити різні документи. За рік роботи ресурсу іванофранківці скористались такими послугами майже 70 000 разів.

У роботі депутатів “Свободи” чітко простежується ряд незмінних тенденцій: в межах округів кожного із “свободівців” обов’язково здійснювались роботи з благоустрою, ремонт дороги, міжбудинкових проїздів, встановлювався дитячий майданчик чи брукувався тротуар. Відкриття проводяться помпезно із залученням чиновників вищих рівнів.

Проведення акцій, родинних свят, новорічних і різдвяних подій в дворах, висвітлення діяльності міського голови та членів партії “Свобода” насправді фінансувалось з міського бюджету. Журналістка Марія Гаврилюк у своєму розслідуванні довела, понад 5 мільйонів гривень з міського бюджету пішли на промозаходи міського голови і “свободівців”. Тобто за гроші місцевих жителів “Свобода” фінансує свою рекламну кампанію.

“Солідарність” іде супроти своїх пріоритетів?

Фракція Блоку Петра Порошенка “Солідарність” в Івано-Франківській міській раді налічує 9 депутатів – друга за чисельністю. У місцевій пресі її охрестили “фракцією забудовників”, оскільки 5 із 9-ти депутатів “Солідарності” ведуть будівельний бізнес. Саме через проблему забудов в зелених зонах міста фракція порушила одразу два свої задекларовані пріоритети.

Ось 10 пріоритетів БПП, які партія надала ЧЕСНО на початку року.

Представники фракції “Солідарності” зробили великі акценти на соціальній та культурній сферах. Першим пріоритетом фракції є підвищення рівня екологічної свідомості жителів міста та забезпечення вимог Генплану міста щодо озеленення, створення нових та збереження існуючих скверів. І якщо депутати “Солідарності” проводили екологічні акції, то частину пріоритету щодо дотримання вимог генплану стосовно збереження зелених зон  – не зовсім.

Депутат міськради від “Солідарності” Микола Ковальчук відзначився в скандалі стосовно будівництва площею в 1,8 га в рекреаційній зоні поблизу міського озера.

Фото з сайту КУРС

Його фірма –  “Вамбуд”, будує в зеленій зоні біля озера. Проти забудови виступили активісти кампанії “Вільне Озеро”.  Під тиском громадськості створена тимчасова слідча комісія з депутатів міської ради, яка мала вирішити питання незаконних забудов навколо міського озера. Однак, комісія так і не змогла досягти компромісного варіанту між громадою та забудовником.

Фірма Ковальчука пропонувала ділянку у 1,8 га розділити на дві – на одній завершити будівництво трьох будинків, а на іншій – власним коштом зробити сквер для міста. Громадськість такий варіант не задовільнив адже вся територія забудови, згідно з Генеральним планом, вказана як зелена зона.

Начальник відділу Генерального плану міста Артур Прокіпчук, пояснив, що територія, де будує Ковальчук, має цільове призначення території зелених насаджень загального користування. Перевести її під житлову забудову –  неможливо. Документи ПП “Вамбуд” видавались на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу. Отже – потенційно, будівництво є незаконним. Це порушує ще один пріоритет, зазначений фракцією – “здійснення охорони і контролю за раціональним використанням земельних ресурсів”.

Помічені представники фракції і у скандальному голосуванні за розробку ДПТ на території промзони вулиць Крайківского-Макогона-Промислова. Четверо з дев’яти депутатів фракції підтримали таке рішення.

Більшість пріоритетів фракції реалізовано частково

До пункту “будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери” можна відзначити лише облаштування пішохідної зони та парковки в місцевій інфекційній лікарні, якій посприяв Петро Шкутяк.

Частково реалізований пріоритет “самоорганізація населення і допомога у створенні ОСББ”, який втілювали депутати Володимир Яблонь та Сергій Палійчук – проводили консультації та організовували створення ОСББ.

Так само не повністю вдалося реалізувати ще два пункти пріоритетів – впровадження енергоощадних програм та відновлення інженерних мереж. Депутати фінансували з депутатських фондів ремонти підвалівдахів, та ініціювали на своїх округах впровадження програми із заміни вікон. Запровадження енергоощадних технологій, наразі, є важливим, тому доцільно би було ситуативні дії перевести в системну програму.

Голодування за спорт – ціна пріоритету фракції

Успішнішими були члени фракції “Солідарність” у двох останніх пріоритетах – капремонті доріг та розвитку спорту в місті. На округах депутатів від “Солідарності” відремонтовано 5 доріг та міжбудинкових проїздів. А розвитку спорту сприяв депутат Андріан Волгін, лобіював передачу в комунальну власність приміщення спортивного комплексу, де мають облаштувати секції для дітей. Зробив він це у досить цікавий спосіб – оголосивши сухе голодування.

Фото з сайту Galka

Інші пріоритети здійснені в повній мірі. Депутати фракції долучались до проведення культурно-мистецьких заходів, не було проведено жодної ініціативи з бізнес-розвитку міста, також не створено, задекларованого в пріоритетах культурного центру.

Загалом, у “Солідарності” не спостерігається чітка і лінійна робота по задекларованих пунктах. Частина пріоритетів не реалізується взагалі, а частина представлена лише ситуативними активностями. Немає чіткого прояву активності фракції в плані ініціації чи реалізації програм чи системних дій. У роботі депутатів фракції спостерігається більше індивідуальної, не налагодженої з іншими колегами по фракції, діяльності що, очевидно, не дає можливості реалізувати задеклароване.

ВО “Батьківщина”. Пліч-о-пліч зі “Свободою”?

Як і фракції “Солідарності”, “Батьківщині” приписували участь у неформальній коаліції зі “Свободою”. На відміну від “Солідарності”, дружба між “Батьківщиною” і “Свободою” простежується в офіційній підтримці Руслана Марцінківа у другому турі місцевих виборів Юлією Тимошенко та післявиборчими кадровими призначеннями. Фракція налічує лише 4 депутати.

Серед поданих “Батьківщиною” пріоритетів більша частина співпала з пріоритетами ВО “Свобода”. Серед них – ремонт доріг, облаштування тротуарів, модернізація вуличного освітлення, впровадження енергозберігаючих програм, облаштування скверів та дитячих майданчиків.

Серед реалізованих пріоритетів – сприяння самоорганізації мешканців і створення ОСББ. Але лише депутат Стефан Магас цю тему зробив першочерговою. Фактично він був ініціатором створення найбільшого в місті ОСББ – “Китайська стіна” та системно проводив зустрічі з мешканцями, де консультував франківців щодо створення ОСББ.

Фото зі сторінки ОСББ “Китайська стіна” у Facebook

Що ж до інших наданих фракцією пріоритетів – то реалізовуються вони дуже слабо. У сприянні бійцям АТО депутати лише виділяли незначні кошти з депутатських фондів. Лише дві вулиці були відремонтовані на округах “батьківщинівців”. Модернізацію вуличного освітлення провели лише на окрузі Василя Ревчука – освітлена лише одна вулиця. Встановлення бруківки було проведено на трьох вулицях, а сприяння розвитку галузей освіти, культури та спорту було реалізоване лише у плані дофінансування встановлення дитячого майданчика Русланом Терешком та допомозі у перевезенні дітей однієї з шкіл Ярославом Горбовим. Під програму утеплення будинків потрапив лише одни дім, що знаходиться на окрузі депутата – “батьківщинівця”.

Стосовно пріорітету “будівництво об’єктів соціальної сфери”, то в 2016 році представники фракції були не надто активними. Вдалось лише дофінансувати з депутатського фонду зведення спортмайданчика в ЗОШ №11. Проте, в коментарі Громадському руху ЧЕСНО, депутат Василь Ревчук зазначив, що в 2017 році буде здійснюватися робота над складанням кошторисної документації для будівництва навчально-виховного комплексу на території мікрорайону “Опришівці”, до якого увійде новий корпус школи та дитячий садок. Наразі, зі слів Ревчука, питання розглядається на гуманітарній комісії.

Загалом, фракція “Батьківщини” у міській раді є не надто дієвою в плані реалізації  впровадження в життя задекларованих пріоритетів.

Співставлення задекларованих рік тому пріоритетів партій із їх реальною діяльністю у міській раді дав не надто помітний результат. Задекларовані пріоритети мали б співпадати із запитами громади, тому менш чисельним фракціям варто би було провести ґрунтовні соціологічні дослідження чи хоча б опитування, аби досягти максимального результату з обмеженим ресурсом.

Виглядає так, що лише “Свобода” реалізовує пріоритети. Однак, користуючись тим, що має в своєму розпорядженні 14 депутатів, міського голову та керівників структурних підрозділів міськвиконкому, фракція активно піариться на здійсненні робіт за бюджетні кошти, здійснює благоустрій на округах своїх депутатів та активно привертає увагу до них, проводячи культурно-масові заходи та інформаційну кампанію. Окрім того, частина робіт, що здійснюються в Івано-Франківську, виконується фірмами, наближеними до партії.

Щодо інших партій – то тут помітний великий відрив у реалізації задекларованих пріоритетів. У порівнянні зі “Свободою” в реалізації пріоритетів “Солідарністю” помітна незлагодженість у роботі депутатів, та ситуативна діяльність на власних округах. Немає чіткої одностайності у діях та рішеннях серед членів фракції.

Щодо “Батьківщини”, то серед членів неформальної коаліції депутатам цієї фракції вдалося здійснити ще менше. Попри співпадіння пріоритетів “Батьківщини” з пріоритетами “Свободи” – депутатам повноцінно вдалося реалізувати лише один – впровадження створення ОСББ.

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська політика більшість міськарада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
109 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У зв'язку із проведенням Франківського Півмарафону 2018 у неділю , 23 вересня , з 8:00 до 15:00 тролейбусні маршрути №6 та №7 курсуватимуть за зміненими схемами руху. Про це йдеться у повідомленні на сторінці КП «Електроавтотранс ІФ» у соціальній мережі. Зокрема, маршрут №6 в напрямку "Радіозавод-Європейська площа" не заїжджатиме на вул. Мельника та Сахарова. Тролейбуси їхатимуть по запасній лінії на вул. Бандери, попри Драмтеатр (схема руху на карті позна...
Пригоди
Співак Іван Попович потрапив у автотрощу. Про це інформує інформує Віталіна Остапчук, яка працює у команді співака. Відомо, що Іван Попович їхав на концерт на Полтавщину. Авто співака не розминулося зі ще одним легковиком. Поки що подробиці ДТП невідомі. Іван Попович – у важкому стані в лікарні міста Хорол. Читайте також: ДТП на Прикарпатті: вісім травмованих На Прикарпатті люди отримали опіки через витік газу
Суспільство
Правозахисники шоковані умовами, в яких перебувають люди в інтернаті для пристарілих на Прикарпатті. Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провели перевірку без попередження у відділенні стаціонарного догляду у селі Данильче на Рогатинщині, йдеться у сюжеті «Надзвичайних новин». Необхідний догляд тут отримують тільки на папері. Насправді, мешканці просто виживають. Зрідка отримують біль-менш нормальне харчування. Опалення у закла...
Суспільство
Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Івано-Франківській області Дем’янчук С.С. та громадський монітор національного превентивного механізму Федюра Г.Я. відвідали ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) №3 ГУНП у місті Калуш в Івано-Франківській області з моніторинговим візитом. Про це інформує прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Монітори зазначили, що ІТТ розміщено...
Суспільство
Державна-архітектурно будівельна інспекція зареєструвала у вересні дозвіл на будівельні роботи у селі Черніїв, Тисменицького району. Мова йде про нове будівництво сонячної електростанції потужністю 2,5 МВт. Об’єкт побудують в урочищі «За цвинтарем», села Черніїв, Тисменицького району, Івано-Франківської області, повідомляє “Побудовано” . Замовником робіт виступає ТОВ «Еней Солар». За даними аналітичної системи Youcontrol, підприємство засноване 9 місяців т...
Пригоди
Увечері 21 вересня у селі Довгий Войнилів Калуського району сталася ДТП. Про це інформують в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА. Водій автомобіля "Шкода Октавія" місцевий житель 43-річний місцевий мешканець, виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення із автомобілем "Шкода Фабія" під кермуванням 36-річної калушанки. Унаслідок зіткнення пасажири автомобіля "Шкода Фабія", 8-річний калушанин, отримав тілесні ушкодження у...
Пригоди
У приватному господарства на Прикарпатті спалахнув газ. Травмовані люди, інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА. Уранці 21.09.2018 р. у селі Пасічна Надвірнянського району в приватному господарстві 32-річної місцевої мешканки внаслідок витоку газу з газового балона відбувся спалах газо-повітряної суміші без подальшого горіння, в результаті чого отримали травми 3 особи, а саме : - громадянка 1986 р.н., отримала опіки тіла І-І...
Суспільство
Фахівці пишуть науковий звіт та розробляють архітектурні рішення щодо музеєфікації та накриття залишків Тисменицької брами, які розкопали у середмісті Франківська. Про це написала авторка ініціативи «Франківськ Який Треба Берегти» Марія Козакевич на сторінці спільноти у соціальній мережі. «Відбулась спільна нарада з мером, активом науковців, департаментами архітектури та комунального господарства щодо подальших дій. Так як розробка проекту та всієї необхід...
Влада
Для будівництва мосту у Пасічну доправили металоконструкції. Про це написав міський голова Руслан Марцінків на сторінці у соціальній мережі. «Метал приїхав і це значить, що ми переходимо в нову фазу будівництва Галицького мосту. Протягом вересня в Івано-Франківськ доставили металеві конструкції вагою 100 тонн. Це і головні балки, і центральні плити. Коли матимемо 400-500 тонн, перейдемо до збору суцільної конструкції та насування на опори, - написав міськи...